Serwisy wymiany walut?
Thread poster: Jaroslaw Michalak

Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 01:25
Member (2004)
English to Polish
Sep 17, 2010

Witam Sz. F. O. Ż. W. w Sz.,

Czy ktoś ma doświadczenia z serwisami wymiany walut? Zwłaszcza mam jeden na myśli, ale nie wiem, czy podając adres nie naruszę znowu komuś czegoś...

Mój bank mnie roluje na walutach, PayPal mnie kantuje, a MoneyBookers kiwa. Przyznam, że na pierwszy rzut oka "społecznościowa" wymiana walut wygląda dość atrakcyjnie, ale pewnie diabeł tkwi w szczegółach...

Pozdrawiam,
Jarek

Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
xe.com Sep 17, 2010

Jeżeli się nie ma konta walutowego, to chyba wszystkie bank rolują, bo AFAIK przeliczają po średnim (najniższym?) kursie zakupu waluty. Ewa

Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
TOPIC STARTER
Konto Sep 17, 2010

Ma się konto walutowe, ale niewiele to daje, bo raczej w kantorze w małym mieście nie wymienię...

Ja myślałem o walutomat.pl - serwis zagraniczny miałby sens, gdyby można było płacić SEPĄ (bo koszty SWIFT raczej zjadłyby ewentualne zyski). Albo z PayPal/Moneybookers (ale PP już mi nalicza koszty przyjmowania wpłaticon_frown.gif ).

Marcelina Haftka  Identity Verified
Poland
Member (2006)
English to Polish
+ ...
Koszty walutowe Sep 17, 2010

Niestety tu chyba wyjścia dobrego nie ma... Każdy po drodze chce na naszych przelewach/wymianach zarobić... Na tym polega kapitalizm.icon_wink.gif

Kiedyś trzymałam walutę, obserwowałam kurs i przy dobrym wietrze wymieniałam większą kwotę (nigdy całej, bo wiadomo - kurs może stać się jeszcze lepszy).

Teraz mam konta walutowe i karty do nich. Jeżdżę trochę po Europie, więc odchodzi mi ryzyko kursowe, dodatkowe papierki/przelewy/wymiany. Interesuje mnie tylko kurs z dnia wpłaty, bo muszę odpowiedni podatek do US odprowadzić. A co do dolarów... Pozostaje wymiana, aczkolwiek staram się delikatnie przestawić wszystkie kontynenty na euro. Z całkiem dobrym skutkiem.icon_biggrin.gif

Letra  Identity Verified
Poland
Member (2009)
English to Polish
Nie przekreślałbym kantorów Sep 17, 2010

Jak to w kapitaliźmie, wszystko podlega negocjacji, także kursy walut, więc warto spróbować, zwłaszcza przy większych sumach.

Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 18:25
Member (2007)
English to Polish
+ ...
Jestem za osobnymi kontami Sep 18, 2010

... i wymienianiem w czasie, kiedy kurs jest zdecydowanie korzystny w związku z szerszymi fluktuacjami; robię tak od lat i dobrze to wychodzi - no chyba, że te walutowe wpływy potrzebne są Ci na bieżące wydatki

[Edited at 2010-09-18 12:30 GMT]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Serwisy wymiany walut?

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search