Off topic: Bezpłatne dostawy do Polski z Amazon.co.uk
Thread poster: Maciek Drobka

Maciek Drobka  Identity Verified
Poland
Local time: 20:25
Member (2006)
English to Polish
+ ...
Oct 20, 2010

Hej,

Od niedawna księgarnia/sklep Amazon.co.uk dostarcza towar do Polski bezpłatnie w ramach tzw. Super Saver Delivery. Wystarczy zrobić zakupy kwalifikujących się pozycji (w zasadzie wszystko poza niektórymi urz. elektrycznymi i rzeczami kupionymi od podmiotów trzecich przez Amazon.co.uk Marketplace) na sumę min. 25 funtów, a całość zostanie dostarczona bezpłatnie do Polski.

Być może dla innych osób będzie to równie dobra wiadomość jak dla mnie, dlatego postanowiłem się nią tutaj podzielić.

NB Polska jest dotąd jedynym krajem ze strefy „Europa 3” (skojarzenia z trzecim światem niestety nasuwają się same), która dostąpiła takiego zaszczytu na brytyjskim Amazonie.

Dla porównania: tabelę horrendalnych stawek dla Europy 3, które jeszcze do niedawna obowiązywały przy dostawach do Polski, można znaleźć tutaj:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&nodeId=200396150

Poniżej, w punkcie 'What about Super Saver Delivery?' widać potwierdzenie dobrych wieści dla Polski.

(Dotąd, kupując np. 3 DVD po 10 funtów i 3 książki po 10 funtów, trzeba było zapłacić łącznie 78,5 funta, czyli koszty dostawy stanowiły ca. 23%. Obecnie zapłacimy tylko za towar -- w tym przykładzie 60 funtów.)

Dodam, że przetestowałem to, prawie robiąc zakupy i faktycznie -- sklep nie doliczył mi choćby pensa za dostawę.

Maciek

P.S. Nie jestem w żaden sposób związany z Amazonem poza relacją sklep-klient.

Direct link Reply with quote

Slawomir Nowodworski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
super! Oct 20, 2010

Dzięki za podzielenie się tą dobrą wiadomością, Maćku. Też mnie ta wieść cieszy!

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Bezpłatne dostawy do Polski z Amazon.co.uk

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search