Off topic: Walentyny
Thread poster: SATRO

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 05:45
German to Polish
+ ...
Feb 14, 2004

Witam wszystkich!!

Mimo mojej wyraźniej niechęci do amerykańskich tradycji (choć wcale nie mam pewności, że walentynki są tradycja amerykańską) pragnę powiedzieć wszystkim ProZankom i ProZakom, że bardzo Was wszystkich lubię, szanuję i poważam.

1005_gross1x1.jpg

Wszystkiego najlepszego, kolejnych rekordów kudosowych, potężnych oraz / lub częstych zleceń po 160 PLN za stronę i szczęścia w wymiarze prywatnym...

Stasek

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 04:45
English to Polish
+ ...
Skąd się wzięły Walentynki Feb 14, 2004

Historia sięga do czasów starożytnych Rzymian, tutaj na przykład można sobie poczytać:
http://www.techdirect.com/valentine/origin.html

W Polsce mieliśmy raczej Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka na to miejsce (ewentualnie, jak twierdzi moja mama, Dzień Chłopa 10 marca, czyli w dniu 40u męczennikówicon_biggrin.gif )
Nic nie przeszkadza, żeby świętować je wszystkie. Życzę wszystkim jak najwięcej szczęścia w miłości, obyśmy nie skończyli tak marnie jak ten nieszczęsny Święty Walentyicon_wink.gif

Wasza Walentynka

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
English to Polish
+ ...
Kto mi powie Feb 14, 2004

Jak się wkleja obrazki do postów?

icon_wink.gif

[Edited at 2004-02-16 23:59]

Anna Bittner  Identity Verified
Polish to German
+ ...
I ja też! Feb 14, 2004

Mimo mojej wyraźniej niechęci do amerykańskich tradycji (choć wcale nie mam pewności, że walentynki są tradycja amerykańską) pragnę powiedzieć wszystkim ProZankom i ProZakom, że bardzo Was wszystkich lubię, szanuję i poważam.
Stasek
[/quote]

I ja dołączam się do Staszkowych życzeń, bo ostatnimi czasy polubiłam bardzo proZaków i proZanki. Duużo miłości życzę!

Ania

Kaxia
United States
Local time: 20:45
Chinese to Polish
+ ...
fraszka Feb 14, 2004

oby dla naszych Prozakow i Prozanek, fraszka Sztaudyngera byla przestroga: icon_smile.gif
"szukalem. nie znalazlem.
znalazlem. nie zuzylem.
zuzylem. nie uzylem.
i tak naprawde zylem. "

pozdrawiam z walentynkowego Poznania.

Dorota Cooper  Identity Verified
United Kingdom
English to Polish
+ ...
Lokkich Valentijns Dei Feb 14, 2004

Rozowych rozyczek
rozowych wstazeczek
rozowych pluszowych serduszek
czekoladek w rozowych opakowaniach
stosu kartek

niekoniecznie...

ale na pewno duzo ciepla - to swieto nie musi byc "amerykanskie" - moze byc nasze!

Pozdrowienia z Fryzjiicon_smile.gif

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Walentyny

Advanced search

WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search