Google vs. ustawienia profilu w proz
Thread poster: Przemysław Zakrzewski

Przemysław Zakrzewski  Identity Verified
Poland
Local time: 06:18
Polish to German
+ ...
Oct 28, 2010

Mam pewien kłopot związany z ustawieniami profilu proz, oraz ich odbiorem przez google. Może ktoś z Was ma pomysł jak go rozwiązać?
Otóż, już dość dawno temu dodałem jak pewnie wielu z Was robi swój profil, swoją firmę, do bazy firm google, czyli tzw. Miejsc google, uzupełniłem również miejsce na link swojej strony podając mój adres na proz. Teraz każdy kto będzie poszukiwał tłumacza w moich okolicach otrzyma informację o mnie, a klikając na link z nazwą mojej firmy zostanie przekierowany na stronę proz. I tu zaczyna się problem, mimo ustawień w moim profilu na proz.com języka polskiego jako "default", google niejako "wpuszcza" wchodzącego do wersji angielskiej mojego profilu, która jest jedynie lokalizacją mojego polskiego- "default" -profilu. Wiadomo, że nie każdy potencjalny klient w Polsce zna język angielski, spora część może po prostu uciec z obcobrzmiącej strony. Pytanie, czy google już tak ma, że domyślnie wybiera wersję anglojęzyczną, czy może "wina" leży po stronie jakichś ustawień w moim profilu proz, czy też jakiegoś błędu w kodowaniu strony portalu.... itp.
Będę wdzięczny za wszelkie rady...
Pozdrawiam z mroźnych Mazur

[Zmieniono 2010-10-28 19:06 GMT]

Direct link Reply with quote

Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Member (2005)
English to Polish
+ ...
A może tak...? Oct 28, 2010

Może wystarczy w adresie uwzględnić element „pol” tzn. http://pol.proz.com itd?

Pozdrawiam,

Piotr

Przemysław Zakrzewski  Identity Verified
Poland
Polish to German
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki! Oct 28, 2010

Dzięki serdeczne, oczywiście pomogło...kurcze- człowiek się zastanawia, grzebie w ustawieniach, a tu jak zwykle "diabeł tkwi w szczegółach"...
pozdrawiam
i przy okazji spotkania zapraszam na duże piwo

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Google vs. ustawienia profilu w proz

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search