Pytanie o stawke...
Thread poster: ktosik

ktosik
Local time: 09:36
German to Polish
Feb 19, 2004

Witam,

jako nowicjusz pytam sie Was, o starsi/madrzejsi, jaka stawke mozna by zaproponowac odpowiadajac na oferte
http://www.proz.com/job/50239

Bo ja nie mam zielonego pojecia...!
Pozdrawiam
Agnieszka

Andrzej Lejman  Identity Verified
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Nie znam niemieckich stawek, ale Feb 19, 2004

nie wydaje mi się, żeby to była praca dla nowicjusza...
Proszę to potraktować wyłącznie jako życzliwe ostrzeżenie - nie ma w tym nic osobistego.
Pozdrawiam
Andrzej

ktosik
German to Polish
TOPIC STARTER
Pytanie o stawke... Feb 19, 2004

Hallo,

rownie zyczliwa odpowiedz: nieznajomosc stawek nie oznacza braku doswiadczenia. Dotychczas stawke mniej lub wiecej wyznaczal mi zleceniodawca, w kazdym razie to nie ode mnie wychodzila inicjatywa.

Tak wiec czekam dalej na jakies wskazowki i odpowiedzi na moje pytanie. Moje know how nie stoi tutaj do dyskusji.

Pozdrawiam
Agnieszka

Andrzej Lejman wrote:

nie wydaje mi się, żeby to była praca dla nowicjusza...
Proszę to potraktować wyłącznie jako życzliwe ostrzeżenie - nie ma w tym nic osobistego.
Pozdrawiam
Andrzej

LOQUAX
Poland
Welsh to Polish
+ ...
PRACUJ ZA TYLE ILE CI SIĘ OPŁACA Feb 19, 2004

Moja rada. Pracuj za tyle ile chcesz otrzymać za profesjonalną i terminową robotę.
Znam zawodowców pracujących za stawki 0,08 euro/slowo i te same osoby pracujące za 0,015 Euro/slowo gdy mają wolne moce przerobowe.
Pozdrawiam,
Robert

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Stawka rzecz prywatna Feb 19, 2004

Niemniej nie podzielam zdania Roberta, ze majac wolne "moce przerobowe" nalezy pracowac za 1/6 stawki wyjsciowej.
Owszem, sklonny jestem opuscic, moze nawet i 20%, ale ponizej pewnej granicy nie zejde, nie dam rabatu za ilosc, gdyz wole spedzic ten w ten sposob zaoszczedzony czas z zona.
Tlumaczenie we wskazanym "dzobie" jest wysokospecjalistyczne, wiec proponuje podejsc do tego tak: ile chce zarobic w miesiacu, podzielic to przez 22 (dni robocze), a otrzymana stawke dzienna przez ilosc znakow (slow, stron), ktora jestem w stanie - BEZSTRESOWO i z rezerwa na innych klientow - zrobic dziennie. W ten sposob otrzymam stawke docelowa.

Gdyby pojsc za zaproponowana tu logika, tzn. wolne moce przerobowe = niskie ceny, to od dawna jezdzilbym najbardziej luksusowym BMW, gdyz w tej sferze maja obecnie "wolne moce przerobowe", czas oczekiwania na nowe auto skrocil sie o wiecej niz polowe. Szkoda tylko, ze nikt myslacy w sposob ekonomiczny nie wpada na pomysl obnizenia ceny...

Pozdrawiam
Jerzy

Piotr Turski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
3 zasady wyznaczania cen (a więc i stawek) Feb 20, 2004

Kiedy¶ zetkn±łem się z takim - bardzo dla mnie cennym - podej¶ciem. Cenę usługi lub towaru usługodawca/sprzedawca może okre¶lić na trzy w zasadzie niezależne sposoby:
1) oceniaj±c własn± sytuację: ile musi zarobić np. w ci±gu miesi±ca, żeby opłacić rachunki, utrzymać rodzinę, kupować słowniki itp. To w jakim¶ sensie zależy od tego, w gdzie sprzedawca się obraca (w Nowym Jorku czy w Ałma-Acie);
2) oceniaj±c sytuację klienta: ile klient jest w stanie zapłacić (to zależy m.in. od tego, gdzie mieszka klient i do jakich cen przywykł);
3) oceniaj±c sytuację konkurencji: jakie s± ceny u konkurentów i jak na ich tle chce się wypa¶ć - czy jako np. "tani i szybki", czy może "wysokopłatny specjalista".

Te trzy obszary trzeba przeanalizować - i wybrać jeden z nich lub pój¶ć na jaki¶ kompromis.

Piotr

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Pytanie o stawke...

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search