Ptasi słownik!! (pl, lat, eng, de)
Thread poster: SATRO

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 10:09
German to Polish
+ ...
Mar 30, 2004

Polecam słownik nazw ptaków (PL, LAT, ENG, DE)!! Istnieje możliwość uporządkowania alfabetycznego nazw według każdego z obsługiwanych języków!!
http://www.wwf.pl/slownik/strona/przyroda/slowniki/ptaki/polska.htm

vladex  Identity Verified
Polish
+ ...
niech sobie więc sąsiadują linki w jednym wątku Mar 30, 2004

http://www.birding.gt.pl/birdlist2.html

Co prawda tam nie ma sekcji DE, a sortowanie jest zgodne z ornitologiczną tradycją, która nie ma nic wspólnego z alfabetem (dla chcącego nic trudnego Ctrl+C, Exel, Ctrl+V, Sortuj itdicon_smile.gif ), ale jest za to trochę więcej pozycji.

(A prywata prywatą, jest to na witrynie mojego znajomegoicon_biggrin.gif)

Adam Zakrzewski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
a ten jest jeszcze lepszy Mar 30, 2004

ten spis zawiera nazwy wszystkich ptaków świata (PL-LAT)

http://www.mto.most.org.pl/pawel1.html

Polish
+ ...
wszystkich? Mar 30, 2004

AdamZ wrote:

ten spis zawiera nazwy wszystkich ptaków świata

Hmm... mam pewne wątpliwości co do kompletnościicon_biggrin.gif

W kazdym razie - nawet jeśli brakuje paru tysięcy gatunków żyjących i trudnej do oszacowania liczby gatunków wymarłychicon_smile.gif - spis ten jest niezły. Patrząc na nazwiska zespołu konsultacyjnego chylę czoła.

(PL-LAT)

No, ale to wymaga pracy - znaleźć nazwę łacińską i wygóglać jej odpowiednik nie każdy potrafiicon_razz.gif

Adam Zakrzewski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
chyba jednak nie Mar 30, 2004

vladex wrote:

W kazdym razie - nawet jeśli brakuje paru tysięcy gatunków żyjących i trudnej do oszacowania liczby gatunków wymarłychicon_smile.gif - spis ten jest niezły.

Właśnie że nie brakuje. Na moje oko w tym spisie jest 11000 gatunków, a encyklopedia PWN podaje, że na obecnie żyje na świecie 8500 gatunków ptaków.

Polish
+ ...
:-) Mar 31, 2004

AdamZ wrote:

Na moje oko w tym spisie jest 11000 gatunków,

Policzyłeś to???

Niestety metoda "statystyka wyrazów">"liczba akapitów", nawet po wyrzuceniu spisu taksonów wyższych od gatunku nie jest miarodajna. Taka np. wrona zajmuje trzy pozycje: Corvus corone L., C. (c.) corone L. i C. (c.) cornix. Podobnych przypadków jest więcej, ale nie podejmę się policzyć tego porządnie...

Zresztą, jak już pisałem, spis jest imponujący, a o brak archeopteryksów albo jakiegoś kolibra nie ma co toczyć sporówicon_smile.gif

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
To miał być tylko link słownikowy... Mar 31, 2004

a Wy szanowni skądinąd koledzi prawie www.PtakoZ.com założyliścieicon_smile.gif

Pozdro
Stasek

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ptasi słownik!! (pl, lat, eng, de)

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
SDL Trados Studio 2017 only €435 / $519
Get the cheapest prices for SDL Trados Studio 2017 on ProZ.com

Join this translator’s group buy brought to you by ProZ.com and buy SDL Trados Studio 2017 Freelance for only €435 / $519 / £345 / ¥63000 You will also receive FREE access to Studio 2019 when released.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search