Jak wystawić rachunek dla agencji z zagranicy?
Thread poster: Fitzcarraldo

Fitzcarraldo
Local time: 22:55
English to Polish
+ ...
Apr 9, 2004

Jak dotąd tłumaczyłem na umowy o dzieło dla klientów krajowych. Teraz dostałem zlecenie z zagranicy, przysłano mi "Purchase Order" i poproszono o "invoice". Ma tam być:

Bank address
Account number
SWIFT code
IBAN code
Account holder's name and address
Date of issue
Due date

Co to są SWIFT i IBAN? Czy muszę rejestrować działalność gospodarczą żeby dostać wypłatę? Jak wygląda sprawa z podatkiem? Proszę o pomoc.

Życzę wszystkim Wesołego Alleluja, Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa!

Michał

Direct link Reply with quote

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
tak samo jak w Polsce... Apr 9, 2004

najpierw odpowiedzi na prostsze pytania:
SWIFT - to numer rozliczeniowy Twojego banku w systemie SWIFT właśnie. Najlepiej zadzwoń do swojego banku i poroś o informację.
IBAN to z kolei numer rachunku w międzynarodowym standardzie IBAN, musi mieć 26 cyfr. Jeśli numer, którym się na codzień posługujesz nie ma tych 26 cyfr (choć właściwe już powinien), to znowu...telefon do banku.

Co do pytania o działalność gospodarczą...cóż jednej odpowiedzi na to pytanie chyba nie ma. Musisz wybrać taką opcję, która dla Ciebie będzie najkorzystniejsza, a i Fiskus nie będzie się czepiał. Poszperaj na forum, było kilka dyskusji na ten temat.

Wesołych Świąt!

Magda

Anna Sznurawa
Spanish to Polish
+ ...
SWIFT Apr 9, 2004

SWIFT to jest międzynarodowy kod banku, trzeba o niego zapytać właśnie w swoim banku. W pozostałych kwestiach niestety nie potrafię pomóc...
Również życzę Wesołych Świąt. No i szybkiego rozwiązania kłopotu z fakturą!
Anka

kterelak  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Wystawiasz normalnie rachunek... Apr 12, 2004

tak jak o to poproszą, po dokonaniu przelewu wypełniasz i składasz PIT-52 (a może już PIT-53, to się chyba zmieniło) i płacisz podatek zgodnie ze wskazówkami na picie (19%?).

Kalip
English to Polish
+ ...
to samo Apr 28, 2004

Jestem w podobnej sytuacji. Wykonałem tłumaczenie dla klienta w USA i poproszono mnie o przysłanie invoice. Nie wiem nawet co powinno być tam wpisane.
Rzeczywiście ten temat był już poruszany na forum, ale dotyczył płatników VATu. Co z tłumaczami, którzy nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Jabberwock  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Formularz przykładowy Apr 29, 2004

Czy ktoś byłby tak miły i dał linka z wydrukiem przykładowego rachunku? Dałoby to pewne pojęcie o tym, co tam należy umieścić, i jak.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak wystawić rachunek dla agencji z zagranicy?

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search