WORDFAST FORWARD 2019

WHAT IS IT? Join users, developers, trainers, staff, and tech support for Wordfast’s 5th annual user conference. The program will feature three days of Wordfast training and workshops, other software integration sessions, keynote speeches, one-to-one meetings with experts, and more. The evenings will be spent networking and celebrating Wordfast’s 20-year anniversary. WHEN AND WHERE IS IT? The 2019 edition of Wordfast Forward will take place in Sainte-Luce, Martinique on March 21-23, 2019.

Click for Full Participation

Jak wystawić rachunek dla agencji z zagranicy?
Thread poster: Fitzcarraldo

Fitzcarraldo
Local time: 18:01
English to Polish
+ ...
Apr 9, 2004

Jak dotąd tłumaczyłem na umowy o dzieło dla klientów krajowych. Teraz dostałem zlecenie z zagranicy, przysłano mi "Purchase Order" i poproszono o "invoice". Ma tam być:

Bank address
Account number
SWIFT code
IBAN code
Account holder's name and address
Date of issue
Due date

Co to są SWIFT i IBAN? Czy muszę rejestrować działalność gospodarczą żeby dostać wypłatę? Jak wygląda sprawa z podatkiem? Proszę o pomoc.

Życzę wszystkim Wesołego Alleluja, Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa!

Michał


 

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 18:01
Member (2004)
English to Polish
+ ...
tak samo jak w Polsce... Apr 9, 2004

najpierw odpowiedzi na prostsze pytania:
SWIFT - to numer rozliczeniowy Twojego banku w systemie SWIFT właśnie. Najlepiej zadzwoń do swojego banku i poroś o informację.
IBAN to z kolei numer rachunku w międzynarodowym standardzie IBAN, musi mieć 26 cyfr. Jeśli numer, którym się na codzień posługujesz nie ma tych 26 cyfr (choć właściwe już powinien), to znowu...telefon do banku.

Co do pytania o działalność gospodarczą...cóż jednej odpowiedzi na to pytanie chyba nie ma. Musisz wybrać taką opcję, która dla Ciebie będzie najkorzystniejsza, a i Fiskus nie będzie się czepiał. Poszperaj na forum, było kilka dyskusji na ten temat.

Wesołych Świąt!

Magda


 

Anna Sznurawa
Local time: 18:01
Spanish to Polish
+ ...
SWIFT Apr 9, 2004

SWIFT to jest międzynarodowy kod banku, trzeba o niego zapytać właśnie w swoim banku. W pozostałych kwestiach niestety nie potrafię pomóc...
Również życzę Wesołych Świąt. No i szybkiego rozwiązania kłopotu z fakturą!
Anka


 

TranslateWithMe
Poland
Local time: 18:01
English to Polish
+ ...
Wystawiasz normalnie rachunek... Apr 12, 2004

tak jak o to poproszą, po dokonaniu przelewu wypełniasz i składasz PIT-52 (a może już PIT-53, to się chyba zmieniło) i płacisz podatek zgodnie ze wskazówkami na picie (19%?).

 

Kalip
Local time: 18:01
English to Polish
+ ...
to samo Apr 28, 2004

Jestem w podobnej sytuacji. Wykonałem tłumaczenie dla klienta w USA i poproszono mnie o przysłanie invoice. Nie wiem nawet co powinno być tam wpisane.
Rzeczywiście ten temat był już poruszany na forum, ale dotyczył płatników VATu. Co z tłumaczami, którzy nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej.


 

Jaroslaw Michalak  Identity Verified
Poland
Local time: 18:01
Member (2004)
English to Polish
Formularz przykładowy Apr 29, 2004

Czy ktoś byłby tak miły i dał linka z wydrukiem przykładowego rachunku? Dałoby to pewne pojęcie o tym, co tam należy umieścić, i jak.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak wystawić rachunek dla agencji z zagranicy?

Advanced search


WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search