Studio 2011 aka studio 2009 SP4
Thread poster: Andrzej Lejman

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 21:47
German to Polish
+ ...
Jul 18, 2011

Czy warte 175 €? I co z kompatybilnością?

Obecnie jestem na wsi i pracuje na modemie radiowym, stąd nie bardzo mogę oglądać filmy czy prezentacje.

Z jednej strony czytałem o powrocie do obsługi plików bilingual, co jest dobrą wiadomością, bo niestety wielu klientów ich wymaga. Ale czy to w porządku łupić tyle kasy za coś, co już było?

Czy są jakieś inne powalające udogodnienia? Skoro chcą ściągnąć z rynku miliony euro, należałoby oczekiwać czegoś w zamian.

Czy zechce się podzielić wiedzą ktoś, kto miał możliwość bliższego zapoznania się z tematem?

Pozdrawiam

A.

Direct link Reply with quote

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jak zawsze - kwestia subiektywna Jul 18, 2011

De facto są duże ulepszenia.
Jest szybciej. Nie wywala się sprawdzanie terminologii. Filtry są dużo lepsze.
Nowy filtr wyświetlania z dodatkowymi predefiniowanymi kategoriami. Opcja track-changes w procesie review i sign off. Znacznie ulepszony QA Checker.

Opcji bilingualnych plików Worda jeszcze nie sprawdzałem, bo mnie akurat ona jest mało potrzebna - klientów wychowałem
Reszta jest jednak ogólnie dość dużym postępem.

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A co z kompatybilnością? Jul 18, 2011

Niektórzy klienci dopiero przeszli lub przechodzą na 2009. Nie wiem, czy będą skłonni do kolejnej inwestycji i zmiany.

Czy jak będę miał 2011, nadal będę mógł obsłużyć ich projekty utworzone w 2009? Czy może teraz będę miał trzy programy na komputerze - 2007, 2009 i 20011 i będę musiał żonglować, aktualizować pamięci itp?

A.

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Akurat dla klientów, którzy Studio nie mają, żaden problem Jul 18, 2011

Dla wszystkich klientów, którzy nie mają Studio, klepię w tym programie i dobrze jest.
Wytwarzam TTX-y w 2007 i tyle. Resztę załatwia Studio.
Co do kompatybilności pomiędzy pakietami 2009 i 2011, nie mam na razie wiedzy.
Jest definitywnie ogromna różnica między pakietem 2011 a 2009, tzn. 2009 nie otworzy ani projektu ani pakietu z 2011, jeżeli ten nie zostanie stworzony w tym celu, bo brakuje folderu z definicjami plików. Ponadto zmienił się format pliku xml z opisem projektu, z tego co wiem.
Ale 2011 jest jeszcze we wczesnym stadium, dlatego nie przywiązywałbym wagi do tego, jak to działa obecnie - o ile mi wiadomo, kompatybilność ma być.

German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Czy jest jakaś wersja beta lub można zostać beta testerem/userem? Jul 18, 2011

Dobrze by było wypróbować przed wyłożeniem kasy w ciemno, bo kasę można przeznaczyć i na inne cele.

Podchodziłem do Studia jak do jeża, ale teraz jestem w sumie zadowolony, choćby z funkcji autosuggest, bo nie jestem demonem szybkości pisania, czy tez możliwości podłączenia wielu TM.

Denerwujący jest brak obsługi plików bilingual, bo choć można je obrobić w 2007, to powstaje problem utrzymywania na bieżąco pamięci pomiędzy obydwoma programami, co w przypadku TM liczących 0,5 do 1 mln jednostek jest zajęciem czasochłonnym.

Cały czas mam też wątpliwości co do ceny za coś, co już było / i tak powinno być. No ale SDL stać na arogancję. Ludzie i tak w końcu kupią.

A.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Studio 2011 aka studio 2009 SP4

Advanced search

BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search