Studio 2011 aka studio 2009 SP4
Thread poster: Andrzej Lejman
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 13:31
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Jul 18, 2011

Czy warte 175 €? I co z kompatybilnością?

Obecnie jestem na wsi i pracuje na modemie radiowym, stąd nie bardzo mogę oglądać filmy czy prezentacje.

Z jednej strony czytałem o powrocie do obsługi plików bilingual, co jest dobrą wiadomością, bo niestety wielu klientów ich wymaga. Ale czy to w porządku łupić tyle kasy za coś, co już było?

Czy są jakieś inne powalające udogodnienia? Skoro chcą ściągnąć z rynku miliony euro, należał
... See more
Czy warte 175 €? I co z kompatybilnością?

Obecnie jestem na wsi i pracuje na modemie radiowym, stąd nie bardzo mogę oglądać filmy czy prezentacje.

Z jednej strony czytałem o powrocie do obsługi plików bilingual, co jest dobrą wiadomością, bo niestety wielu klientów ich wymaga. Ale czy to w porządku łupić tyle kasy za coś, co już było?

Czy są jakieś inne powalające udogodnienia? Skoro chcą ściągnąć z rynku miliony euro, należałoby oczekiwać czegoś w zamian.

Czy zechce się podzielić wiedzą ktoś, kto miał możliwość bliższego zapoznania się z tematem?

Pozdrawiam

A.
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 13:31
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Jak zawsze - kwestia subiektywna Jul 18, 2011

De facto są duże ulepszenia.
Jest szybciej. Nie wywala się sprawdzanie terminologii. Filtry są dużo lepsze.
Nowy filtr wyświetlania z dodatkowymi predefiniowanymi kategoriami. Opcja track-changes w procesie review i sign off. Znacznie ulepszony QA Checker.

Opcji bilingualnych plików Worda jeszcze nie sprawdzałem, bo mnie akurat ona jest mało potrzebna - klientów wychowałem
Reszta jest jedn
... See more
De facto są duże ulepszenia.
Jest szybciej. Nie wywala się sprawdzanie terminologii. Filtry są dużo lepsze.
Nowy filtr wyświetlania z dodatkowymi predefiniowanymi kategoriami. Opcja track-changes w procesie review i sign off. Znacznie ulepszony QA Checker.

Opcji bilingualnych plików Worda jeszcze nie sprawdzałem, bo mnie akurat ona jest mało potrzebna - klientów wychowałem
Reszta jest jednak ogólnie dość dużym postępem.
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 13:31
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A co z kompatybilnością? Jul 18, 2011

Niektórzy klienci dopiero przeszli lub przechodzą na 2009. Nie wiem, czy będą skłonni do kolejnej inwestycji i zmiany.

Czy jak będę miał 2011, nadal będę mógł obsłużyć ich projekty utworzone w 2009? Czy może teraz będę miał trzy programy na komputerze - 2007, 2009 i 20011 i będę musiał żonglować, aktualizować pamięci itp?

A.


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 13:31
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Akurat dla klientów, którzy Studio nie mają, żaden problem Jul 18, 2011

Dla wszystkich klientów, którzy nie mają Studio, klepię w tym programie i dobrze jest.
Wytwarzam TTX-y w 2007 i tyle. Resztę załatwia Studio.
Co do kompatybilności pomiędzy pakietami 2009 i 2011, nie mam na razie wiedzy.
Jest definitywnie ogromna różnica między pakietem 2011 a 2009, tzn. 2009 nie otworzy ani projektu ani pakietu z 2011, jeżeli ten nie zostanie stworzony w tym celu, bo brakuje folderu z definicjami plików. Ponadto zmienił się format pliku xml z op
... See more
Dla wszystkich klientów, którzy nie mają Studio, klepię w tym programie i dobrze jest.
Wytwarzam TTX-y w 2007 i tyle. Resztę załatwia Studio.
Co do kompatybilności pomiędzy pakietami 2009 i 2011, nie mam na razie wiedzy.
Jest definitywnie ogromna różnica między pakietem 2011 a 2009, tzn. 2009 nie otworzy ani projektu ani pakietu z 2011, jeżeli ten nie zostanie stworzony w tym celu, bo brakuje folderu z definicjami plików. Ponadto zmienił się format pliku xml z opisem projektu, z tego co wiem.
Ale 2011 jest jeszcze we wczesnym stadium, dlatego nie przywiązywałbym wagi do tego, jak to działa obecnie - o ile mi wiadomo, kompatybilność ma być.
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 13:31
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Czy jest jakaś wersja beta lub można zostać beta testerem/userem? Jul 18, 2011

Dobrze by było wypróbować przed wyłożeniem kasy w ciemno, bo kasę można przeznaczyć i na inne cele.

Podchodziłem do Studia jak do jeża, ale teraz jestem w sumie zadowolony, choćby z funkcji autosuggest, bo nie jestem demonem szybkości pisania, czy tez możliwości podłączenia wielu TM.

Denerwujący jest brak obsługi plików bilingual, bo choć można je obrobić w 2007, to powstaje problem utrzymywania na bieżąco pamięci pomiędzy obydwoma programami,
... See more
Dobrze by było wypróbować przed wyłożeniem kasy w ciemno, bo kasę można przeznaczyć i na inne cele.

Podchodziłem do Studia jak do jeża, ale teraz jestem w sumie zadowolony, choćby z funkcji autosuggest, bo nie jestem demonem szybkości pisania, czy tez możliwości podłączenia wielu TM.

Denerwujący jest brak obsługi plików bilingual, bo choć można je obrobić w 2007, to powstaje problem utrzymywania na bieżąco pamięci pomiędzy obydwoma programami, co w przypadku TM liczących 0,5 do 1 mln jednostek jest zajęciem czasochłonnym.

Cały czas mam też wątpliwości co do ceny za coś, co już było / i tak powinno być. No ale SDL stać na arogancję. Ludzie i tak w końcu kupią.

A.
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Studio 2011 aka studio 2009 SP4






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »