Off topic: technikalia... czyli właściwe kodowanie strony... (pomocy)
Thread poster: Dariusz Kozłowski

Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 14:46
German to Polish
Apr 16, 2004

Pomocy! nie śmiejcie się ze mnie

Ja wiem, że te kwestie były omawiane jakieś trzy lata temu, ale od tego czasu sporo się zmieniało i cały czas zmienia...

Jak właściwie powinienem ustawić przeglądarkę, żeby poprawnie wyświetlała polskie znaki?
Widzę tu jakiś "misz-masz" i ostatecznie już nie wiem, który standard obowiązuje na ProZie
Mam wrażenie, że na jednych stronach działa ISO, na innych windows, więc jak to w końcu jest?

Kodowanie/ "Europa środkowa (Windows)", czy "Europa środkowa (ISO)"

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
DK

Direct link Reply with quote

Uwe Kirmse  Identity Verified
Polish to German
+ ...
Windows Apr 16, 2004

A dałbyś jakiś przykład strony, gdzie działa ISO! Myślę, że są to te stare strony, na których sami jeszcze wprowadzaliśmy kod, a jeśli wtedy ktoś wybrał ISO, to już pozostanie taka. Ale jeżeli teraz piszesz po polsku, jest to wyświetlane w kodzie Windows, tyle że przeglądarkę musisz ustawiać, bo kodu na stronie nie ma. A jeśli masz jakieś wątpliwości i nie chcesz długo próbować, to patrz, czy masz na stronie takie jedynki jako indeks górny czy takie plusyminusy - jest to "ą" (a z ogonkiem, czyli "om"), to pierwsze to windows, a to drugie ISO.

Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
German to Polish
TOPIC STARTER
Serdecznie dziękuję, Apr 17, 2004

Uwe za pomoc !
Ostatnio usiłuję wskrzesić moje uczestnictwo w ProZie i zauważyłem, że niektóre strony (np. z pytaniami) wyśwetlają się "jak chcą" -jedna tak, druga - inaczej. Zastanawiałem się w związku z tym, czy to u mnie coś jest źle ustawione, czy też to taki obecny "urok" tych stron ProZy.

Jeszcze raz dzięki za szczegółowe wyjaśnienia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę jak najwięcej zdrowia,

Darek

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

technikalia... czyli właściwe kodowanie strony... (pomocy)

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search