Off topic: technikalia... czyli właściwe kodowanie strony... (pomocy)
Thread poster: Dariusz Kozłowski

Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
Local time: 21:16
German to Polish
Apr 16, 2004

Pomocy! nie śmiejcie się ze mnie

Ja wiem, że te kwestie były omawiane jakieś trzy lata temu, ale od tego czasu sporo się zmieniało i cały czas zmienia...

Jak właściwie powinienem ustawić przeglądarkę, żeby poprawnie wyświetlała polskie znaki?
Widzę tu jakiś "misz-masz" i ostatecznie już nie wiem, który standard obowiązuje na ProZie
Mam wrażenie, że na jednych stronach działa ISO, na innych windows, więc jak to w końcu jest?

Kodowanie/ "Europa środkowa (Windows)", czy "Europa środkowa (ISO)"

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam
DK

Direct link Reply with quote

Uwe Kirmse  Identity Verified
Polish to German
+ ...
Windows Apr 16, 2004

A dałbyś jakiś przykład strony, gdzie działa ISO! Myślę, że są to te stare strony, na których sami jeszcze wprowadzaliśmy kod, a jeśli wtedy ktoś wybrał ISO, to już pozostanie taka. Ale jeżeli teraz piszesz po polsku, jest to wyświetlane w kodzie Windows, tyle że przeglądarkę musisz ustawiać, bo kodu na stronie nie ma. A jeśli masz jakieś wątpliwości i nie chcesz długo próbować, to patrz, czy masz na stronie takie jedynki jako indeks górny czy takie plusyminusy - jest to "ą" (a z ogonkiem, czyli "om"), to pierwsze to windows, a to drugie ISO.

Dariusz Kozłowski  Identity Verified
Poland
German to Polish
TOPIC STARTER
Serdecznie dziękuję, Apr 17, 2004

Uwe za pomoc !
Ostatnio usiłuję wskrzesić moje uczestnictwo w ProZie i zauważyłem, że niektóre strony (np. z pytaniami) wyśwetlają się "jak chcą" -jedna tak, druga - inaczej. Zastanawiałem się w związku z tym, czy to u mnie coś jest źle ustawione, czy też to taki obecny "urok" tych stron ProZy.

Jeszcze raz dzięki za szczegółowe wyjaśnienia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę jak najwięcej zdrowia,

Darek

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

technikalia... czyli właściwe kodowanie strony... (pomocy)

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search