Piosenki w sztukach teatralnych
Thread poster: Natalia Nieć

Natalia Nieć  Identity Verified
Canada
English to Polish
+ ...
Oct 19, 2011

Zastanawiam się jak rozwiązać następujący problem: W sztuce, którą tłumaczę bohaterowie śpiewają utwory muzyczne, np. Viva La Vida Coldplay. Początkowo zdecydowałam się w ogóle nic z tym nie robić, wszak wiadomo, słów piosenki nie będę tłumaczyć, skoro na scenie będą ją śpiewać razem z wersją oryginalną. Ale potem przyszło mi do głowy, żeby znaleźć coś podobnego na rodzimym rynku i zastąpić anglojęzyczny utwór polskim. To już trochę wyższa szkoła jazdy, zrobiłam coś podobnego tylko raz, ale przy pełnej aprobacie reżysera. Teraz z reżyserem nie mam kontaktu, nie wiem nawet kto to jest, bo zlecenie jest dla biura.
Załóżmy, że zaryzykuję taką zamianę, to czy komuś przychodzi do głowy jakikolwiek polski utwór, mocno współczesny, który mógłby stworzyć podobną atmosferę jak Viva La Vida?

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 08:34
Polish to English
+ ...
Sugeruję przeniesienie. Oct 28, 2011

Myślę, że więcej czytelników trafi na ten post, jeżeli przeniesiesz go do polskiego forum.

Pozdrawiam.

AM

Natalia Nieć  Identity Verified
Canada
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dzięki! Oct 28, 2011

Kompletnie mi to wyleciało z głowy, zaraz nad tym popracuję

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Piosenki w sztukach teatralnych

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search