Trados 2009 - problem po instalacji (wyłączanie)
Thread poster: marta-barszcz
Nov 6, 2011

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy.
Nigdzie nie znalazłam informacji na temat mojego problemu. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł... Po instalacji Tradosa 2009 mój komputer przestał reagować na polecenie "wyłącz"... Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego. Mam Win XP. Mogę wyłączyć go dopiero po wylogowaniu i tam dopiero na ekranie zmiany użytkownika się wyłącza... Ma ktoś na to jakiś pomysł?

Marta

geopiet  Identity Verified
Polish to English
+ ...
wygrzebane w necie Nov 7, 2011

The solution is simple:

1. Call up the Task Manager

2. Ensure no applications are running. If there are, close them down.

3. In the Processes tab, check for the Synergy.exe process and close it.

4. Try shutting down again.

http://metajugglamum.wordpress.com/2011/06/30/pc-will-not-shut-down-after-installing-trados-studio2009/

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 04:06
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Wywal SDL Trados 2007 z Autostartu Nov 7, 2011

Wtedy wszystko wróci do normy.
Oczywiście teraz trzeba komputer wyłączyć siłą, ale następnym razem będzie już lepiej.

Grzegorz Gryc  Identity Verified
French to Polish
+ ...
Typowa dziadowizna i brak testów... Nov 7, 2011

marta-barszcz wrote:

Nigdzie nie znalazłam informacji na temat mojego problemu. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł... Po instalacji Tradosa 2009 mój komputer przestał reagować na polecenie "wyłącz"... Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego. Mam Win XP. Mogę wyłączyć go dopiero po wylogowaniu i tam dopiero na ekranie zmiany użytkownika się wyłącza... Ma ktoś na to jakiś pomysł?

To jest znana dziadowizna Tradosa.
Winny jest Multiterm Widget, dla którego SDL misie pysie standardowo nie sprawdziły, czy z czymś nie konfliktuje, a niestety gryzie się z ich własnym przyśpieszaczem Synergy z wersji 2007 domyślnie ładowanym przy logowaniu.

Możesz usunąć z grupy Autostart (Startup) jedno lub drugie, albo, jeśli wolisz, jedno i drugie.
Pewnie nie używasz ani jednego, ani drugiego, a to tylko żre pamięć.

Zapewne mysie pysie to mądrze opisały gdzieś w Knowledge Base na http://kb.sdl.com
Łatwiej opisać niż poprawić...

Zdrowkot
GG

[Edited at 2011-11-07 18:25 GMT]

marta-barszcz
TOPIC STARTER
błąd multiterm Nov 7, 2011

Tak, rzeczywiście na początku przy starcie systemu wyskakuje błąd Multiterma. Tak zrobię, dziękuję.

Grzegorz Gryc  Identity Verified
French to Polish
+ ...
Morderstwo z premedytacją... Nov 7, 2011

Jerzy Czopik wrote:

Oczywiście teraz trzeba komputer wyłączyć siłą, ale następnym razem będzie już lepiej.

Nie trzeba, wystarczy zamordować proces Synergy.exe (tj. tak się naprawdę nazywa przyśpieszacz SDL Trados 2007).
Jak Geopiet pisał.

Zdrówkot
GG

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Trados 2009 - problem po instalacji (wyłączanie)

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search