Hiperkatywny moderatorzy - i wcale nie mówię o Proz
Thread poster: Tomasz Poplawski

Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 11:56
English to Polish
+ ...
Dec 4, 2011

Sporo zleceń (moich i mojej Żony) wymaga rekrutacji chorych na konkretne schorzenie, a następnie przetestowania na nich przetłumaczonych formularzy na temat tych schorzeń. Tacy chorzy są dosyć nieźle opłacani - minimum $25, czasem nawet $75 za 15-20 rozmowy. Klientami jest tu oczywiście Big Pharma. Ich dane są ustawowo chronione i nikt potem do nich nie dzwoni, aby sprzedać im Cudowny Eliksir, ani nic innego.
Czasem w wyszukiwaniu ich pomaga nam zaprzyjaźniony lekarz, czasem próbujemy robić to na własną rękę. Oczywistym źródłem wydawały nam się fora internetowe osób cierpiących na dane schorzenie.
Mój Boże, co za naiwność z naszej strony! Moderatorzy tych witryn usuwają takie wpisy jakbyśmy chcieli sprowadzić na złą drogę ich owieczki. Ewa dostała ostatnio email z linkami do jej poprzednich wpisów i tekstem: "czego ty właściwie chcesz? kim ty właściwie jesteś? czego tu węszysz?" Brr... NIe wiem, czy to krajowa specjalność, bo koledzy tłumaczący na języki zachodnie nie mają takich kłopotów.
Czy spotkaliście się z podobnym problemem i czy udało się Wam go jakoś rozwiązać?
Wszelkie sugestie mile widziane.[Edited at 2011-12-04 02:31 GMT]


Direct link Reply with quote
 

Ann Krol  Identity Verified
Spain
Local time: 17:56
Member (2008)
English to Polish
+ ...
może Dec 4, 2011

A może najpierw napisać do moderatora takiego forum z informacją czego/jakiego typu infomacji poszukujecie i być może sami wam wówczas pomogą...

Ogólnie Polska to jest kraj ludzi podejrzliwych, więc nie należy odbierać takich sytuacji, jak wyżej opisana, personalnie.

Pozdrawiam,
Ann


Direct link Reply with quote
 

allp
Poland
Local time: 18:56
English to Polish
+ ...
Też tak myślę Dec 7, 2011

AnKrol wrote:

A może najpierw napisać do moderatora takiego forum z informacją czego/jakiego typu infomacji poszukujecie i być może sami wam wówczas pomogą...Współmoderowałam kiedyś pewne forum i wszelkie tego typu posty (reklamy forów o podobnej tematyce, blogów, kwestionariuszy używanych w celach komercyjnych itp.) z założenia były traktowane jako spam i usuwane.
Problemu nie było, jeśli autor napisał najpierw do moderatora/właściciela forum i uzgodnił zamieszczenie takowego ogłoszenia.
Moderatorzy forów dla osób chorych mogą być szczególnie wyczuleni na próby żerowania na uczestnikach i pewnie kasują takie wpisy z automatu, nie wnikając nawet zbytnio w ich treść. Mail do admina z prośbą i dokładnym wyjaśnieniem, o co chodzi, powinien rozwiązać sprawę.


Direct link Reply with quote
 

Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 11:56
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki, ale... Dec 9, 2011

To było pierwsze co Ewa zrobiła. I oczywiście nikt nie raczył odpisać, Po wielu próbach.
Polska bywa krajem nie tylko ludzi podejrzliwych, ale też chamowatych, nieprofesjonalnych i niemożliwych do współpracy...
Czego oczywiście nie można uogólniać, to było tylko rozszerzenie cytatu.


[Edited at 2011-12-09 04:09 GMT]


Direct link Reply with quote
 

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 18:56
Polish to English
+ ...
. Dec 9, 2011

Po historii ze szczepionką na ptasią grypę istnieje nieufność w stosunku do firm farmaceutycznych, szczególnie tych z kategorii Big Pharma. Polskie Min. Zdrowia było jedynym w Europie, które nie kupiło tych szczepionek, ta sprawa była szeroko i długo opisywana w mediach i dyskutowana w Sejmie. O ile pamiętam, producenci nie gwarantowali skuteczności szczepionki i braku skutków ubocznych, ale konsekwencje miał ponosić klient (ministerstwo). Ostatecznie okazało się, że racja była po stronie polskiego Ministerstwa Zdrowia.
Informacje o wyciekających danych osobowych, handlu danymi osobowymi pojawiają się co kilka miesięcy albo nawet tygodni. Chyba mało kto wierzy w szczerość deklaracji o poufności danych osobowych.
W takiej sytuacji nie dziw się reakcji, jaką opisujesz.

AM


Direct link Reply with quote
 

Tomasz Poplawski  Identity Verified
Local time: 11:56
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Hmmm... Dec 9, 2011

Guilty by association...
Może to i coś wyjaśnia. Jednak chodziło mi nie tyle o ponarzekanie, co o znalezienie rozwiązania na użytek naszego własnego, małego poletka.


Direct link Reply with quote
 

Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 18:56
English to Polish
+ ...
Polskie poletko Dec 11, 2011

Regulaminy wielu polskich forów zabraniają reklamowania czegokolwiek i zamieszczania ogłoszeń przez osoby, które de facto nie są uczestnikami danego forum.
Chorych można pozyskać także przez ich stowarzyszenia, jeśli istnieją. Pisze się wtedy do prezesa organizacji i przedstawia sprawę.


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Hiperkatywny moderatorzy - i wcale nie mówię o Proz

Advanced search


SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search