kupujemy online za granicą
Thread poster: KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO

KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
Local time: 06:47
English to Polish
+ ...
Jul 1, 2004

Kupujemy np. program komputerowy, który potem ładujemy sobie z internetu. Płacimy kartą z konta firmowego. Co z cłem i ew. innymi kosztami?
Być może inaczej jest w przypadku krajów z UE a inaczej np. w przypadku USA czy Szwajcarii.
Zapewne ktoś to już przerabiał i może się podzielić doświadczeniem, please.
Kornelia Zwiór-Hołenko

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Kupilem monitor w USA Jul 1, 2004

Kazali mi zaplacic podatek VAT i tyle. Cla nie placilem.
Kupowalem tez liczne programy metoda ESD (electronic software download). W tym przypadku nie placilem ani cla, ani VAT-u. Poniewaz w Polsce obowiazuja te same przepisy, co w reszcie Unii, wiec powinno byc tak samo. Jedyna roznica bedzie w dokladnosci urzednikow skarbowych - nasi nie maja czasu na sprawdzanie drobiazgow po 50 euro... (chyba ze ktos ma pecha)

Pozdrawiam
Jerzy

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 05:47
Member (2004)
English to Polish
nigdy cła nie płaciłam Jul 1, 2004

Kupowałam programy, książki i płyty. Nigdy nie płaciłam cła, firmy naliczały jedynie VAT. Należność zwykle ściągali mi z karty, a na moją prośbę dodatkowo przysyłali jeszcze fakturę.

Anetta

KORNELIA ZWIÓR-HOŁENKO
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
faktura w języku angielskim? Jul 1, 2004

lim0nka wrote:
na moją prośbę dodatkowo przysyłali jeszcze fakturę.

I tę fakturę potem oddawałaś do "przetłumaczenia przysięgłego", prawda?icon_smile.gif)

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 05:47
Member (2004)
English to Polish
nic z tych rzeczy Jul 1, 2004

anglista wrote:
I tę fakturę potem oddawałaś do "przetłumaczenia przysięgłego", prawda?icon_smile.gif

Nie, żadnych faktur nie oddaję do tłumaczenia przysięgłego. Na odwrocie opisuję księgowej, za co jest dana faktura. To jej wystarcza.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

kupujemy online za granicą

Advanced search

WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search