MAC OS X po polsku?
Thread poster: Letra

Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 17:48
Member (2009)
English to Polish
Jul 11, 2012

Witam! Mam pytanie do osób mających doświadczenie z systemem Mac OS X lub jego użytkowników. Czy ten system występuje w polskiej wersji językowej? Czy rozmaite instrukcje instalacji urządzeń w tym systemie wykorzystują tylko angielskie nazwy opcji menu, narzędzi itd. Jeśli jest wersja polska, to gdzie można znaleźć jakiś glosariusz (taki, jak kiedyś udostępniał Microsoft)?

Próbuję zgłębić temat, ponieważ na różnych stronach znajduję różne wersje - raz interfejs jest po angielsku, raz tłumaczony i to najczęściej na różne sposoby. Mam do zrobienia dość dużą instrukcję, której część jest poświęcona instalacji właśnie w systemie Mac OS i chciałbym od początku robić dobrze, tzn. albo zostawiać po angielsku, albo tłumaczyć w oparciu o jakieś wiarygodne źródło. Z góry dziękuję za pomoc!

[Zmieniono 2012-07-11 14:08 GMT]

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
Kontakt do Apple Jul 11, 2012

Sugeruję pytać na http://www.apple.com/pl/contact/

Dostaniesz oficjalne informacje.

AM

Adam Podstawczynski  Identity Verified
Polish to English
+ ...
Tak, system jest w wersji polskiej Jul 11, 2012

Tak. Mac OS X jest oficjalnie spolonizowany przez Apple.

Mac OS jest dostarczany od razu ze wszystkimi oficjalnymi wersjami zlokalizowanymi, w tym z polską. Wystarczy przełączyć system na odpowiedni język.

Apple nie udostępnia publicznie glosariusza takiego jak Microsoft. Jeśli tych elementów interfejsu masz nie za dużo, to po prostu mi podeślij na prywatny adres -- odeślę Ci polskie tłumaczenia.

[Edited at 2012-07-11 13:55 GMT]

Letra  Identity Verified
Poland
Member (2009)
English to Polish
TOPIC STARTER
Dziękuję za odpowiedź Jul 11, 2012

Na chwilę obecną czekam na PDF, bo na razie otrzymałem tylko pliki robocze. Jak przyjdzie PDF (ma przyjść jutro), to powinny tam być zrzuty ekranowe konkretnych okien konfiguracyjnych. Może wtedy mógłbym poprosić Cię o wykonanie kilku takich zrzutów po polsku, a ja to sobie potem dopasujęicon_smile.gif Póki co zostawiam po angielsku.

Maja Źróbecka, MITI  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Ja też Jul 11, 2012

chętnie sprawdzę u siebie terminy, które Cię interesują, więc śmiało napisz na priv w razie potrzeby.

Maja

Letra  Identity Verified
Poland
Member (2009)
English to Polish
TOPIC STARTER
Problem rozwiązał się sam :) Jul 13, 2012

Klient poprosił o pozostawienie wszystkich elementów interfejsu w j. angielskim. Jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

MAC OS X po polsku?

Advanced search

WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »
BaccS – Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development – a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search