czy ktos moze polecic biuro rachunkowe?
Thread poster: Lambda
Lambda
English to Polish
+ ...
Aug 3, 2004

Witam wszystkich,

mam prosbe - czy ktos nie moglby polecic mi jakiegos dobrego biura rachunkowego/ksiegowego/ksiegowej, obeznanego z problemami rozliczania tlumaczen zarowno w Polsce jak i do UE - biura, ktore znajdowaloby sie w Krakowie lub okolicach Krakowa np. w strone Slaska.

I jeszcze pytanie - dotad wszystkie rachunki i papierki zalatwialam sama, moze tez nie bylo tego za duzo, ale teraz juz czuje, ze sie w tym gubie. Dalej nie jestem pewna, jak powinna wygladac i jak powinnam wystawiac fakture do kontrahentow z UE i czuje, ze moge narobic sobie kiedys klopotow. Nie wiem czego moge oczekiwac od biura rachunkowego - np. czy to oni w moim imieniu wystawiaja faktury, czy tylko mnie poinstruuja jak to robic? Czy ktos moglby mi wyjasnic, czego moge sie spodziewac, jakiej pomocy ze strony biura rachunkowego(oczywiscie mniej wiecej) i mniej wiecej jakie sa koszty korzystania z takich uslug. Pamietam, ze w ktoryms watku chyba Limonka chwalila swoja ksiegowa, ale to zdaje sie byla Warszawa, a ja mieszkam na poludniu.

Z gory dziekuje za pomoc.

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 09:57
German to Polish
+ ...
Nie licz na zbyt wiele... Aug 3, 2004

Lambda wrote:
Nie wiem czego moge oczekiwac od biura rachunkowego - np. czy to oni w moim imieniu wystawiaja faktury, czy tylko mnie poinstruuja jak to robic?
Z gory dziekuje za pomoc.

Żadne biuro nie wystawia faktur. W Łodzi prowadzenie książki przychodów i deklaracji ZUS kosztuje pomiędzy 300 a 500 zł. Jednak nie oczekuj, że za tę kwote dostaniesz fachowe porady, jak mniej zapłacić. Możesz praktycznie wymagać jedynie formalnej poprawności i zgodności z przepisami. Takich Steuerberaterów, jakich znam z Niemiec, u nas ze świecą szukać.

Pozdrawiam
Andrzej

xxxOTMed
Poland
English to Polish
+ ...
Myślę, że mógłbym polecić nasze biuro Aug 3, 2004

Zakres pomocy - standardowy: ZUS, VAT, PIT, faktury polskie i zagraniczne, konsultacje z dziedziny prawa, w tym podatkowego. Myślę że za w sumie rozsądną cenę.

Nie jestem pewien czy podawanie nazwy tutaj nie byłoby kryptoreklamą - proszę o kontakt email.

Lambda
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dziekuje Aug 4, 2004

dziekuje za informacje. Postaram sie skorzystac. Mam jeszcze jedno pytanie - czy w razie jakichs klopotow z lokalnym US takie biuro rachunkowe reprezentuje czlowieka, czy tez moje oczekiwania sa zawyzone?

Adam Podstawczynski  Identity Verified
Polish to English
+ ...
biuro podatkowe w Łodzi Aug 13, 2004

W Łodzi prowadzenie książki przychodów i deklaracji ZUS kosztuje pomiędzy 300 a 500 zł. Jednak nie oczekuj, że za tę kwote dostaniesz fachowe porady, jak mniej zapłacić. Możesz praktycznie wymagać jedynie formalnej poprawności i zgodności z przepisami. Takich Steuerberaterów, jakich znam z Niemiec, u nas ze świecą szukać.

Wydaje mi się, że ja znalazłem dobre biuro podatkowe w Łodzi (polecone przez znajomych) i to znacznie tańsze niż piszesz. Za KPiR plus ZUS płacę 220 zl (gdybym jeszcze był Vatowcem to byłoby to 300 zl). To dopiero pierwszy miesi±c współpracy ale jestem zadowolony. Odpowiedzieli mi na wszystkie moje pytania dotycz±ce kosztów, wystawiania faktur za granicę, opłacalno¶ci bycia VATmanem i jak na razie jest ok. Wiem, że s± w Łodzi jeszcze tańsze biura (180 zl za KPiR, ZUS i VAT). 500 stów to bardzo drogo.

pozdrawiam

Adam Podstawczynski  Identity Verified
Polish to English
+ ...
odpowiedzialnosc biura Aug 13, 2004

Lambda wrote:

dziekuje za informacje. Postaram sie skorzystac. Mam jeszcze jedno pytanie - czy w razie jakichs klopotow z lokalnym US takie biuro rachunkowe reprezentuje czlowieka, czy tez moje oczekiwania sa zawyzone?

Je¶li zlecasz prowadzenie księgowo¶ci biuru to oni powiadamiaj± US, że takow± prowadz± i że wszystkie dokumenty s± u nich. Biura s± ubezpieczone na wypadek swoich błędów (moje przynajmniej jest).

pozdrawiam

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

czy ktos moze polecic biuro rachunkowe?

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search