Pages in topic:   [1 2] >
Dokument w Wordzie zawiesza si─Ö
Thread poster: bartek

bartek  Identity Verified
Local time: 23:26
English to Polish
+ ...
Sep 16, 2004

Pom├│┼╝cie, prosz─Ö.
Dosta┼éam zestaw 6 dokument├│w. Pi─Ö─ç z nich dzia┼éa, jak nale┼╝y. Natomiast sz├│sty, przy pr├│bie dowolnego 'majstrowania' przy nim, zawiesza si─Ö. Przypuszczalnie jego tre┼Ť─ç zosta┼éa wstawiona w papier firmowy. Nie wiem, mo┼╝e kiedy┼Ť mia┼é on inne rozszerzenie, ale do mnie dotar┼é jako .doc. Przyznaj─Ö, ┼╝e po zapisaniu go jako .rtf uda┼éo mi si─Ö przet┼éumaczy─ç pierwsze dwa wyrazy tytu┼éu. I znowu pad┼é. Czy jest na to jaka┼Ť inna rada, niz tylko wydrukowanie go i t┼éumaczenie "na piechot─Ö"?
Mam Worda Small Business.
Wdzi─Öczna za ka┼╝d─ů rad─Ö
Teresa

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Wydrukuj, zeskanuj i przele─ç OCR-em. Sep 16, 2004

Albo przekonwertuj na pdf i te┼╝ OCR.

Zaznacz ca┼éo┼Ť─ç Ctrl+A i w okienku "Style" wybierz "Normalny".

Zmień czcionkę.

Sprawd┼║, czy nie jest w┼é─ůczone ┼Ťledzenie zmian, albo czy nie ma niezatwierdzonych zmian (z menu komentarzy kliknij "Zatwierd┼║ wszystkie zmiany").

To tak na szybko.

Pozdrawiam
A.

A to ju┼╝ po urlopie?

[Edited at 2004-09-16 18:17]

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
Wlochy Sep 16, 2004

Wiem, ze to bedzie brzmialo jak robienie kogos w konia, ale zauwazylam kiedys, ze Word (chyba 2000) reaguje alergicznie na slowo: Wlochy. Zawiesza sie po wpisaniu "y" i potem zawiesza sie od razu po otwarciu dokumentu. Oszukalam go wpisujac "l" zamiast "ł". Moze jest tam jakies slowo, na ktore Twoj Word ma alergie, biedaczek i zadna CETYRYZYNA (z dzisiejszych pytan) mu nie pomaga.
Pozdrawiam,
Malgosia

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
Ja mam czasami to samo :( Sep 16, 2004

Post─Öpuj─Ö wtedy w nast─Öpuj─ůcy spos├│b:

1) Przenosz─Ö plik na innego kompa zmieniam mu nazw─Ö zapisuj─Ö po raz kolejny w dw├│ch wersjach *.rtf i *.doc
2) Ponownie wrzucam dokument (w obu wersjach) na mojego kompa i ...
ZAZWYCZAJ działa...

Jest jeszcze jedna mo┼╝liwo┼Ť─ç, ale wi─ů┼╝e si─Ö cz─Ö┼Ťciowo z utrat─ů formatki... Ka┼╝dego "doca" i "erteefa" mo┼╝na otworzy─ç w Wordpadzie, ale tabelki, numerki itp. odchodz─ů na zawsze

Współtowarzysz niedoli z ProZnania

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Witaj!!! Sep 16, 2004

Wiesz co? Fajnie jest wr├│ci─ç
Dzi─Öki za porady. Prze─çwicz─Ö je wieczorem, gdy wybrn─Ö z teraz-robionych stron Umowy. Jakby co┼Ť, dam znac p├│┼║niej.
A wróciłam po tygodniu, bo za późno wyjechałam w tym roku.

Robert Zawadzki  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Z wyrazem 'włochy' to czysta prawda Sep 16, 2004

By┼éo co┼Ť takiego, trzeba by┼éo instalowa─ç patcha. Mo┼╝e takich jest wi─Öcej. Spr├│buj zaznaczy─ç np od 2 strony - mo┼╝e po przeniesieniu do nowego dokumentu problem b─Ödzie mniejszy (no bo zostanie ta jedna strona). A jak problem b─Ödzie dalej, to masz problem....

Robert Zawadzki  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Mo┼╝e wystarczy wy┼é─ůczy─ç sprawdzanie pisowni? Sep 16, 2004

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;pl;256890

WD2000: Program Word zatrzymuje się podczas sprawdzania gramatyki z użyciem polskiego modułu do sprawdzania gramatyki
Dotyczy
Symptomy
Po uruchomieniu modułu do sprawdzania polskiej gramatyki w dokumencie, który zawiera pewne wyrazy w języku polskim, program Word przestaje odpowiadać (zawiesza się).
Przyczyna
W wyrazach powoduj─ůcych ten problem znajduje si─Ö polska wersja ┼éaci┼äskiej wielkiej litery L z kresk─ů (U+0141) lub ┼éaci┼äska ma┼éa litera L z kresk─ů (U+0142).
Rozwi─ůzanie
Aby rozwi─ůza─ç ten problem, nale┼╝y zaopatrzy─ç si─Ö w najnowszy dodatek Service Pack dla pakietu Microsoft Office 2000. Aby uzyska─ç dodatkowe informacje, zobacz nast─Öpuj─ůcy artyku┼é z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
276367 OFF2000: Jak uzyska─ç najnowszy dodatek Service Pack dla pakietu Office 2000

Stan
Firma Microsoft potwierdzi┼éa, ┼╝e jest to problem wyst─Öpuj─ůcy w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotycz─ů". Ten problem zosta┼é po raz pierwszy rozwi─ůzany w dodatku Microsoft Office 2000 Service Pack 2.
Wi─Öcej informacji
Aby uzyska─ç dodatkowe informacje dotycz─ůce podobnych problem├│w, kliknij numer artyku┼éu poni┼╝ej w celu wy┼Ťwietlenia tego artyku┼éu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
279222 WD2000: Program Word przestaje odpowiada─ç podczas u┼╝ywania polskich narz─Ödzi sprawdzania pisowni

Kroki prowadz─ůce do odtworzenia problemu
Wykonaj jedn─ů z nast─Öpuj─ůcych czynno┼Ťci:

Zainstaluj angielsk─ů wersj─Ö pakietu Office 2000 z obs┼éug─ů j─Özyka polskiego oraz polskie narz─Ödzia do sprawdzania pisowni (umieszczone na pi─ůtym dysku CD dodatku MultiLanguage Pack lub dysku CD z narz─Ödziami do sprawdzania pisowni Proofing Tools).
Zainstaluj polsk─ů wersj─Ö pakietu Office 2000.
W nowym dokumencie wpisz wyraz W┼éochy lub wyraz Suwa┼éki. Litera ┼é w obu wyrazach jest ┼éaci┼äsk─ů ma┼é─ů liter─ů L z kresk─ů (U+0142).
Naci┼Ťnij klawisz F7, aby uruchomi─ç modu┼é sprawdzania pisowni i gramatyki.

Wynik: program Word przestaje odpowiadać. Aby zakończyć zadanie, należy użyć Menedżera zadań.
Informacje zawarte w tym artykule dotycz─ů:
Microsoft Word 2000
Data ostatniej weryfikacji: 2003-11-20 (4.1)
Słowa kluczowe: kbbug kbfix kbOffice2000preSP2Fix kbOffice2000sp2fix KB256890

SATRO  Identity Verified
Poland
German to Polish
+ ...
To nie s─ů ┼╝adne czary... Sep 16, 2004

Malgorzata Kazmierczak wrote:
Wiem, ze to bedzie brzmialo jak robienie kogos w konia, ale zauwazylam kiedys, ze Word (chyba 2000) reaguje alergicznie na slowo: Wlochy. Zawiesza sie po wpisaniu "y" i potem zawiesza sie od razu po otwarciu dokumentu. Oszukalam go wpisujac "l" zamiast "ł"....

Faktycznie by┼éo kiedy┼Ť co┼Ť takiego, ja ju┼╝ o tym zd─ů┼╝y┼éem zapomnie─ç Pami─Ötam faktycznie, ┼╝e chodzi┼éo o jak─ů┼Ť nazw─Ö kraju, i wiem ┼╝e nie by┼é to tylko Tw├│j problem... Ale sam Word lubi si─Ö wiesza─ç na jednym dokumencie w spos├│b ustawiczny (nawet bez magicznego s┼éowa)...

ProZnaniak

PS. A ja Worda oszuka┼éem zostawiaj─ůc "W┼éochy" po niemiecku o prosz─ůc klienta o zmian─Ö na polski

[Edited at 2004-09-16 19:05]

Adam Podstawczynski  Identity Verified
Polish to English
+ ...
OpenOffice potrafi pom├│c Sep 16, 2004

Kiedy ju┼╝ nic nie pomaga, otwieram dokument w OpenOffisie, a tak z mojego do┬Âwiadczenia on otwiera wszystko pr├│cz puszek. Potem wystarczy wstawi─ç spacj─Ö albo zrobi─ç inn┬▒ nienazbyt intruzywn┬▒ zmian─Ö i zapisa─ç ponownie. Nie do┬Â─ç, ┼╝e to przewa┼╝nie leczy ka┼╝dego pacjenta, to go jeszcze odchudza o jakie 50%.

Je┬Âli nie masz OO, a Tw├│j dokument nie zawiera tajnych uzgodnie┼ä mi─Ödzy rz┬▒dami mocarstw, pode┬Âlij, to Ci go spr├│buj─Ö zaleczy─ç.

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
A tak przy okazji Sep 17, 2004

czy kto┼Ť ma pomys┼é, o co mo┼╝e chodzi─ç w poni┼╝szym przypadku? Oto opis sytuacji. Dokument Worda, 1 (jedna) strona, kilkana┼Ťcie linijek tekstu (mo┼╝e kilkaset znak├│w), ┼╝adnej grafiki, ramek etc. Waga: 15 MB. Wy┼é─ůczy┼éem rysunki, osadzanie danych lingwistycznych, zmieni┼éem format na normalny, zmieni┼éem czcionk─Ö, skopiowa┼éem, wklei┼éem - i nic.
Any ideas?

Andrzej

Lucyna D┼éugo┼é─Öcka  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Ale co: nic? Sep 17, 2004

Andrzej Lejman wrote:

czy kto┼Ť ma pomys┼é, o co mo┼╝e chodzi─ç w poni┼╝szym przypadku? Oto opis sytuacji. Dokument Worda, 1 (jedna) strona, kilkana┼Ťcie linijek tekstu (mo┼╝e kilkaset znak├│w), ┼╝adnej grafiki, ramek etc. Waga: 15 MB. Wy┼é─ůczy┼éem rysunki, osadzanie danych lingwistycznych, zmieni┼éem format na normalny, zmieni┼éem czcionk─Ö, skopiowa┼éem, wklei┼éem - i nic.
Any ideas?

Andrzej

W czym problem?

George Fabian
Polish to English
Ew. StarOffice 5.2 Sep 17, 2004

Adam Podstawczynski wrote:

Kiedy ju┼╝ nic nie pomaga, otwieram dokument w OpenOffisie, a tak z mojego do┬Âwiadczenia on otwiera wszystko pr├│cz puszek. Potem wystarczy wstawi─ç spacj─Ö albo zrobi─ç inn┬▒ nienazbyt intruzywn┬▒ zmian─Ö i zapisa─ç ponownie. Nie do┬Â─ç, ┼╝e to przewa┼╝nie leczy ka┼╝dego pacjenta, to go jeszcze odchudza o jakie 50%.

Je┬Âli nie masz OO, a Tw├│j dokument nie zawiera tajnych uzgodnie┼ä mi─Ödzy rz┬▒dami mocarstw, pode┬Âlij, to Ci go spr├│buj─Ö zaleczy─ç.

Zgadz─ů si─Ö ca┼ékowicie z Adamem. OO, czyli nowsza wersja StarOffice powinien to otworzy─ç. Jest jeszcze jedna ciekawa rzecz dotycz─ůca przynajmniej SO 5.2. Ot├│┼║ SO 5.2 potrafi r├│wnie┼╝ otworzy─ç (do edycji) pliki Word zabezpieczone has┼éem. SO 6.0 ju┼╝nie, ale podejrzewam, ┼╝e jest to w wyniku nacisk├│w MS na Sun. Taka ciekawostka.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
15MB Sep 17, 2004

Lucyna Długołęcka wrote:

W czym problem?

wysyłanie 15MB mailem, może trwać godzinę, albo się wcale nie udać.
Ja też często mam takie niespodziewanie ciężkie pliki i nigdy nie doszłam, co takiego w nich siedzi.

Magda

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zawsze instaluj aktualne service packi dla Offica i Windowsa Sep 17, 2004

Bo wtedy mniej sie wiesza.
Word XP nie wiesza sie praktycznie wcale.
Polska pisownia, sprawdzana modulem Proofing Toll Kit, chodzi jak po masle.

Jak trzeba odzyskac dokument, a nie zalezy nam na formacie, to wybieramy przy otwieraniu zamiast forkmatu *.doc "odtworz dowolny dokumen".

Jesli dokument jest prosty, a ciezki, to znaczy, ze ma dluga "historie". Gdzies juz na tym forum bylo, jak ja usunac.
Mozna ew. usunac ostatnich kilka znakow az do samego konca dokumentu (zwlaszcza ten ostatni akapit) i zapisac dokument pod nowa nazwa - moze pomoc.

W Wordzie XP mam ustawiany autozapis na 1 minute, wiec nawet jak sie zawiesi (b. rzadko), to odtwarza dokument praktycznie w 100%. Po takim zwisie nalezy zapisac dokument, zamnkac Worda i pousuwac wszystkie "smieci" w postaci plikow tymczasowych i z tylda w nazwie.

Odzyskiwania przez OO jeszcze nie probowalem, ale nie bylo tak naprawde nigdy takiej potrzeby. Jesli Word wieszal sie w jakims miejscu dokumentu (a w Wordzie pracuje zawsze z kotem), bralem oryginalny nietkniety dokument, wycinalem to miejsce, tlumaczylem je gdzie indziej i wstawialem z powrotem. Potem mozna kotem przetlumaczyc reszte - z reguly bardzo dobrze dziala.

Pozdrawiam
J.

English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
15 mega Sep 17, 2004

nie s─ů one przypadkiem wynikiem tradosowania?

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dokument w Wordzie zawiesza si─Ö

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search