inkaso czeków w Polsce - gdzie to robicie?
Thread poster: TranslateWithMe
TranslateWithMe
TranslateWithMe
Poland
Local time: 17:07
English to Polish
+ ...
Jul 18, 2013

Witam wszystkich!

Mam takie oto pytanie do osób dostających czeki z zagranicy - gdzie oddajecie je do inkasa? W którym banku jest najtaniej? Wolałabym też nie zakładać specjalnie konta w danym banku w tym celu, albo ewentualnie mogłabym założyć konto za 0 zł za prowadzenie.

Do tej pory realizowałam je w ING i byłam zadowolona (opłata 15 zł), ale ING już nie realizuje czeków.

Nie ma za bardzo czasu na zapoznawanie się z ofertą każdego ba
... See more
Witam wszystkich!

Mam takie oto pytanie do osób dostających czeki z zagranicy - gdzie oddajecie je do inkasa? W którym banku jest najtaniej? Wolałabym też nie zakładać specjalnie konta w danym banku w tym celu, albo ewentualnie mogłabym założyć konto za 0 zł za prowadzenie.

Do tej pory realizowałam je w ING i byłam zadowolona (opłata 15 zł), ale ING już nie realizuje czeków.

Nie ma za bardzo czasu na zapoznawanie się z ofertą każdego banku w Polsce, więc może Wy mi coś podpowiecie....

Pozdrawiam
Katarzyna
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 17:07
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Ten temat nie tak dawno już był Jul 18, 2013

Proszę poszperać w wyszukiwarce.

Pozdrawiam

A.


 
TranslateWithMe
TranslateWithMe
Poland
Local time: 17:07
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Temat był... Jul 18, 2013

...nawet kilka razy, ale mi nie chodzi o ogólne informacje typu "Paypal czy czek", tylko konkretne polecenie banku, który nie zedrze ze mnie 100 zł, jak chce mój bank za inkaso czeku na 300 zł (w przeliczeniu). Oczywiście mogę poszperać w tabelach prowizji polskich banków, ale podpowiedzi kolegów - tłumaczy są mile widziane...

Pozdrawiam
Katarzyna


 
Lenard Zwick
Lenard Zwick  Identity Verified
Poland
Local time: 17:07
Polish to Hungarian
+ ...
Inkaso Jul 18, 2013

czeku (na 100 USD) zleciłem kiedyś w Millenium, prowizja była znośna, ale nie pamiętam, ile prowizji zapłaciłem...
W cenniku obecnie podają 0,5%, min 10, max 100 zł.

Pozdrawiam,
ZL


 
Karol Sijka
Karol Sijka
Poland
Local time: 17:07
English to Polish
+ ...
Zgadza się - Millenium Jul 18, 2013

Mają teraz najlepszą ofertę. Na dniach się orientowałem;)

 
TranslateWithMe
TranslateWithMe
Poland
Local time: 17:07
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Millenium wygląda obiecująco... Jul 20, 2013

Dziękuję za odzew. Rzeczywiście Millenium wygląda obiecująco....
A jak wygląda sprawa wypłaty kwoty z czeku? Trzeba u nich zakładać konto czy wypłacają w walucie do ręki?

Z góry dziękuję...

Katarzyna


 
Karol Sijka
Karol Sijka
Poland
Local time: 17:07
English to Polish
+ ...
Rachunek Jul 20, 2013

Proponują założenie rachunku firmowego i darmowego konta walutowego, zupełnie jak niegdyś w ING. Mnie ostatecznie zniechęcił długi czas realizacji (do 16 tygodni), dlatego nie drążyłem tematu. Kto wie, może uda się to jednak obejść?

K.S.


 
Letra
Letra  Identity Verified
Poland
Local time: 17:07
English to Polish
+ ...
Ja polecam PKO BP Jul 23, 2013

Niedawno się orientowałem. Pobierają 1% prowizji od wartości czeku plus niewielką dodatkową opłatę (nie pamiętam za co) i nie trzeba mieć konta. Czas oczekiwania od 4 do 8 tygodni. Niestety po drodze może wystąpić opłata banku korespondenta, ale tego nie są w stanie powiedzieć. Zwykle jednak nie przekracza ona 15 USD.

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

inkaso czeków w Polsce - gdzie to robicie?






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »