Multicorpora/Multitrans - pytanie o opinie
Thread poster: Michal Berski

Michal Berski  Identity Verified
Poland
Local time: 10:27
Polish to English
+ ...
Jul 24, 2013

mam pytanie, czy ktokolwiek pracował z takim systemem TM i może się podzielić doświadczeniami? Wiem tylko tyle, że to jakiś system online.

Grzegorz Gryc  Identity Verified
French to Polish
+ ...
Dawno, dawno temu... Jul 26, 2013

Michal Berski wrote:

mam pytanie, czy ktokolwiek pracował z takim systemem TM i może się podzielić doświadczeniami? Wiem tylko tyle, że to jakiś system online.

..., kiedy jeszcze nie był to system offline tj. desktopowy, obwąchałem toto i mnie nie zachwyciło (zwłaszcza w stosunku do DVX, to jakoś w 2006 roku było...), choć ich "kanadyjskie", korpusowe podejście było dość ciekawe i innowacyjne, ale teraz przebił ich memoQ z LiveDocs.
Szczegółów już nie pamiętam, zresztą dane sprzed 7 lat to już prehistoria byłaby (np. było mocno oparte na Wordzie, jak stary Dziados...).

Jeśli dobrze pamiętam, miało problem m.in. z polskimi literkami tj. dlatego praktycznie nikt poza Kanadą, Stanami i Europą Zachodnią tego na serio nie mógł używać.
No i dlatego pewnie poszli online, skoro na desktopy się nie sprzedawało icon_smile.gif
To taki trynd, że jak się coś nie sprzedaje w detalu (z tego co pamiętam, było pierońsko drogie...), to producenci idą w rozwiązania klient-serwer i/lub online, żeby łapać firmy tj. zleceniodawców i tak przymuszać tłumaczy, patrz np. Across...

Ogólnie przy systemach online nie spodziewam się fajerwerków, a jak dodać... ehm... nieelastycznych PM-ów, to już w ogóle bym był ostrożny.
Oczywiście to może być wyjątek icon_smile.gif

Zdrówkot
GG

[Edited at 2013-07-26 08:42 GMT]

Michal Berski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Dzięki Jul 26, 2013

zapoznam się z ostrożnością

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Multicorpora/Multitrans - pytanie o opinie

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search