transkrypcja cyrylicy
Thread poster: Janina Nowrot

Janina Nowrot
Local time: 05:34
Russian to Polish
+ ...
Oct 9, 2013

Mam pytanie związane z zapisem polskiego nazwiska w cyrylicy - chodzi o nazwisko Skubela - powinno być waszym zdaniem Скубеля czy też Скубела? Następny problem to zapis polskiego adresu w dokumencie tłumaczonym na język rosyjski - czy adres należy zapisywać cyrylicą? Moim zdaniem nie.

Adam Łobatiuk  Identity Verified
Poland
Member (2009)
English to Polish
+ ...
Moim zdaniem Oct 9, 2013

Скубеля, bo Скубела odpowiadałoby formie Skubeła.
Adresy piszę zawsze "pod listonosza", zmieniając lub dodając jedynie nazwę kraju.

Janina Nowrot
Russian to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
dlaczego pytam Oct 9, 2013

Pytam, bo mam konflikt z klientem, który żąda zapisu Скубела - szukam na forum poparcia dla swojego stanowiska. Klient w obecności pracownika biura dzwonił w tej sprawie do konsulatu w Krakowie i stamtąd uzyskał potwierdzenie swojego stanowiska. Nie wiem tylko od kogo i na jakiej podstawie. Na jutro jestem umówiona na rozmowę z konsulem.

Joanna Janusz
Poland
Ukrainian to Polish
+ ...
czy coś już wiadomo? Nov 2, 2013

Bardzo jestem ciekawa, wyniku rozmowyicon_smile.gif

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

transkrypcja cyrylicy

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search