jak zachowa─ç w┼éasn─ů baz─Ö w Ko┼Ťciuszku
Thread poster: Monika Rozwarzewska

Monika Rozwarzewska  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 11:53
Member (2006)
English to Polish
+ ...
Oct 28, 2004

W niedziel─Ö czeka mnie wielka rewolucja komputerowa, czyli format i zmiana systemu. Wszystko ok, tylko nie mam poj─Öcia, jak zachowa─ç wprowadzone przez siebie has┼éa do elektronicznej wersji s┼éownika ko┼Ťciuszkowskiego. Czy kto┼Ť mo┼╝e kiedy┼Ť ju┼╝ to z powodzeniem zrobi┼é?

Direct link Reply with quote

bartek  Identity Verified
Local time: 12:53
English to Polish
+ ...
Plik pomocy (helppl) otworz sobie w Oct 29, 2004

a w katalogu Program Files/Universitas/KFD i znajdziesz tam odpowied┼║.
Je┼╝eli cokolwiek z tego zrozumiesz - jestes genialna. Ale z kolei - po mojej tak prostackiej odpowiedzi - mo┼╝e ktos zechce udzieli─ç dokladniejszej?

\f0 Has\'b3a u\'bfytkownika s\'b9 przechowywane w odpowiednim pliku *.udc w katalogu, w kt\'f3rym zosta\'b3 zainstalowany program. Nale\'bfy pami\'eata\'e6, \'bfe przy wszelkich zmianach tego pliku dokonywanych poza programem (czyli np. odtworzenie tego pliku z kopii zapasowej) konieczne jest usuni\'eacie odpowiedniego pliku *.udi zawieraj\'b9cego indeks wszystkich hase\'b3. \f1 Podczas uruchamiania progr\f0 am S\'b3ownika\f1 odtworzy plik *.udi na podstawie nowego pliku *.udc. \par
\par
\f0 Pliki *.udx stanowi\'b9 kopi\'ea zapasow\'b9 pliku hase\'b3 u\'bfytkownika *.udc. Kopia ta jest tworzona ka\'bfdorazowo przy usuni\'eaciu pliku indeksu *.udi. W razie potrzeby nale\'bfy zast\'b9pi\'e6 plik *.udc plikiem *.udx i usun\'b9\'e6 plik indeksu *.udi.\par
\f1\par
\par

Pozdrawiam
T

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Rzeczywi┼Ťcie, bardzo przyst─Öpnie wyja┼Ťnione Oct 29, 2004

Pozostaje tylko spr├│bowa─ç. Ale ja bym na wszelki wypadek nie usuwa┼é plik├│w, tylko zmieni┼é ich nazw─Ö, np. dodaj─ůc X na pocz─ůtku lub na ko┼äcu. W ka┼╝dej chwili mo┼╝na w├│wczas przywr├│ci─ç star─ů nazw─Ö.
Bardzo podoba mi si─Ö r├│wnie┼╝ nieco ni┼╝ej "wielou┼╝ytkownikowa stacja robocza".
Ale jest prostsze rozwi─ůzanie. Je┼╝eli u┼╝ywasz wingrozy XP, w menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narz─Ödzia systemowe znajdziesz narz─Ödzie Kopia zapasowa. Tak w og├│le, to w┼éa┼Ťnie w ten spos├│b mo┼╝esz przenie┼Ť─ç wszystkie dane na nowy komputer. Idealne by┼éoby po┼é─ůczenie z drugim komputerem przez sie─ç lub bezpo┼Ťrednie po┼é─ůczenie kablowe.
Kolejna mo┼╝liwo┼Ť─ç do dost─Öpne w tym samym menu narz─Ödzie Kreator transferu plik├│w i ustawie┼ä. W┼éa┼Ťnie po to ono jest.

Je┼╝eli nie bardzo si─Ö w tym wszystkim orientujesz, poczytaj sobie tu:
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_52846.html
Tam┼╝e tabela z przegl─ůdem r├│┼╝nych program├│w, niestety do kupienia.

A najlepiej zainstalowa─ç sobie Ko┼Ťciuszk─Ö na wirtualnym nap─Ödzie. P┼éyta nie musi w├│wczas tkwi─ç w komputerze i nie dra┼╝ni Ci─Ö mielenie kr─ů┼╝ka, potrzebne czy nie.

Pozdrawiam
Andrzej

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Pliki i pliczki Oct 29, 2004

Andrzej Lejman wrote:
Je┼╝eli u┼╝ywasz wingrozy XP...

Ale Monika napisała, że zmienia system, więc zapewne nie ma IksPe, tylko dopiero będzie miała.

Ja nie mam tego pomarańczowego cuda, ale jak zakładasz własny słownik użytkownika (bazę), to czy program Cię pyta gdzie ona ma się znajdować i jak ma się nazywać?

Je┼Ťli tak, to po nitce do k┼é─Öbka trzeba ten plik(i) znale┼║─ç i skopiowa─ç. Zapisz ┼Ťcie┼╝k─Ö dost─Öpu.
Po ponownym zainstalowaniu słownika odnajdujesz miejsce, w którym była Twoja baza i przekopiowujesz tam swoje pliki.

Nie wiem, czy to ma sens, ale w przypadku np. Worda zawsze trzymam kopie zapasowe plik├│w .DIC, kt├│re potem wrzucam na odpowiednie miejsce (katalog Proof).
To samo dotyczy ulubionych w IE, indexu w Copernicu, pliku Outlooka itd.

Oczywi┼Ťcie aplikacje te maj─ů jakie┼Ť opcje zapisywania ustawie┼ä, ale ja im jako┼Ť do ko┼äca nie wierz─Ö. Tzn. korzystam z "Kreatora Zapisywania Ustawie┼ä Office", ale te podstawowe pliki przechowuj─Ö i tak.

I jeszcze jedno, troch─Ö na marginesie:
Je┼Ťli tego rodzaju plik kopiuje si─Ö na CD, to po skopiowaniu go z powrotem na dysk trzeba pami─Öta─ç o usuni─Öciu atrybutu "tylko do odczytu", bo inaczej program mo┼╝e si─Ö narowi─ç.

Pozdrawiam,
Paweł

United Kingdom
Member (2006)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
rzeczywi┼Ťcie, w┼éa┼Ťnie zmieniam 2000 na XP Oct 29, 2004

rzeczywi┼Ťcie, w┼éa┼Ťnie zmieniam 2000 na XP (strasznie si─Ö tej zmiany obawiam). Niestety s┼éownik nie pyta┼é mnie wcale, gdzie ma sobie zapisywa─ç dopisane has┼éa (a szkoda). Z tej niezwykle przyst─Öpnej instrukcji zrozumia┼éam tyle, ┼╝e chyba przekopiuj─Ö ca┼é─ů zawarto┼Ť─ç folderu Ko┼Ťciuszki na partycj─Ö i potem ca┼é─ů na chamca wklej─Ö, niech si─Ö dzieje wola nieba.

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Nie t─Ödy droga Oct 29, 2004

Monika Rozwarzewska wrote:

Z tej niezwykle przyst─Öpnej instrukcji zrozumia┼éam tyle, ┼╝e chyba przekopiuj─Ö ca┼é─ů zawarto┼Ť─ç folderu Ko┼Ťciuszki na partycj─Ö i potem ca┼é─ů na chamca wklej─Ö, niech si─Ö dzieje wola nieba.

Po takiej "instalacji" program nie b─Ödzie dzia┼éa─ç, poniewa┼╝ nie b─Ödzie wpis├│w w rejestrze wingrozy, ktore s─ů tworzone w trakcie normalnej instalcji.

Proponuj─Ö kolejne podej┼Ťcie - tu znajdziesz rownie┼╝ darmowe programy do tworzenia kopii zapasowych:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/katalog/114/backup.html

Powodzenia!
Andrzej

United Kingdom
Member (2006)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
ju┼╝ wiem! Nov 2, 2004

Nale┼╝y z folderu KO┼Ťciuszki (zwykle Program Files > Universitas > KFD) skopiowa─ç pliki o rozszerzeniu .udc , zachowa─ç, a po instalacji na nowym czy┼Ťciutkim systemie - wklei─ç z powrotem. Ufff... dzia┼éa!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

jak zachowa─ç w┼éasn─ů baz─Ö w Ko┼Ťciuszku

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search