Pages in topic:   [1 2] >
Dziś w "Wyborczej" słownik języka polskiego na CD
Thread poster: Andrzej Lejman
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Nov 30, 2004

Część I, następne przez dwa kolejne wtorki.

Pozdrawiam
Andrzej


 
Himawari
Himawari  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
English to Polish
+ ...
Bill rulez :( Nov 30, 2004

Ale dlaczego TYLKO do Windows OS? Czy w Polsce nikt nie ma prawa używać Mac OS?...
Właśnie walczę z APC Polska, bo - pomimo, że na ich stronie www da się skonfigurować typ UPS-a dla iMaca - dostarczają tego UPS-a WYŁĄCZNIE z kabelkami Pecetowymi i bardzo się dziwią, że jakiś komputer może mieć inne złącze zasilania niż Pecet. Aktualnie są na etapie nabrania wody w usta, a mój komp nada
... See more
Ale dlaczego TYLKO do Windows OS? Czy w Polsce nikt nie ma prawa używać Mac OS?...
Właśnie walczę z APC Polska, bo - pomimo, że na ich stronie www da się skonfigurować typ UPS-a dla iMaca - dostarczają tego UPS-a WYŁĄCZNIE z kabelkami Pecetowymi i bardzo się dziwią, że jakiś komputer może mieć inne złącze zasilania niż Pecet. Aktualnie są na etapie nabrania wody w usta, a mój komp nadal nie podłączony do UPS-a kupionego za ciężkie pieniądze.
Dlatego Wyborcza, z płytkami w wersji wyłącznie Pecetowej, mnie denerwuje.

Elżbieta
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Trudno wymagać, Nov 30, 2004

żeby PWN robiło wersję do Maca, jeżeli liczba prywatnych użytkowników Maców w Polsce być może nie przekracza kilkunastu tysięcy. BTW, zawsze możesz sobie zainstalować virtual PC i odpalić słownik.
A co do UPS: UPS powinien mieć obecnie gniazdo sieciowe, gniazda do chronionego sprzętu oraz złącze USB do oprogramowania zarządzającego zasilaniem/wyłączaniem systemu.
USB to standard z Maca, więc nie widzę problemu. Jeżeli UPS ma inne gniazda, to znaczy, że jest
... See more
żeby PWN robiło wersję do Maca, jeżeli liczba prywatnych użytkowników Maców w Polsce być może nie przekracza kilkunastu tysięcy. BTW, zawsze możesz sobie zainstalować virtual PC i odpalić słownik.
A co do UPS: UPS powinien mieć obecnie gniazdo sieciowe, gniazda do chronionego sprzętu oraz złącze USB do oprogramowania zarządzającego zasilaniem/wyłączaniem systemu.
USB to standard z Maca, więc nie widzę problemu. Jeżeli UPS ma inne gniazda, to znaczy, że jest to stary model.

Pozdrawiam
Andrzej
Collapse


 
Himawari
Himawari  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
English to Polish
+ ...
Ford się kłania Nov 30, 2004

Andrzeju,
z tego, co piszesz na temat obejścia "problemu" z Macintoshem w Polsce wynika, że - jak to już sto lat temu powiedziano - mogę mieć każdy rodzaj OS, pod warunkiem, że będzie to OS Windows

A co do UPS - to chyba się niejasno wyraziłam - chodzi o to, że komputer musi być zasilany via UPS, bo przecież właśnie w ten sposób UPS mo
... See more
Andrzeju,
z tego, co piszesz na temat obejścia "problemu" z Macintoshem w Polsce wynika, że - jak to już sto lat temu powiedziano - mogę mieć każdy rodzaj OS, pod warunkiem, że będzie to OS Windows

A co do UPS - to chyba się niejasno wyraziłam - chodzi o to, że komputer musi być zasilany via UPS, bo przecież właśnie w ten sposób UPS może komputer chronić. Tymczasem kabelek, który to umożliwia, sprzedawany jest w wersji jednej jedynej (i znowu Ford się kłania...), faktycznie nadającej się do większości gniazd zasilania na komputerach, zarówno na Pecetach, jak i na Macintoshach. Problem w tym, że ta "designerska" wersja iMaca, którą używam, ma specyficzne złącze zasilania. I w ten sposób trafiam w czarną dziurę oferty rynkowej.
A port USB nie ma nic do tego, bo służy do interfejsu (prawidłowo się wyraziłam?). Dopóki mój Mac będzie podpięty do listwy, a nie do UPSa, kabelek USB nic mi nie daje, bo nie ma czym sterować...

Pozdrawiam,
E.
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Obciąć wtyczkę... Nov 30, 2004

Himawari wrote:

Problem w tym, że ta "designerska" wersja iMaca, którą używam, ma specyficzne złącze zasilania. I w ten sposób trafiam w czarną dziurę oferty rynkowej.

Pozdrawiam,
E.


...i po kłopocie. Niezalecane przed upływem gwarancji

Andrzej


 
Wojciech Froelich
Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
English to Polish
A może zamienić tego UPSa na coś co zadziała? Nov 30, 2004


A co do UPS - to chyba się niejasno wyraziłam - chodzi o to, że komputer musi być zasilany via UPS, bo przecież właśnie w ten sposób UPS może komputer chronić. Tymczasem kabelek, który to umożliwia, sprzedawany jest w wersji jednej jedynej (i znowu Ford się kłania...), faktycznie nadającej się do większości gniazd zasilania na komputerach, zarówno na Pecetach, jak i na Macintoshach. Problem w tym, że ta "designerska" wersja iMaca, którą używam, ma specyficzne złącze zasilania. I w ten sposób trafiam w czarną dziurę oferty rynkowej.


Mały OT w kwestii UPSa. APC produkuje takie cuda, które się nazywają CyberFort i są znacznie bardziej uniwersalne, bo przypomniają konstrukcją listwę zasilającą i nie wymagają żadnych dodatkowych kabelków poza już posiadanymi i zazwyczaj wtykanymi do listwy/gniazdka.

A wygląda toto tak:
http://tiny.pl/l9g

Pozdrawiam,
Wojtek


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 14:29
Member (2003)
Polish to German
+ ...
A co szkodzi Ci podpiąć listwę makówą do UPS-a? Nov 30, 2004

Himawari wrote:

...

Dopóki mój Mac będzie podpięty do listwy, a nie do UPSa, kabelek USB nic mi nie daje, bo nie ma czym sterować...

Pozdrawiam,
E.


Albo weź inny kabelek. Przecież kabel do MAC też jest wtykany (znaczy w obudowie peceta - MAC to też PECET - jest przecież gniazdko) - wystarczy zamienić "designerski" na europejski lub popatrzeć we witrynie Appla, powinni mieć w Apple Store.
A jak nie, to przecinak do kabli i chodu, nową wtyczkę zamontować i cacuszko będzie pięknie działać.

Apropos "jedynie słusznego" systemu operacyjnego MAC OS, to w wersji 9 i poniżej wcale się nie dziwię, że Windoza zdobyła taką popularność. Dopiero OS X daje jaki taki komfort użytkowania (bazuję na dośw. własnym, pod biurkiem stoi pecet z WinXP i PowerMAC G4 z OS X oraz OS 9.2 - to ostatnie straszne brrr...).

Pozdrawiam
J.


 
Himawari
Himawari  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
English to Polish
+ ...
Biorę nożyczki... Nov 30, 2004

Panowie,
dziękuję za rady. Wojtku, CyberFort mi na nic, bo już kupiłam UPSa... muszę sobie poradzić upeesowo, a nie cyberfortowo
Natomiast Jerzy, popatrz pod ten link, to będziesz widział w czym problem. Głowa Myszki Miki z tyłu iMaca to właśnie "moje" zł&#
... See more
Panowie,
dziękuję za rady. Wojtku, CyberFort mi na nic, bo już kupiłam UPSa... muszę sobie poradzić upeesowo, a nie cyberfortowo
Natomiast Jerzy, popatrz pod ten link, to będziesz widział w czym problem. Głowa Myszki Miki z tyłu iMaca to właśnie "moje" złącze zasilania:
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=75495

Pozostaje mi obciąć jeden koniec kabelka i go wymienić na gniazdko "sieciowe" czy jak tam je fachowcy nazywają. I właśnie u jednego dealera Appla taki kabelek dla mnie przygotowują. Metodą chałupniczą i z czystej solidarności użytkowników Macintosha.

Co do systemów operacyjnych - myślę, że są to dyskusje bezkonkluzyjne, bo de gustibus... Ale dla mnie zawsze systemy Macowe były bardziej przyjazne, bo nie wymagały wiedzy tajemnej. Chociaż zgadzam się z Jerzym, że dopiero OS X daje całą gamę możliwości, przede wszystkim kompatybilność z Windowsem, co dla tłumacza istotne. Windowsianego laptopa trzymam pod stołem i używam tylko, gdy mi Trados potrzebny. Ale to, co sprawia, że nie planuję przesiadania się na Windowsianego Peceta to bezpieczeństwo pocztowo-internetowe.
Tylko tyle, a może aż tyle?
Dzięki raz jeszcze za wszystkie rady.

E.
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 14:29
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Głowa Miki jest MAC-u Nov 30, 2004

A ze strony drugiej onego kabelka jest co?
Przecież do tego powinnaś mieć przejściówkę czy inne draństwo, bo podłączyłaś w Polsce do sieci.
A UPS ma takie same gniazdka, jak polskie sieciowe. Więc czemu nie przepniesz tego czegoś, co aktualnie zasila makówę, z sieci do gniazdka UPS-a, a samego UPS-a wetkniesz do sieci?
Wtedy UPS mógłby być zasilany tym "prądem, co ze ściany wyłazi" (jak napisał jeden z odpowiadaczy na pewnego kudosa, co wprawiło mnie w ni
... See more
A ze strony drugiej onego kabelka jest co?
Przecież do tego powinnaś mieć przejściówkę czy inne draństwo, bo podłączyłaś w Polsce do sieci.
A UPS ma takie same gniazdka, jak polskie sieciowe. Więc czemu nie przepniesz tego czegoś, co aktualnie zasila makówę, z sieci do gniazdka UPS-a, a samego UPS-a wetkniesz do sieci?
Wtedy UPS mógłby być zasilany tym "prądem, co ze ściany wyłazi" (jak napisał jeden z odpowiadaczy na pewnego kudosa, co wprawiło mnie w niezły ubaw), a do makówy dopływałby prąd, "wyłażący" z UPS-a...

Więc nie rozumiem w zasadzie, w czem tu problem.

Pozdrawiam
J.

PS
Ja trzymam jabłka ze względów kompatybilności z QurkXPress.
Collapse


 
Himawari
Himawari  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
English to Polish
+ ...
Te fascynujące kabelki Dec 1, 2004

[quote]Jerzy Czopik wrote:


A UPS ma takie same gniazdka, jak polskie sieciowe.

Jerzy, no własnie, że nie ma. Przynajmniej ten UPS, co go mam pod biurkiem. Na UPSie są gniazda trójwtykowe, tzw. "żeńskie" i w niczym nie przypominają gniazd sieciowych. Czyli, że ten kabelek, co ma z jednej strony Myszkę Miki, a z drugiej wtyczkę sieciową (fakt, że z przejściówką, bo onaż wtyczka jest japońska, czyli płaskie bolce i rozstaw nie ten), muszę podłączyć do trójstykowego, małego (i naprawdę nie wiem, jak też ono się fachowo nazywa) gniazdka na UPSie.
Dlatego potrzebne są nożyczki.

E.

p.s. Swoją drogą, jak to się czasy zmieniły... Telimena wszystko co ważne miała w biurku, a u mnie wszystko POD biurkiem


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 14:29
Member (2003)
Polish to German
+ ...
To nie tnij kabla od MAC-a Dec 1, 2004

tylko od zwykłego przedłużacza, czyli zakończ kabel z takim wtykiem, który pasuje do UPS-a z drugiej strony gniazdkiem i tyle. W UPS-ie pewnie są takie złącza, jak czasami na pecetach, do podłączania monitorów, więc wystarczyłby taki kabel monitorowy, od którego wtedy trzeba byłoby odciąć wtyk przeznaczony do monitora i zastąpić go gniazdkiem, jak w przedłużaczu. Myszka Miki będzie szczęśliwa.

Pozdrawiam
Jerzy


 
vladex
vladex  Identity Verified
Local time: 14:29
Polish
+ ...
sjp Dec 1, 2004

Wracając do tematu wątku, to zważywszy, że http://sjp.pwn.pl często odwiedzam, a niecałe 9 złotych (3 gazety wybiórcze) za oryginalną płytę (no dobra, 3 płyty, lamer jestem i nie wiem, jak to będzie technicznie wyglądać - czy ktoś wie, czy te trzy części po kolei da się zwykłym Nero wgrać na jedną płytę i będzie działać?) to nie majątek, nabyłem pierwszą 1/3 tego cuda i sprawdziłem swojeg... See more
Wracając do tematu wątku, to zważywszy, że http://sjp.pwn.pl często odwiedzam, a niecałe 9 złotych (3 gazety wybiórcze) za oryginalną płytę (no dobra, 3 płyty, lamer jestem i nie wiem, jak to będzie technicznie wyglądać - czy ktoś wie, czy te trzy części po kolei da się zwykłym Nero wgrać na jedną płytę i będzie działać?) to nie majątek, nabyłem pierwszą 1/3 tego cuda i sprawdziłem swojego faworyta - hasło "koza". Upewniłem się, że koza wciążjest moim faworytem, a nie faworytką Mogliby to chyba już poprawićCollapse


 
Himawari
Himawari  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
English to Polish
+ ...
Veni, vidi, vici... Dec 2, 2004

Spieszę donieść, bo może komuś dzień umilę, że po moim zażaleniu do supportu APC USA dostałam od nich odpowiedź, a do niej dołączony e-mail z supportu APC Polska, w ktorym tenże polski support bardzo mnie przeprasza i proponuje BEZPŁATNE dostarczenie adekwatnego kabelka (obejdzie się więc bez nożyczek). Aby było ciekawiej, ten sam kabelek w polskim APC proponowali mi poprzednio za 129 zł, czyli z... See more
Spieszę donieść, bo może komuś dzień umilę, że po moim zażaleniu do supportu APC USA dostałam od nich odpowiedź, a do niej dołączony e-mail z supportu APC Polska, w ktorym tenże polski support bardzo mnie przeprasza i proponuje BEZPŁATNE dostarczenie adekwatnego kabelka (obejdzie się więc bez nożyczek). Aby było ciekawiej, ten sam kabelek w polskim APC proponowali mi poprzednio za 129 zł, czyli za ponad 15% wartości całego UPSa i na tym był z ich strony koniec supportu. Jak widać ta sama firma, ale standardy podejścia do klienta inne - ciekawe dlaczego...

Elżbieta
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 14:29
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Wilk syty i koza cała? Dec 2, 2004

vladex wrote:

i sprawdziłem swojego faworyta - hasło "koza". Upewniłem się, że koza wciążjest moim faworytem, a nie faworytką Mogliby to chyba już poprawić


Czy o ten "twórczy" wkład do języka polskiego Ci chodziło?


Andrzej


 
Wit
Wit  Identity Verified
Local time: 14:29
English to Polish
+ ...
fakt, urocze :) Dec 2, 2004

"koza m IV, CMs. ~zie; lm D. kóz"
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=26330

no i istotnie, powieram pytanie Vladexa -- czy nie należy się obawiać dyskoteki, czyli żonglowania trzema CD, to ja już wolę internet...


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Dziś w "Wyborczej" słownik języka polskiego na CD






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »