tłumaczenia dla PE -zmiany
Thread poster: MirWit

MirWit
Poland
Local time: 09:15
English to Polish
+ ...
Jul 1, 2014

Otrzymałam wczoraj wiadomość nt. zmian zasad tłumaczeń dla PE - w związku z dużą liczbą negatywnych ocen przetłumaczonych dokumentów, które tak naprawdę dotyczyły materiałów referencyjnych dostarczanych przez PE, klient uściślił, że tłumacze mają obowiązek sprawdzać również te segmenty tekstu, które są 100% powtórzeniem.

Przyznam, że mocno mnie taka informacja zaskoczyła - jaka jest wobec tego odpowiedzialność klienta? Z jednej strony jest wymóg korzystania z materiałów referencyjnych, z drugiej - całkowity brak zaufania do tychże. Do tego oczywiście dochodzi kwestia finansowa: rozliczenie obejmuje tłumaczenie, nie korektę materiałów otrzymanych od klienta.

Jak zamierzają Państwo postąpić wobec tak zasadniczej zmiany zasad? Osobiście zastanawiam się, czy warto się jeszcze bawić w ten projekt, już teraz dość pracochłonny.


 

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 09:15
Polish to English
+ ...
Co zrobić? Jul 2, 2014

W wątku "najdziwniejsze/najśmieszniejsze tłumaczenia" i w kilku innych znajdziesz sporo przykładów bzdur z tłumaczeń unijnych, np. "ciekłe transformatory".
Trudno się dziwić w sytuacji, gdy podstawowym kryterium w przetargach na tłumaczenia jest najniższa stawka.
Czy warto bawić się w to dalej - to zależy, przy jakiej stawce za stronę albo za godzinę widzisz próg opłacalności. Ja kiedyś zgłaszałem się, ale w ogóle bez odzewu, więc teraz nie mam tego problemu.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

tłumaczenia dla PE -zmiany

Advanced search






SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »



Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search