Polish spell checker (dictionary) for Alchemy Catalyst needed
Thread poster: Marek Makosiej

Marek Makosiej  Identity Verified
Poland
Local time: 06:07
English to Polish
Dec 4, 2004

Czy szanowni użytkownicy nie wiedzą, czy gdzieś jest dostępny słownik do sprawdzania pisowni PL w Catalyst???

[Subject edited by staff or moderator 2004-12-04 15:51]

Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
English to Polish
A jest dostępny? Dec 4, 2004

A czy do Catalysta jest w ogóle polski moduł sprawdzania pisowni?

W wersji 5.0 Translator/Lite producent deklaruje następujące słowniki:
"French, Italian, German, Spanish, Danish, Dutch, Norwegian, Swedish, Brazilian Portuguese, International Portuguese, Czech, Russian, Greek, Finnish, US English, International English."

Polskiego brak...

Pozdrawiam,
Wojtek

Marek Makosiej  Identity Verified
Poland
English to Polish
TOPIC STARTER
Co ta odpowiedź wnosi do sprawy? Dec 5, 2004

Pytam, bo kiedyś korzystałem, ale wiem, że był to "wynalazek" jednej z agencji, która jakoś sobie poradziła z tym problemem. I jestem świadom, że jeśli ktoś to ma, to jest to "prywatna twórczość". Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie o coś, co już dawno wiem i co jest oczywiste.

Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
English to Polish
A nie można było tak od razu? Dec 5, 2004

Pytam, bo kiedyś korzystałem, ale wiem, że był to "wynalazek" jednej z agencji, która jakoś sobie poradziła z tym problemem. I jestem świadom, że jeśli ktoś to ma, to jest to "prywatna twórczość". Proszę o konkretne odpowiedzi, a nie o coś, co już dawno wiem i co jest oczywiste.

Ani kawałek tej "oczywistości" nie wystawał z zapytania, więc i pretensje lekko nie na miejscu.

W.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Polish spell checker (dictionary) for Alchemy Catalyst needed

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search