Korzy┼Ťci ze statusu Platinum
Thread poster: mwas

mwas
Local time: 05:56
German to Polish
+ ...
Dec 6, 2004

Czy kto┼Ť zechaia┼éby mi powiedzie─ç, co zmieni si─Ö je┼Ťli zdecyduj─Ö si─Ö "to go Platinum"?
Jak to jest tak naprawd─Ö?
Ile jest tych zleceń - interesuje mnie np. branża informatyczna?
Czy to moze by─ç tylko jedna z "n├│g" dzia┼éalno┼Ťci, czy te┼╝ b─Ödzie tych zlece┼ä tyle, ┼╝e wystarczy si─Ö ograniczy─ç do jednego serwisu?
Czy warto opłacić wpisowe do większej liczby serwisów?
Czy polecacie kt├│ry┼Ť szczeg├│lnie?
Gdzie┼Ť wyczyta┼éam taki komentarz, ┼╝e w TranslatorsCafe jest ┼Ťwietna atmosfera, a w ProZ.com zrobi┼éo si─Ö tak sobie - o co tu chodzi?
B─Öd─Ö wdzi─Öczna za podzielenie si─Ö t─ů wiedz─ů.
Póki co bez tego Platinum jest marnie - pytanie, czy po wpłacie wpisowego będzie lepiej?
TIAicon_smile.gif

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Wiele zależy od oczekiwań Dec 6, 2004

Bardzo interesowałoby mnie, gdzie pojawiła się tego rodzaju opinia o TC?
TC nie oferuje IMO nawet połowy tego, co można znaleźć w ProZ.com.

Wykupienie cz┼éonkowstwa w kilku serwisach nie wydaje mi si─Ö uzasadnione. Nie oczekiwa┼ébym r├│wnie┼╝, ┼╝e ilo┼Ť─ç zlece┼ä, kt├│r─ů mo┼╝na t─ů drog─ů otrzyma─ç, wystarczy dla utrzymania si─Ö.

Jakie s─ů korzy┼Ťci z platyny?
Niezaprzeczaln─ů i bardzo warto┼Ťciow─ů korzy┼Ťci─ů jest nieograniczony dost─Öp do Blue Boardu, kt├│ry mo┼╝e nas uchroni─ç przed wpadkami na niep┼éac─ůcych klient├│w i zwi─ůzanymi z tym stratami.
Ponadto niekt├│re oferty s─ů ograniczane dla "platynowych", a oferty platyn s─ů podawane przed ofertami niep┼éac─ůcych cz┼éonk├│w, ale czy przy rzeczywistej sytuacji konkurencyjnej, gdy zleceniodawcy zale┼╝y na dobraniu optymalnego t┼éumacza do danego zlecenia, mo┼╝e to mie─ç decyduj─ůce znaczenie, tego nie wiem.
Niemniej jednak prezencja "platyn" na ProZ.com jest znacznie wi─Öksza, cho─çby z tytu┼éu "featured pro". Poza tym przy poszukiwaniu t┼éumacza w danej parze j─Özykowej najpierw pojawia si─Ö "platyna". Je┼╝eli uwzgl─Ödni─ç, ┼╝e du┼╝o zlece┼ä udzielanych jest drog─ů bezpo┼Ťredni─ů przez profile, to w┼éa┼Ťnie mo┼╝e stanowi─ç drugi powa┼╝ny argument za platyn─ů.

Postawmy jednak jeszcze pytanie, czy mo┼╝na i nale┼╝y traktowa─ç platyn─Ö tak jednostronnie - co ona MI daje? IMO nie mo┼╝na, gdy┼╝ uiszczenie tej - naprawd─Ö niewyg├│rowanej - op┼éaty pomaga w perfekcjonizowaniu ProZ.com, a to przychodzi z po┼╝ytkiem nam wszystkim. Dlatego uwa┼╝am, ┼╝e warto - korzystanie z ProZ.com jest jak najbardziej bezp┼éatne, "platyna" jest natomiast wyrazem solidarno┼Ťci z ProZ. W przypadku innego znanego mi, du┼╝ego serwisu otrzymanie jakichkolwiek ofert zmusza do np. wykupienia cz┼éonkowstwa, gdy┼╝ bez niego dostajesz tylko informacj─Ö, ┼╝e jest potencjalna oferta, ale zobaczy─ç jej nie mo┼╝esz. Nie wiesz wi─Öc, czy oferta by ci─Ö interesowa┼éa, nawet nie wiesz, jaka mo┼╝liwa cena, ale musisz zap┼éaci─ç - kupujesz wi─Öc przys┼éowiowego kota w worku.

Por├│wnuj─ůc ilo┼Ť─ç potencjalnych ofert pracy przychodz─ůcych z ProZ i z innych serwis├│w widz─Ö wyra┼║n─ů przewag─Ö ProZ i to ze znaczn─ů tendencj─ů wzrostow─ů w ci─ůgu ostatniego roku.

Ostatecznie decyzj─Ö musi podj─ů─ç ka┼╝dy sam, jednak my┼Ťl─Ö, ┼╝e kwota ok. 50 z┼éotych miesi─Öcznie (edycja: wysz┼éo mi z przeliczenia euro na z┼éote, z du┼╝ym zaokr─ůgleniem, w PL kosztuje znacznie mniej, bo nieco ponad 20 z┼é/miesi─Öcznie) nie jest wyg├│rowana.

Pozdrawiam
Jerzy

[Edited at 2004-12-06 12:52]

Daniele Martoglio  Identity Verified
Polish to Italian
+ ...
Oj oj, jaka smaczna cena slysze.. :) Dec 6, 2004

Jerzy Czopik wrote:

(edycja: wysz┼éo mi z przeliczenia euro na z┼éote, z du┼╝ym zaokr─ůgleniem, w PL kosztuje znacznie mniej, bo nieco ponad 20 z┼é/miesi─Öcznie) nie jest wyg├│rowana.

Pozdrawiam
Jerzy

Jerzy, 20x12=240zl. Skad sie kupuje W POLSCE
platina na ta cena? Trzeba w jakies hipermarkecie
jechac zeby dostac taki rabat?icon_wink.gif

Prosze o info!icon_smile.gif Bo ta cena platyna ktora wisi w PROZ
to.. troche "ciezka" dla polskiego podatnika jaki jestem..icon_smile.gif

Daniele

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 04:56
Member (2004)
English to Polish
inna cena w Polsce Dec 6, 2004

Daniele Martoglio wrote:

Jerzy, 20x12=240zl. Skad sie kupuje W POLSCE
platina na ta cena? Trzeba w jakies hipermarkecie
jechac zeby dostac taki rabat?icon_wink.gif

Dla uczestnik├│w polskich pa┼é┼éa┼é├│w cena za platyn─Ö wynosi 250 z┼é lub 200 z┼é + 4000 bra┼énisi├│w. Czyli: trzeba si─Ö pojawi─ç na chocia┼╝ jednym spotkaniu, ┼╝eby m├│c skorzysta─ç z promocji. Zerknij na powwow board z ostatniego spotkania warszawskiego, tam jest wszystko wyja┼Ťnione.

Pozdrawiam,
Anetta

Alina Brockelt  Identity Verified
German to Polish
+ ...
to zależy Dec 7, 2004

lim0nka wrote:

[Czyli: trzeba si─Ö pojawi─ç na chocia┼╝ jednym spotkaniu, ┼╝eby m├│c skorzysta─ç z promocji.
Pozdrawiam,
Anetta

No niezupełnie, na warszawskim powwowie byłam, ale z taniej platyny skorzystać nie mogłam, ponieważ mieszkam w Niemczechicon_frown.gif

Pozdrawiam

Alina

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 04:56
Member (2004)
English to Polish
No tak... Dec 7, 2004

Alina Brockelt wrote:

No niezupełnie, na warszawskim powwowie byłam, ale z taniej platyny skorzystać nie mogłam, ponieważ mieszkam w Niemczechicon_frown.gif

Ale i na to jest spos├│b: przenie┼Ť si─Ö do Polski.icon_lol.gif

Miłego dnia,
Anetta

mwas
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzi─Öki :) Dec 7, 2004

Dzi─Öki za wszystkie komentarze. ┼╗a┼éuj─Ö, ┼╝e nie dotar┼éam do Warszawy, ale dopiero zaczynam zagl─ůda─ç do serwis├│w i jako┼Ť to zlekcewa┼╝y┼éam - szkoda. Mo┼╝e nast─Öpnym razem.
A czy kto┼Ť mo┼╝e mi powiedzie─ç, jak du┼╝o zlece┼ä informatycznych i biznesowych pojawia si─Ö w tym serwisie dla t┼éumaczy "platynowych"?
Przyznam ┼╝e w ci─ůgu ostatniego miesi─ůca w zwyk┼éym obiegu (tzn. poza platyn─ů) pojawi┼éo si─Ö ich bardzo niewiele. Czy tak jest zawsze, czy tylko chwilowo?
Marylaicon_smile.gif

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Korzy┼Ťci ze statusu Platinum

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search