Korzy┼Ťci ze statusu Platinum
Thread poster: mwas

mwas
Local time: 05:35
German to Polish
+ ...
Dec 6, 2004

Czy kto┼Ť zechaia┼éby mi powiedzie─ç, co zmieni si─Ö je┼Ťli zdecyduj─Ö si─Ö "to go Platinum"?
Jak to jest tak naprawd─Ö?
Ile jest tych zleceń - interesuje mnie np. branża informatyczna?
Czy to moze by─ç tylko jedna z "n├│g" dzia┼éalno┼Ťci, czy te┼╝ b─Ödzie tych zlece┼ä tyle, ┼╝e wystarczy si─Ö ograniczy─ç do jednego serwisu?
Czy warto opłacić wpisowe do większej liczby serwisów?
Czy polecacie kt├│ry┼Ť szczeg├│lnie?
Gdzie┼Ť wyczyta┼éam taki komentarz, ┼╝e w TranslatorsCafe jest ┼Ťwietna atmosfera, a w ProZ.com zrobi┼éo si─Ö tak sobie - o co tu chodzi?
B─Öd─Ö wdzi─Öczna za podzielenie si─Ö t─ů wiedz─ů.
Póki co bez tego Platinum jest marnie - pytanie, czy po wpłacie wpisowego będzie lepiej?
TIAicon_smile.gif

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Wiele zależy od oczekiwań Dec 6, 2004

Bardzo interesowałoby mnie, gdzie pojawiła się tego rodzaju opinia o TC?
TC nie oferuje IMO nawet połowy tego, co można znaleźć w ProZ.com.

Wykupienie cz┼éonkowstwa w kilku serwisach nie wydaje mi si─Ö uzasadnione. Nie oczekiwa┼ébym r├│wnie┼╝, ┼╝e ilo┼Ť─ç zlece┼ä, kt├│r─ů mo┼╝na t─ů drog─ů otrzyma─ç, wystarczy dla utrzymania si─Ö.

Jakie s─ů korzy┼Ťci z platyny?
Niezaprzeczaln─ů i bardzo warto┼Ťciow─ů korzy┼Ťci─ů jest nieograniczony dost─Öp do Blue Boardu, kt├│ry mo┼╝e nas uchroni─ç przed wpadkami na niep┼éac─ůcych klient├│w i zwi─ůzanymi z tym stratami.
Ponadto niekt├│re oferty s─ů ograniczane dla "platynowych", a oferty platyn s─ů podawane przed ofertami niep┼éac─ůcych cz┼éonk├│w, ale czy przy rzeczywistej sytuacji konkurencyjnej, gdy zleceniodawcy zale┼╝y na dobraniu optymalnego t┼éumacza do danego zlecenia, mo┼╝e to mie─ç decyduj─ůce znaczenie, tego nie wiem.
Niemniej jednak prezencja "platyn" na ProZ.com jest znacznie wi─Öksza, cho─çby z tytu┼éu "featured pro". Poza tym przy poszukiwaniu t┼éumacza w danej parze j─Özykowej najpierw pojawia si─Ö "platyna". Je┼╝eli uwzgl─Ödni─ç, ┼╝e du┼╝o zlece┼ä udzielanych jest drog─ů bezpo┼Ťredni─ů przez profile, to w┼éa┼Ťnie mo┼╝e stanowi─ç drugi powa┼╝ny argument za platyn─ů.

Postawmy jednak jeszcze pytanie, czy mo┼╝na i nale┼╝y traktowa─ç platyn─Ö tak jednostronnie - co ona MI daje? IMO nie mo┼╝na, gdy┼╝ uiszczenie tej - naprawd─Ö niewyg├│rowanej - op┼éaty pomaga w perfekcjonizowaniu ProZ.com, a to przychodzi z po┼╝ytkiem nam wszystkim. Dlatego uwa┼╝am, ┼╝e warto - korzystanie z ProZ.com jest jak najbardziej bezp┼éatne, "platyna" jest natomiast wyrazem solidarno┼Ťci z ProZ. W przypadku innego znanego mi, du┼╝ego serwisu otrzymanie jakichkolwiek ofert zmusza do np. wykupienia cz┼éonkowstwa, gdy┼╝ bez niego dostajesz tylko informacj─Ö, ┼╝e jest potencjalna oferta, ale zobaczy─ç jej nie mo┼╝esz. Nie wiesz wi─Öc, czy oferta by ci─Ö interesowa┼éa, nawet nie wiesz, jaka mo┼╝liwa cena, ale musisz zap┼éaci─ç - kupujesz wi─Öc przys┼éowiowego kota w worku.

Por├│wnuj─ůc ilo┼Ť─ç potencjalnych ofert pracy przychodz─ůcych z ProZ i z innych serwis├│w widz─Ö wyra┼║n─ů przewag─Ö ProZ i to ze znaczn─ů tendencj─ů wzrostow─ů w ci─ůgu ostatniego roku.

Ostatecznie decyzj─Ö musi podj─ů─ç ka┼╝dy sam, jednak my┼Ťl─Ö, ┼╝e kwota ok. 50 z┼éotych miesi─Öcznie (edycja: wysz┼éo mi z przeliczenia euro na z┼éote, z du┼╝ym zaokr─ůgleniem, w PL kosztuje znacznie mniej, bo nieco ponad 20 z┼é/miesi─Öcznie) nie jest wyg├│rowana.

Pozdrawiam
Jerzy

[Edited at 2004-12-06 12:52]

Daniele Martoglio  Identity Verified
Polish to Italian
+ ...
Oj oj, jaka smaczna cena slysze.. :) Dec 6, 2004

Jerzy Czopik wrote:

(edycja: wysz┼éo mi z przeliczenia euro na z┼éote, z du┼╝ym zaokr─ůgleniem, w PL kosztuje znacznie mniej, bo nieco ponad 20 z┼é/miesi─Öcznie) nie jest wyg├│rowana.

Pozdrawiam
Jerzy

Jerzy, 20x12=240zl. Skad sie kupuje W POLSCE
platina na ta cena? Trzeba w jakies hipermarkecie
jechac zeby dostac taki rabat?icon_wink.gif

Prosze o info!icon_smile.gif Bo ta cena platyna ktora wisi w PROZ
to.. troche "ciezka" dla polskiego podatnika jaki jestem..icon_smile.gif

Daniele

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 04:35
Member (2004)
English to Polish
inna cena w Polsce Dec 6, 2004

Daniele Martoglio wrote:

Jerzy, 20x12=240zl. Skad sie kupuje W POLSCE
platina na ta cena? Trzeba w jakies hipermarkecie
jechac zeby dostac taki rabat?icon_wink.gif

Dla uczestnik├│w polskich pa┼é┼éa┼é├│w cena za platyn─Ö wynosi 250 z┼é lub 200 z┼é + 4000 bra┼énisi├│w. Czyli: trzeba si─Ö pojawi─ç na chocia┼╝ jednym spotkaniu, ┼╝eby m├│c skorzysta─ç z promocji. Zerknij na powwow board z ostatniego spotkania warszawskiego, tam jest wszystko wyja┼Ťnione.

Pozdrawiam,
Anetta

Alina Brockelt  Identity Verified
German to Polish
+ ...
to zależy Dec 7, 2004

lim0nka wrote:

[Czyli: trzeba si─Ö pojawi─ç na chocia┼╝ jednym spotkaniu, ┼╝eby m├│c skorzysta─ç z promocji.
Pozdrawiam,
Anetta

No niezupełnie, na warszawskim powwowie byłam, ale z taniej platyny skorzystać nie mogłam, ponieważ mieszkam w Niemczechicon_frown.gif

Pozdrawiam

Alina

lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 04:35
Member (2004)
English to Polish
No tak... Dec 7, 2004

Alina Brockelt wrote:

No niezupełnie, na warszawskim powwowie byłam, ale z taniej platyny skorzystać nie mogłam, ponieważ mieszkam w Niemczechicon_frown.gif

Ale i na to jest spos├│b: przenie┼Ť si─Ö do Polski.icon_lol.gif

Miłego dnia,
Anetta

mwas
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dzi─Öki :) Dec 7, 2004

Dzi─Öki za wszystkie komentarze. ┼╗a┼éuj─Ö, ┼╝e nie dotar┼éam do Warszawy, ale dopiero zaczynam zagl─ůda─ç do serwis├│w i jako┼Ť to zlekcewa┼╝y┼éam - szkoda. Mo┼╝e nast─Öpnym razem.
A czy kto┼Ť mo┼╝e mi powiedzie─ç, jak du┼╝o zlece┼ä informatycznych i biznesowych pojawia si─Ö w tym serwisie dla t┼éumaczy "platynowych"?
Przyznam ┼╝e w ci─ůgu ostatniego miesi─ůca w zwyk┼éym obiegu (tzn. poza platyn─ů) pojawi┼éo si─Ö ich bardzo niewiele. Czy tak jest zawsze, czy tylko chwilowo?
Marylaicon_smile.gif

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Korzy┼Ťci ze statusu Platinum

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search