W jakich barwach maluje się przyszłość tłumaczy gier?
Thread poster: Aleksander Wysocki

Aleksander Wysocki  Identity Verified
Poland
Local time: 18:43
English to Polish
+ ...
Jan 19, 2015

Czy ktoś z was jest mi w stanie ( oczywiście mniej więcej) powiedzieć czy ukierunkowanie się na tłumaczenie gier komputerowych itp. byłoby dobrym wyborem? Czy na tym rynku nie jest zbyt ciasno? Czy może jednak pójść w inne specjalizacje? Od dłuższego czasu marzy mi się tłumaczenie gier, jednak wolałbym wiedzieć czy ma to w ogóle sens? Na rynek wejdę dopiero za parę lat. Pytam głównie o tłumaczenia z angielskiego na polski oraz niemieckiego na polski. Jeśli ktoś z was mógłby mi dodatkowo powiedzieć jakie dziedziny potrzebują tłumaczy, byłbym wdzięczny. Dzięki z góry za odzew.

Direct link Reply with quote
 

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 18:43
Polish to English
+ ...
W jakich barwach...? Jan 21, 2015

Tłumaczenia gier to w dużym stopniu opisy sytuacji (jak w klasyce: Dawno, dawno temu w odległej galaktyce...), opisy i terminologia dotycząca sprzętu (młoty jonowo-balistyczne, laserowe kusze, superhipernapędy, ...) i dialogi (jak w filmach), ale również takie zagadnienia: http://www.proz.com/kudoz/english_to_polish/games_video_games_gaming_casino/5758702-agile_maneuvers.html

Możliwe, że coś pominąłem.

Nie wiem, w jakich barwach...

Czytaj pytania na kierunkach EN-PL, PL-EN, DE-PL, PL-DE - jakich dziedzin dotyczą, co cię interesuje, co nie interesuje, itd.

[Edited at 2015-01-21 10:39 GMT]


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

W jakich barwach maluje się przyszłość tłumaczy gier?

Advanced search


Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search