Jaka jest wasza minimalna jednostka pracy?
Thread poster: Daniele Martoglio
Daniele Martoglio
Daniele Martoglio  Identity Verified
Local time: 04:13
Polish to Italian
+ ...
Jan 14, 2005

Mam wielka ciekawosc. Skoro ze praca zawierajaca 20 stron, albo tylko JEDNA strona, albo POL STRONY, zuzywa tyle czasu na "dzialalnosci uboczne" jako

1) odbieranie email/tel od klienta
2) odpowiadanie emailem
3) wysylanie tlumaczonego tekstu
4) dodawanie wpis gdzies ze bede stawiac
rachunek za X zl, bo Y str, klient K, itd..
ALBO NAWET:
5) wystawianie rachunku

PYTANIE JEST: ktora jest wasza minimalna jednostka pracy? 1 strona? POL st
... See more
Mam wielka ciekawosc. Skoro ze praca zawierajaca 20 stron, albo tylko JEDNA strona, albo POL STRONY, zuzywa tyle czasu na "dzialalnosci uboczne" jako

1) odbieranie email/tel od klienta
2) odpowiadanie emailem
3) wysylanie tlumaczonego tekstu
4) dodawanie wpis gdzies ze bede stawiac
rachunek za X zl, bo Y str, klient K, itd..
ALBO NAWET:
5) wystawianie rachunku

PYTANIE JEST: ktora jest wasza minimalna jednostka pracy? 1 strona? POL strona?
A jak robicie przy fakturowania? Od jaka minimalna kwota marnujecie czas, papier, atrament, koperta i znaczek pocztkowy zeby wyslac faktura/rachunek?

Moze przy okazji odpowiedz na te pytanie bedziemy nieoficjalnie ustawiac jakies polski standard na tej sprawe.. a moze jest a tylko ja nie wiem?

dziekuje,

Daniele


[Edited at 2005-01-14 09:08]
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 04:13
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Tylko uwaga porządkowa Jan 14, 2005

Nie musisz wysyłac faktury pocztą, możesz ją wysłać razem z tekstem jako dokument Worda lub Excela. Klient sam sobie może wydrukować.

Pozdrawiam
Andrzej


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 04:13
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Je¶li jest to stały klient, to nie ma problemu Jan 14, 2005

Mam kilku stałych klientów, którzy przysyłaj± mi w ogóle tylko bardzo krótkie teksty, ale za to często - z nimi na ogół rozliczam się pod koniec miesi±ca i wystawiam jedn± fakturę za wszystkie zlecenia.

Je¶li natomiast zgłasza się kto¶ zupełnie nowy, to na ogół nie przyjmuję zleceń krótszych niż 3 strony. Zrobiłam to raz czy dwa i...nigdy nie zobaczyłam pieniędzy. Od tej pory odmawiam.

Sam proces prowadzenia rejestru zleceń, sposobu rozlicza
... See more
Mam kilku stałych klientów, którzy przysyłaj± mi w ogóle tylko bardzo krótkie teksty, ale za to często - z nimi na ogół rozliczam się pod koniec miesi±ca i wystawiam jedn± fakturę za wszystkie zlecenia.

Je¶li natomiast zgłasza się kto¶ zupełnie nowy, to na ogół nie przyjmuję zleceń krótszych niż 3 strony. Zrobiłam to raz czy dwa i...nigdy nie zobaczyłam pieniędzy. Od tej pory odmawiam.

Sam proces prowadzenia rejestru zleceń, sposobu rozliczania i wystawiania faktur da się bardzo zautomatyzować. Ja używam takiego programu, w którym gdy raz wpiszę dane klienta, uzgodnion± stawkę sposób płatno¶ci, samo wystawienie faktury trwa 30 sekund. Liczy też znaki dowolnie ustalonym sposobem.

Magda
Collapse


 
Daniele Martoglio
Daniele Martoglio  Identity Verified
Local time: 04:13
Polish to Italian
+ ...
TOPIC STARTER
Tez w Polsce? Jan 15, 2005

Andrzej Lejman wrote:

Nie musisz wysyłac faktury pocztą, możesz ją wysłać razem z tekstem jako dokument Worda lub Excela. Klient sam sobie może wydrukować.

Pozdrawiam
Andrzej


Cos takiego wiem ze mozna w innich krajach..
Ale tez w Polsce? Kiedy kupuje artykuly papierniczny
na sklep pod domem, jeszcze tam chca MOJ PODPIS,
odbierajacego, na fakturze papierkowe..

TY naprawde tak robisz? Wordem? Nie narzekaja?

Daniele


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 04:13
Member (2004)
German to Polish
+ ...
To kwestia reguł UE Jan 15, 2005

Od 1 maja 2004 podpis nie jest już potrzebny.

http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/1788,co-powinna-zawierac-nowa-faktura-vat.html

Jak widzisz, nie ma tu nic o podpisach.

Pozdrawiam
Andrzej


 
Katarzyna Chmiel
Katarzyna Chmiel  Identity Verified
Poland
Local time: 04:13
English to Polish
+ ...
Podpis potrzebny. Jan 17, 2005

[quote]Andrzej Lejman wrote:

Od 1 maja 2004 podpis nie jest już potrzebny.

http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/1788,co-powinna-zawierac-nowa-faktura-vat.html

Niestety, sprawa nie jest taka prosta. Faktura/rachunek jest dowodem księgowym, a ten musi zawierać podpis wystawcy:

http://www.msp.money.pl/firma/zbior/rachunkowosc/sec=02

Art. 21

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Chmiel


 
Nowicki (X)
Nowicki (X)  Identity Verified
Local time: 04:13
English to Polish
+ ...
podpis nie jest potrzebny zgodnie z interpretacj± ministerstwa finansów Jan 17, 2005

[quote]Katarzyna Chmiel wrote:

Andrzej Lejman wrote:

Od 1 maja 2004 podpis nie jest już potrzebny.

http://www.twoja-firma.pl/wiadomosc/1788,co-powinna-zawierac-nowa-faktura-vat.html

Niestety, sprawa nie jest taka prosta. Faktura/rachunek jest dowodem księgowym, a ten musi zawierać podpis wystawcy:

http://www.msp.money.pl/firma/zbior/rachunkowosc/sec=02

Art. 21

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Chmiel


Otóż nie ma koleżanka racji. Obecnie ustawodawsto unijne jest nadrzędne względem polskiego. Zgodnie z oficjaln± interpretacj± ministerstwa finansów podpis wystawcy nie jest potrzebny.


 
Katarzyna Chmiel
Katarzyna Chmiel  Identity Verified
Poland
Local time: 04:13
English to Polish
+ ...
Paragraf? Jan 17, 2005

Kris Nowicki wrote:


Otóż nie ma koleżanka racji. Obecnie ustawodawsto unijne jest nadrzędne względem polskiego. Zgodnie z oficjaln± interpretacj± ministerstwa finansów podpis wystawcy nie jest potrzebny.


To bardzo dobra wiadomość. Czy mógłbyś podać link do stosownego przepisu unijnego? Pokażę w biurze rachunkowym, które, być może trwa w błędzie.

Jeszcze raz pozdrowienia,
K. Chmiel


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jaka jest wasza minimalna jednostka pracy?






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »