Rozliczanie wewnątrzwspólnotowej sprzedaży usług (VAT UE)
Thread poster: Slawomir Nieciecki

Slawomir Nieciecki  Identity Verified
Poland
Local time: 12:57
English to Polish
+ ...
Feb 28, 2016

Witam!

W jaki sposób należy obecnie rozliczać sprzedaż usług tłumaczeniowych firmom będącym podatnikami VAT w innych krajach Unii Europejskiej?
Czy należy wpisywać tę samą kwotę w poz. 11 i 12 formularza VAT-7?
Czy należy składać formularz VAT-UE co miesiąc czy co kwartał?

Dzięki!
Sławomir Nieciecki


Direct link Reply with quote
 
rjz
Local time: 12:57
German to Polish
+ ...
VAT Feb 28, 2016

Jeżeli tłum. wykonane jest w Pl to VAT 7- --- kwota jest p. 21 Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów
/nie ma tam możliwości wpisywanie kwoty VAT/

VAT-UE - jeżeli tak się zarejestrowałeś i dokonujesz zakupów za granicą.

PS

Formalnie, po prostu należy zapytać w swoim US - i dostaniesz kompetentną odpowiedź


Direct link Reply with quote
 

Slawomir Nieciecki  Identity Verified
Poland
Local time: 12:57
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
... Feb 28, 2016

Pozycja 21. to "Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów", a tłumaczenie jest usługą, nie towarem.

W moim US twierdzą, że kwota ma być wpisana w formularzu VAT-7 w pozycji 11. "Dostawa towarów oraz świadczenie usług poza terytorium kraju", a następnie powtórzona w pozycji 12. "w tym świadczenie usług, o których mowa w art. 100 ust. 1 pkt 4 ustawy".

Jestem zarejestrowanym podatnikiem VAT UE, ale nie dokonuję zakupów za granicą. Czy i kiedy muszę składać formularz VAT UE?


Direct link Reply with quote
 
rjz
Local time: 12:57
German to Polish
+ ...
? Feb 28, 2016

A gdzie wykonujesz tłumaczenie?

Direct link Reply with quote
 

Peter Nicholson  Identity Verified
Poland
Local time: 12:57
Polish to English
Tę samą kwotę należy wpisywać w obu pozycjach Feb 28, 2016

Sprzedaż podmiotom zarejestrowanym jako podatnicy VAT w innych państwach członkowskich UE (muszą mieć swój NIP-UE) wykazujemy i w pozycji 11. i w pozycji 12. formularza VAT-7. Należy wpisywać tę samą kwotę w obu pozycjach. Natomiast sprzedaż podmiotom z poza Unii, np. z siedzibą w Szwajcarii czy USA, wykazać należy tylko w pozycji 11., a więc suma wpisana w pozycji 11. może być większa niż ta wpisana w pozycji 12.

Formularz VAT-7 składać należy co miesiąc, nawet gdyby w danym miesiącu nie było sprzedaży. Składamy wtedy deklarację tzw. zerową. Formularz VAT-UE składamy co kwartał, jeżeli informacje podsumowujące dotyczą wyłącznie usług, dla których zobowiązanym do zapłaty podatku VAT jest usługobiorca, a choć nie ma obowiązku składania deklaracji zerowych, najlepiej i tak je składać, bo inaczej nadgorliwy urzędnik może uznać, że w ogóle nie dokonujesz sprzedaży opodatkowanej i za nieaktywność wykreślić Cię z rejestru podatników.


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Rozliczanie wewnątrzwspólnotowej sprzedaży usług (VAT UE)

Advanced search






Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »



Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search