https://www.proz.com/forum/polish/30135-co_zrobi230_z_takim_fantem_odtworzenie_zniszczonego_dokumentu.html

Co zrobiæ z takim fantem? (Odtworzenie zniszczonego dokumentu)
Thread poster: Izabela Szczypka
Izabela Szczypka
Izabela Szczypka  Identity Verified
Spain
Local time: 02:44
English to Polish
+ ...
Mar 5, 2005

Dostałam przez agencję w Londynie zlecenie odtworzenia dokumentu wydanego po angielsku w Polsce, który uległ zniszczeniu (odczytać można, ale do pokazywania się nie nadaje). Problem polega na tym, że jest to oficjalne świadectwo, ale angielski jest tragiczny (polskiego oryginału chyba brak).
Co ja mam zrobić?
- Jeśli dokonam korekty, to będzie to ingerencja w oryginał.
- Jeśli przepiszę jak leci, to wstydzę się pod tym podpisać.
- Jeśli napiszę, że t
... See more
Dostałam przez agencję w Londynie zlecenie odtworzenia dokumentu wydanego po angielsku w Polsce, który uległ zniszczeniu (odczytać można, ale do pokazywania się nie nadaje). Problem polega na tym, że jest to oficjalne świadectwo, ale angielski jest tragiczny (polskiego oryginału chyba brak).
Co ja mam zrobić?
- Jeśli dokonam korekty, to będzie to ingerencja w oryginał.
- Jeśli przepiszę jak leci, to wstydzę się pod tym podpisać.
- Jeśli napiszę, że to tłumaczenie, to wypadałoby mieć polski oryginał.
No i co???


[Subject edited by staff or moderator 2005-03-05 13:49]
Collapse


 
Andrzej Lejman
Andrzej Lejman  Identity Verified
Poland
Local time: 02:44
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Opisać stan faktyczny i już Mar 5, 2005

Odtworzono na podstawie bardzo zniszczonego oryginału. Pisownia i gramatyka zgodna z oryginałem.

I wtedy już możesz się podpisać, jak sądzę.



Andrzej


 
Natalie
Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 02:44
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
SITE LOCALIZER
- Mar 5, 2005

A czego, wlasciwie, zyczy sobie klient? Czy powiedzialas klientowi, ze dokument wymaga korekty?

 
Izabela Szczypka
Izabela Szczypka  Identity Verified
Spain
Local time: 02:44
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
W zasadzie to odtworzenia dokumentu Mar 5, 2005

Natalie wrote:

A czego, wlasciwie, zyczy sobie klient? Czy powiedzialas klientowi, ze dokument wymaga korekty?



Tyle, że nikt nie spojrzał na jakość językową oryginału, wierząc wystawiającemu. No i są tam ze 3 drobne pieczątki po polsku, które trzeba przetłumaczyć.
A agencji zgłosiłam z godzinę temu, ale zanim oni złapią klienta podczas weekendu ... No i sama się zastanawiam, co ja mogę, a co nie.

[Edited at 2005-03-05 16:22]


 
Robert Zawadzki (X)
Robert Zawadzki (X)  Identity Verified
Local time: 02:44
English to Polish
+ ...
Zgadzam się z AL. Płac± za odtwarzanie a nie lorektę. Mar 5, 2005

.

 
Natalie
Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 02:44
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
SITE LOCALIZER
Wiec... Mar 5, 2005

Iza Szczypka wrote:
Tyle, że nikt nie spojrzał na jakość językową oryginału, wierząc wystawiającemu. No i są tam ze 3 drobne pieczątki po polsku, które trzeba przetłumaczyć.
A agencji zgłosiłam z godzinę temu, ale zanim oni złapią klienta podczas weekendu ... No i sama się zastanawiam, co ja mogę, a co nie.

[Edited at 2005-03-05 16:22]



...na razie zrob tylko to, o co klient prosil, czyli odtworz dokument, przetlumacz pieczatke itp. I nic wiecej - bez zgody klienta.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Co zrobiæ z takim fantem? (Odtworzenie zniszczonego dokumentu)






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »