Podpis elektroniczny do tłumaczeń przysięgłych
Thread poster: Marcin Kwiatkowski

Marcin Kwiatkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 19:26
Member (May 2018)
Polish to English
+ ...
Dec 29, 2016

Witam,

Ponieważ już od roku można sporządzone tłumaczenia podpisywać elektronicznym, kwalifikowanym podpisem chciałem zapytać odwiedzających forum tłumaczy przysięgłych czy korzystają z tej opcji?

Czy są klienci, którzy wiedzą o takiej możliwości i są zainteresowani tak uwierzytelnianym tłumaczeniem?

No i tak trochę bardziej technicznie to czy taki podpis elektroniczny trzeba jakoś dodatkowo rejestrować? Mam taki podpis certyfikowany - do tej pory podpisywałem nim tyko deklaracje podatkowe - czy trzeba go gdzieś zgłaszać np. do MS żeby podpisywać tłumaczenia przysięgłe?

Pozdrawiam

Tradpol  Identity Verified
Poland
Member (2007)
Polish to French
+ ...
Podstawa prawna Dec 30, 2016

Czy możesz podać podstawę prawną do składania podpisu elektronicznego? Zupełnie mi to umknęło, a z czasem na pewno się przyda. Ja również mam taki, choć podobnie jak Ty, w zupełnie innym celu go używam.

Marcin Kwiatkowski  Identity Verified
Poland
Member (May 2018)
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Podstawa prawna - odp. Dec 30, 2016

Ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego (Dz. U. 2004 nr 273 poz. 2702) art. 18 ust. 1a.

Paweł Hamerski
Poland
English to Polish
+ ...
Zaden z moich klientów nie jest zainteresowany podpisem elektron. Ma być podpis i pieczęć Jan 1, 2017

i tyle. Zresztą gdzie i jak ma toto prezentować w urzędach/sądach? Urzędy preferują wersję papierową, więc po co podpis elektroniczny? Poza tym tłumaczenie uwierzytelnia podpis i pieczęć, co określa m.in.apostille i wymagania łańcuszka poświadczeń MSZ.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Podpis elektroniczny do tłumaczeń przysięgłych

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search