Wiosna w Prozie: duże zmiany w różnych czę¶ciach portalu
Thread poster: Magda Dziadosz

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 06:07
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Apr 21, 2005

Kochani,
Pewnie czę¶ć z Was już zauważyła, że ostatnio bardzo dużo się zmienia w Proz.com mamy now± Blue Board, nowe Directory, nowe opcje w profilach, nowe opcje w Kudosach, zupełnie nowy Leader Board i to wcale nie koniec.
Naj¶wieższe nowo¶ci wła¶nie ogłosił Henry w tym w±tku, a ja spróbuję je poniżej stre¶cić.
Otóż:
Pytania KudoZ nie s± już podzielone na kategorie ‘easy’ i ‘pro’, a na ‘non-pro’ i ‘pro’ i na nowo sformułowane zostały ich definicje. Pro – to pytania zadane przez zawodowych tłumaczy lub adresowane do zawodowych tłumaczy; Non-pro – to pytania zadawane nie przez tłumaczy i jednocze¶nie takie, na które odpowiedzieć może każdy znaj±cy język, nie koniecznie zawodowy tłumacz. Kategoria pytania ma znaczenie, ponieważ w tej chwili odpowiedzi na pytania non-pro (czyli dawne easy) nie wchodz± do wyników Kudoz – i lista liderów i Directory układane s± według ilo¶ci punktów pro.

Każdy kto ma ponad 50 kudosów może zmienić kategorię pytania pro/non-pro. Można dokonać edycji wszystkich pytań, na które się kiedykolwiek odpowiedziało nie tylko zmieniaj±c pro/non-pro, ale także szczegółowe kategorie merytoryczne. Ale uwaga: nie radzę nikomu zmieniać wszystkich swoich ‘I love you’ i ‘Merry Christmas’ na Pro - Machine Tools na przykładicon_wink.gif , ponieważ wszystkie manewry przy pytaniach s± rejestrowane, wraz z nazwiskiem osoby dokonuj±cej zmiany – moderatorzy maj± w to wgl±d i oczywi¶cie będ± interweniować, je¶li pojawi± się jakie¶ nadużycia.

W ogóle coraz ważniejsze staje się kwalifikowanie pytań do odpowiednich kategorii szczegółowych, ponieważ zarówno Leader Board, jak i Freelancers Directory uszeregowane s± według ilo¶ci punktów kudoz w poszczególnych kategoriach, a więc można wyszukiwać już nie tylko np. engineering, ale konkretnie - space engineering, chemical engineering, construction, etc., znaleĽć można nie tylko kogo¶ kto się specjalizuje w finansach, ale konkretnie w rachunkowo¶ci, na przykład.
Także w profilach pojawiły się nowo¶ci. Więcej informacji tu . Przede wszystkim ilo¶ć kudosów pokazana jest inaczej, z naciskiem na pro i szczegółowe kategorie, jest nowy interfejs do wpisywania specjalizacji, podgl±d osób odwiedzaj±cych profil oraz nowa czę¶ć pt. Personal.

Na wszystkich tych zmianach najbardziej skorzystaj± (oczywi¶cie) platynowcy, którzy zawsze pokazywani s± w pierwszej kolejno¶ci z aktywnym linkiem do profilu, a wła¶ciwie najpierw do nowego okienka, pokazuj±cego aktualny wynik punktowy – okienko to każdy może sobie edytować – to znaczy pokazać te informacje, które uważa za najważniejsze.

Wprowadzono też pewnie zmiany w Regułach KudoZ – jak zwykle, doradzam zapoznanie się z nimi.icon_smile.gif
Ufff, na razie to tyle, chociaż to wcale nie koniec zmian. Oczywi¶cie: WSZYSTKIE uwagi mile widziane – zgłaszajcie je albo w w±tku rozpoczętym przez Henrego (link u góry postu), albo tutaj.
I jeszcze nie zdziwcie się, jak różne nowe funkcje zaczn± się Wam pojawiać (albo znikać) „pod palcami” – Proz.com to żywy organizm i uwagi użytkowników s± wprowadzane teraz niemal na bież±co, tak więc – zachowajmy czujno¶ćicon_biggrin.gif

Pozdrawiam wszystkich,
Magda
Moderator


[Edited at 2005-04-21 19:57]


 

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 06:07
German to Polish
+ ...
Fajnie jezd, ale... Apr 21, 2005

...moim skromnym zdaniem liderbordziak został schrzanionyicon_frown.gif Jest tak nieprzejrzysty, że aż oczy bolą...

Pozdro
Stasek z ProZnania


 

PAS  Identity Verified
Local time: 06:07
English to Polish
+ ...
Zgniatanie pytań zniknęło Apr 22, 2005

Ktoś w poście Henry'ego to zauważył, ale przytaczam też tu.

P.


 

SATRO  Identity Verified
Poland
Local time: 06:07
German to Polish
+ ...
Magda, pogratuluj odwagi Henry'emu :) Apr 22, 2005

Bez skłaszingu zrobi się bałagan, a MSZ nikt z nas nie nadużywał tej funkcjiicon_frown.gif Boję się że teraz będzie dużo dubletów...

A poza tym to jest w sumie giticon_smile.gif

Stasek z ProZnania


 

Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 06:07
English to Polish
+ ...
?? Apr 22, 2005

PAS wrote:

Ktoś w poście Henry'ego to zauważył, ale przytaczam też tu.

P.


Co to jest zgniatanie pytań?

Lucyna


 

PAS  Identity Verified
Local time: 06:07
English to Polish
+ ...
Squash question Apr 22, 2005

Staszek napisał.

P.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Wiosna w Prozie: duże zmiany w różnych czę¶ciach portalu

Advanced search


PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search