Arbitraż Schleppkraft
Thread poster: Anna Bittner

Anna Bittner  Identity Verified
Local time: 13:18
Polish to German
+ ...
Jun 2, 2005

www.proz.com/kudoz/1048085

IMO w tym znaczeniu Schleppkraft (und Geschiebetransport) to siła wleczenia wody a nie uciąg tak jak zostało wpisane do glosariusza.

Ania

Direct link Reply with quote

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Ja się nie znam Jun 2, 2005

Anna Bittner wrote:

IMO w tym znaczeniu Schleppkraft (und Geschiebetransport) to siła wleczenia wody a nie uciąg tak jak zostało wpisane do glosariusza.

Ania

Ale IMHO to raczej siła wleczenia PRZEZ wodę, ewentualnie siła wlokąca wody. Ale 'uciąg wody' faktycznie zupełnie mi tu nie pasuje.

pozdrawiam
Leszek

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Wpis do KOG jest ewidentnie błędny Jun 2, 2005

Schleppkraft nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w "uciągu (wody)" - dlatego zmieniłem na "siłę wleczenia", która wydaje się tutaj być adekwatna. Rzecz jest wyraźnie kontekstowa.

Pozdrawiam
Jerzy

rjz
German to Polish
+ ...
Ask the ASKER Jun 2, 2005

A może by tak zapytać ASKERA, co nim/ni± kierowało. Wpisuje ona, że jest specjalist± od ekologii i szczodrze korzysta z dobrodziejstw "prozowych". Ja np. w przypadku tego ASKERA zrezygnowałem z udzielania jakichkolweik odpowiedzi, bo bez wzgldu na argumenty i uzasadnienie AGATTA wybiera dowolne odpowiedzi, czasami wydaje mi się, że pierwsze z brzegu.
W przypadku tak w±tpliwych lub słabych argumentów - nawet w arbitrażu - należałoby może /dla bezpieczeństwa innych użytkowników glossariusza/ usun±ć te termin w ogóle.

r.

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Przypuszczałem, że nie da się usunąć wpisu w KOG Jun 2, 2005

dlatego go zmieniłem.
Okazuje się jednak, że usunięcie było możliwe - co niniejszym uczyniłem.

Pozdrawiam
J.

Tomasz Cholewa
German to Polish
+ ...
Wprawdzie decyzje już zostały podjęte Jun 2, 2005

ale zgadzam się z Ani±, że Agatta wybrała zł± odpowiedĽ.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Arbitraż Schleppkraft

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search