Pocz┬▒tki + CV
Thread poster: Arkadiusz Dymek

Arkadiusz Dymek  Identity Verified
Local time: 17:09
English to Polish
Jun 13, 2005

Witam,

Siedz─Ö w┼éa┬Ânie nad pust┬▒ stron┬▒ CV w Wordzie i zastanawiam si─Ö co wpisa─ç w polu wykszta┼écenie. Mam absolutorium, praca magisterska niestety ci┬▒gle w szcz┬▒tkach i raczej w tym roku ┬Âwiat┼éa dziennego nie ujrzy. Co pocz┬▒─ç z tym fantem, ┼╝eby bzdur w CV nie pisa─ç. Jak to wyrazi─ç w mowie Shakespeare'a?
Kolejna sprawa: moje do┬Âwiadczenie translatorskie jest nik┼ée (ledwie 200 stron podr─Öcznika do systemu operacyjnego). Czy z tak nik┼éym do┬Âwiadczeniem jest jaka┬ szansa na zlecenia? Nie mam niestety do tego ┼╝adnych egzamin├│w potwierdzaj┬▒cych moj┬▒ znajomo┬Â─ç j─Özyka - nigdy jako┬ nie widzia┼éem potrzeby ich posiadania. Wracaj┬▒c do tematu CV - jaka szczeg├│┼éowo┬Â─ç jest wskazana w opisie do┬Âwiadczenia zawodowego niezwi┬▒zanego bezpo┬Ârednio z t┼éumaczeniem? Konkretnie chodzi mi tu o moje do┬Âwiadczenie programistyczne - mo┼╝e komu┬ si─Ö przyda programista z prawie-wykszta┼éceniem humanistycznym.

pozdrawiam,
Arkadiusz

Karolina Ojrzynska-Stasiak  Identity Verified
Poland
Member
English to Polish
+ ...
Szansa na zlecenia... Jun 13, 2005

...zawsze istnieje. Co do CV zasada jest taka, ┼╝eby pokazac si─Ö od najlepszej strony, Czyli je┼Ťli nie masz licznych klient├│w, kt├│rymi mo┼╝esz si─Ö pochwali─ç, nie wspominaj o nich zupe┼énie, za to podkre┼Ťl atuty - j─Özyk plus znajomo┼Ť─ç specjalistycznej dziedziny. Zawsze mo┼╝esz zgodzi─ç si─Ö na tekst pr├│bny (byle nie za du┼╝y za darmo!), i w ten spos├│b zast─ůpi─ç cudze referencje swoj─ů solidn─ů prac─ů.

[Edited at 2005-06-13 16:00]

Arkadiusz Dymek  Identity Verified
English to Polish
TOPIC STARTER
Hmm... Jun 13, 2005

Niezbyt rozumiem dlaczego co innego widz─Ö w powiadomieniu emailem, a co innego na forum... Ale odpowiem na to co widz─Ö w mailu: oczywi┬Âcie chodzi mi o zlecenia na t┼éumaczenia. O do┬Âwiadczeniu programistycznym wspomnia┼éem bardziej jako o swoim atucie. Np. by─ç mo┼╝e dzi─Öki temu ┼éatwiej mi zrozumie─ç pu┼éapki czyhaj┬▒ce przy lokalizacji oprogramowania. Zastanawiam si─Ö tylko jak bardzo wyeksponowa─ç to w CV i czy potraktowa─ç czytaj┬▒cego CV jak laika, kt├│remu trzeba ┼éopatologicznie wyja┬Ânia─ç do czego mo┼╝e mi to si─Ö przyda─ç w pracy t┼éumacza, czy te┼╝ mog─Ö liczy─ç na jego domy┬Âlno┬Â─ç;)

pozdrawiam,
Arkadiusz

Karolina Ojrzynska-Stasiak  Identity Verified
Poland
Member
English to Polish
+ ...
W CV nie ma miejsca na łopatologię Jun 14, 2005

ZA to jest na rubryczk─Ö, dajmy na to: Fields of expetise. A t─Ö gor─ůco polecamicon_smile.gif

Tosia
English to Polish
+ ...
Czesc Arek nie jestes sam Jul 6, 2005

Zastanawiasz sie co wpisac w CV chociaz masz za soba jakies tam juz doswiadczenie w tlumaczeniu , przynajmniej cos przetlumaczyles , niewiele ale w koncu kazdy zaczyna od zera . Ja nawet tego nie doswiadczylam chociaz powaznie mysle by zaczac tlumaczyc zawodowo.Ogrom informacji na temat profesji mnie jednak przytlacza.Jestem po licencjacie w Angielskim obecnie mieszkam w Anglii ale to sprawy nie ulatwia. Moze ty wiesz jakie oprogramowanie do tlumaczenia bedzie dla mnie przydatne i gdzie je nabyc? szukam tez pozadnych slownikow na plycie Angielski-Polski bo bez nich ani rusz. Moze ty wiesz gdzie je mozna nabyc i moze polecisz jakis. Nie widuje tu zadnych polakow wiec czasem jest samotnie jak chcesz byc w kontakcie to pisz tos@buziaczek.pl do uslyszenia zatem Tosia

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Pocz┬▒tki + CV

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search