Pages in topic:   [1 2] >
PAY PAL W PL!!!
Thread poster: Malgorzata Kazmierczak

Malgorzata Kazmierczak
Local time: 10:48
English to Polish
+ ...
Jun 20, 2005

Nareszcie!
Ale nie moge sie dokopac do informacji, ile kosztuje wybieranie kasy i jak to zrobic. Chyba wplywa na karte kredytowa. Wiecie cos wiecej?
Pozdrawiam,
MK

Natalie  Identity Verified
Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
Glos pesymisty Jun 20, 2005

A czy wiecie ze niedawno hakerzy ukradli baze danych kart platniczych Maestro (i czesciowo Visa)? Baza zawierala okolo 40 milionow numerow karticon_frown.gif

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Kasy chyba nie da się wybrać :-( Jun 20, 2005

Malgorzata Kazmierczak wrote:

Nareszcie!
Ale nie moge sie dokopac do informacji, ile kosztuje wybieranie kasy i jak to zrobic. Chyba wplywa na karte kredytowa. Wiecie cos wiecej?
Pozdrawiam,
MK

Na stronie PayPal Polska, wraz z RPA i większością nowych członków UE, jest wymieniona jako kraj, gdzie:
"Accounts are also available in the following countries using PayPal.com to send money only"

A więc tak jak krakałem jakiś czas temu - radaść z zauważenia Polski przez PayPal jest mocno przedwczasna.icon_frown.gif

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A gdzie to znalazles leffie? Jun 20, 2005

Bo ja to chyba ciemna jestem i nie moge sie do tego dokopac.
A nie da sie tak paypala polaczyc z moneybookers i jakos tak pokombinowac? Chodzi mi o kase z USA.
No juz mial mi kamien z serca spasc i mi wlozyles z powrotem gdzie bylicon_smile.gif)

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Ano tu Jun 20, 2005

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside

Bo ja to chyba ciemna jestem i nie moge sie do tego dokopac.
A nie da sie tak paypala polaczyc z moneybookers i jakos tak pokombinowac? Chodzi mi o kase z USA.
No juz mial mi kamien z serca spasc i mi wlozyles z powrotem gdzie bylicon_smile.gif)

Każdy by chciał. Znalazłem kiedyś wątpliwej jakości serwis oferujacy taką usługę, ale zdzierali nieboską marżę, więc se dałem spokójicon_frown.gif

O, tu jest taki serwis, gdzie teoretycznie możesz z konta PayPal kupić e-gold, a potem je sprzedać do Moneybookers. Prowizja 3% na każdej operacji i oczywiście nie gwarantuję uczciwości serwisu.

http://www.myegold.com/

[Edited at 2005-06-20 21:47]

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Juz se sama znalazlam... Jun 20, 2005

... i przykro mi sie znowu zrobilo. Nigdy sie chyba tego nie doczekamy.

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Jest gorzej niż źle :-( Jun 20, 2005

Nie dość, że nie bardzo można wycofać pieniądze ze swego konta PayPal, to w dodatku nie można na nie otrzymywać płatności!!!

Oto co PayPal pisze na temat kont w RPA (będącej w tej samej grupie co Polska):
"As of June 2005, South African residents are able to open a PayPal account, and can only send payments at this time. South African residents may not use PayPal to receive payments."

To chyba zamyka na razie kwestię radości z obsługiwania przez PayPal także Polski.icon_frown.gif

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Głowa do góry :-) Jun 20, 2005

... i przykro mi sie znowu zrobilo. Nigdy sie chyba tego nie doczekamy.

Młoda jesteś, to masz jeszcze szansę doczekaćicon_smile.gif

Myślę, że wejście do strefy euro załatwi sprawę. A to już tuż tuż - góra 15 lat.

xxxNowicki  Identity Verified
English to Polish
+ ...
PAYPAL w Polsce Jun 20, 2005

Pozwolę sobię na tę żałosną okoliczność jedynie sparafrazować pewien dowcip:

Głowy państw różnych krajów pytali B-ga o dostępność PayPal w ich krajach:

Premier Słowenii zapytał za ile lat będzie dostępny w jego kraju PayPal. B-g na to: Za 10 lat. Premier Słowenii zmartwił się mówiąc: Ja tego nie dożyję.

Prezydent RPA zapytał o to samo. B-g na to: Za 20 lat. Prezydent zafrasował się bardzo twierdząc, że on tego napewno nie dożyje.

Kiedy premier Polski zapytał jako trzeci, B-g załkał rzewnie:
- Tego to chyba ja nie dożyję.

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Uwielbiam Was.... Jun 20, 2005

No to pozostaje nam poczucie humoru.

Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
Ludzie Jun 20, 2005

No po co ten PayPal? Przeciez nie ma zadnych problemow ani z chekami, ani z przelewami na konto...

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Dla drobnych zleceń Jun 20, 2005

Natalie wrote:

No po co ten PayPal? Przeciez nie ma zadnych problemow ani z chekami, ani z przelewami na konto...

Od kiedy mam Moneybookers, już wielokrotnie wykonywałem prace za kwoty rzędu 10 euro. Zlecenia z USA za 10$ się nie podejmę, dopóki nie będzie PayPal. Proste.

pozdrawiam
Leszek

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 09:48
English to Polish
+ ...
Uwielbiam paypal :) Jun 20, 2005

ale łatwo mi mówić, bo mogę z niego korzystać i od kilku lat korzystam w pełnej okazałości. Mogę przelewać pieniądze w tę i we w tę, nie tylko z kart kredytowych ale i z normalnego konta bankowego , przelew na konto to jedno kliknięcie, i powyżej pewnej kwoty - niewielkiej, nic nie kosztuje.
Chcę tylko powiedzieć w obronie paypala tyle, że jeśli chodzi o Polskę, mają oni z pewnością związane ręce przez cały system bankowy, zwłaszcza jego (nie)funkcjonowanie online i brak niezbędnych zabezpieczeń.
Pozostaje tylko nie tracić ducha i liczyć na to, że to wszystko się kiedyś wreszcie wyprostuje, bo naprawdę nie ma to jak nieograniczony dostęp do usług bankowych przez internet (ostatni raz byłam w banku jakieś dwa lata temu) a paypal jest genialny choćby dlatego, że nie trzeba ludziom ujawniać danych swojego konta - wystarczy adres email.

Malgorzata Kazmierczak
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
No niestety... Jun 21, 2005

Natalie wrote:

z przelewami to chyba sa problemy - nie kazdy klient chce za nie placic dodatkowo $40 za wire transfer. A realizacja czeku z tego co wiem trwa jakies 2 miesiace i kosztuje 10%. Nie kazdego stac na taki luksusicon_wink.gif

Poland
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
- Jun 21, 2005

z przelewami to chyba sa problemy - nie kazdy klient chce za nie placic dodatkowo $40 za wire transfer. A realizacja czeku z tego co wiem trwa jakies 2 miesiace i kosztuje 10%. Nie kazdego stac na taki luksusicon_wink.gif

Nie $40, a 28; zawsze mozna z klientem umowic sie o placenie 50/50 (okolo $14 nie za duzo ani dla klienta, ani dla tlumacza);

realizacja czeku trwa okolo 4 tygodni i kosztuje 15 zl jesli czek pochodzi z krajow UE i okolo 25 zl - jesli z USA/Kanady. Bank pobiera na wstepie $22 "na wszelki wypadek" ale te pieniadze zawsze przelewaja potem z powrotem na konto ( ile czekow realizowalam - nigdy jesze nie bylo inaczej).

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

PAY PAL W PL!!!

Advanced search

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search