Jak tłumaczyć PIT?
Thread poster: Marta28

Marta28
Local time: 21:38
English to Polish
+ ...
Jun 22, 2005

Witam,
Mam pytanie dotycz±ce tłumaczenia przysięgłego dokumentu pt. PIT ; ). Jak wygl±da PIT, każy widzi, i tu rodzi się problem tłumaczeniowy. Agencja zasugerowała, aby pomin±ć fragmenty, które nie zostały wypełnione oraz wszelkie wyja¶nienia urzędowe, artykuły, paragrafy i inne...czyli pomijamy wszytko, co nic nie wnosi do sprawy (teoretycznie) ale informujemy o tym, ze usunęli¶my te fragmenty,. Co powinnam zrobić,tłumaczyc wszy¶ciutko co do słowa, ł±cznie z podstaw± prawn± i innymi przydługawymi fragmentami, czy tak jak zasugerowała agencja, mam się skupić tylko na istotnych kwestiach, patrz-wypełnionych rubryczkach? Czy wy tłumacze przysięgli spotkali¶cie się z czym¶ takim? Co się faktycznie robi w sytuacji, gdy czę¶ć dokumentu "nie jest potrzebna"? Ja zawszę tłumaczę wszystko...

Direct link Reply with quote

rjz
Local time: 21:38
German to Polish
+ ...
˛tłumacznie fragmentu dokumentu Jun 22, 2005

Dokładnie tak jak Ci zasugerowała agencja.
Z uwag± tłum. na dokumencie: np. Przetłumaczono tylko istotne rubryki wypełnione.
Tłumacz ma prawo do przetłumaczenia kompletnego dokumentu, ale czasmi realizacja tego prawa jest trudna lub bezcelowa.

Ww. zasada jest ok i prawnie dopuszalna.

Decyzja zależy od Ciebie.

r.

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jak tłumaczyć PIT?

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search