Ko┼Ťciuszko na CD
Thread poster: DarekS

DarekS  Identity Verified
Local time: 22:09
Polish to English
+ ...
Jul 13, 2005

Witam.

W wydawnictwie UNIVERSITAS poinformowano mnie, ┼╝e S┼éownik Ko┼Ťciuszkowski dost─Öpny jest jedynie w zestawie tj. dwutomowa wersja papierowa plus p┼éyty CD za 252 z┼é. Chcia┼ébym naby─ç ten s┼éownik tylko na p┼éycie CD za ni┼╝sz─ů cen─Ö. Czy kto┼Ť z forumowicz├│w mia┼é okazj─Ö nabycia samej p┼éyty bez wersji papierowej?

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
sprzeda┼╝ wi─ůzana Jul 13, 2005

bardzo w─ůtpi─Ö ┼╝eby kto┼Ť kupi┼é sam─ů p┼éytk─Ö, to jest komplet...
ale mo┼╝e kto┼Ť ze staro┼Ťwieckich t┼éumaczy sprzeda p┼éytk─Ö bo woli ─çwiczy─ç podnoszenie ci─Ö┼╝ar├│w na wersji papierowejicon_wink.gif
z tym ┼╝e IMHO Ko┼Ťciuszki nie warto kupowa─ç, do niczego jest i to ju┼╝ od pierwszego wydania z lat 50-tych poczynaj─ůc...

Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Kupi─ç mo┼╝na, ale... Jul 13, 2005

Oczywi┼Ťcie jest mo┼╝liwo┼Ť─ç kupienia p┼éyty bez s┼éownika np. na aukcjach Allego i innych, ale nie jestem pewien, czy przypadkiem nie jest to nielegalne, bo p┼éyta jest przecie┼╝ integraln─ů cz─Ö┼Ťci─ů s┼éownika... Zale┼╝y te┼╝, czy chcesz u┼╝ywa─ç jej do prywatnych cel├│w, czy na komputerze firmowym.

Mo┼╝na pr├│bowa─ç.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
A tu si─Ö nie zgadzam... Jul 13, 2005

Joanna Krahelska wrote:

z tym ┼╝e IMHO Ko´┐Żciuszki nie warto kupowa─ç, do niczego jest i to ju┼╝ od pierwszego wydania z lat 50-tych poczynaj─ůc...

Ostatnie wydanie, Universitasu, moim zdaniem bije na głowę Oxford-PWN, który jest po prostu niechlujny i niedopracowany.
Korzystam z niego intensywnie i większych problemów nie znajduję - w Oxfordzie natomiast przeciwnie, znalazłam sporo błędów i braków.

Rzecz gustu, perhapsicon_wink.gif

Magda

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
a tu si─Ö zgadzam ;) Jul 13, 2005

Magda Dziadosz wrote:

Ostatnie wydanie, Universitasu, moim zdaniem bije na głowę Oxford-PWN, który jest po prostu niechlujny i niedopracowany.

Oxford PWN jest istotnie tragiczny (chocia┼╝ wielu ludziom odpowiada, nie wiem dlaczego)
natomiast co do Ko┼Ťciuszki, to mo┼╝e to jest moja osobista animozja, mia┼éam pierwsze wydanie i mam obecne (┼╝y┼éka kolekcjonerska zapewneicon_wink.gif ) ale jako┼Ť mi nie le┼╝y...

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
To co nam zostaje? Jul 13, 2005

Joanna Krahelska wrote:
Oxford PWN jest istotnie tragiczny
uote]

Mie─ç wszystkie i kleci─ç optymalne definicje?icon_frown.gif

Paweł

Robert Zawadzki (X)  Identity Verified
English to Polish
+ ...
I tak najlepsze sa KudoZy.... Jul 13, 2005

.

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
bo ja wiem... Jul 13, 2005

PAS wrote:

... czy jako "praktykuj─ůcy" t┼éumacze musimy naprawd─Ö kleci─ç definicje z kilku s┼éownik├│w? zak┼éadam ┼╝e fachowiec w sumie nie tak cz─Östo grzebie w s┼éownikach og├│lnych, chocia┼╝ fachowiec pocz─ůtkuj─ůcy albo taki kt├│ry niechc─ůcy zapu┼Ťci┼é si─Ö na nieznane sobie terytorium pewnie czasem bywa do tego zmuszony
a co do s┼éownik├│w na cd, kt├│re w dodatku maj─ů by─ç tanie, czyli wracaj─ůc do g┼é├│wnego tematu - jest taki ma┼éo znany s┼éownik Techlandu, w empikach si─Ö poniewiera teraz ju┼╝ za 99 zet (jak ja go kupowa┼éam, przypadkiem, na jaki┼Ť niespodziewany wyjazd ze 3 lata temu, to kosztowa┼é 149)
jak na t─ů cen─Ö i nieznane wydawnictwo jest to naprawd─Ö baardzo uczciwa p┼éytka, mog─Ö z czystym sumieniem poleci─ç!
no a terminy techniczne (i stanis┼éawski hehe) to oczywi┼Ťcie ┼Ťwi─Öta leksykonia
do tego m├│j ukochany webster (bo ja z tych co to wol─ů webstera)
i p├│┼é dysku ju┼╝ zapchane, drugie p├│┼é to s┼éowniki specjalistyczne o kt├│re autor w─ůtku zacznie pewno pyta─ç za jakie┼Ť 3 miesi─ůce jak si─Ö rozkr─Öci i wyspecjalizuje, czego mu szczerze ┼╝ycz─Ö!

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Najlepsiejsze Jul 13, 2005

A te emocje i krzyki "sprawdź se w pierwszym lepszym słowniku"? Czyli w którym?icon_wink.gif

P.

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
je┼Ťli w pierwszym lepszym... Jul 13, 2005

PAS wrote:

A te emocje i krzyki "sprawdź se w pierwszym lepszym słowniku"? Czyli w którym?icon_wink.gif

P.

... to znaczy w tym kt├│ry maszicon_wink.gif
a powa┼╝nie o KudoZach - ja do tego podchodz─Ö bardzo ostro┼╝nie, nie b─Öd─Ö pisa─ç dlaczego bo pewnie dobrze wiecie...

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Jeden og├│lny trzeba mie─ç Jul 13, 2005

PAS wrote:

W czasach kiedy ja zaczyna┼éam ┬Âwiat si─Ö dzieli┼é na zwolennik├│w Ko┬Âciuszki i zwolennik├│w Stanis┼éawskiego, kt├│rzy za┼╝arcie si─Ö zwalczaliicon_smile.gif Ja nale┼╝a┼éam do grupy Stanis┼éawskiego - nie pasowa┼é mi Ko┬Âciuszko, mia┼é nieczyteln┬▒ edycj─Ö, a w dodatku strasznie szybko si─Ö rozpad┼é. Stanis┼éawski stoi dumnie na p├│┼éce po dzi┬ dzie┼ä i teraz raczej rzadko do niego zagl┬▒dam, ale jak kto┬ w innym w┬▒tku zauwa┼╝y┼é, s┬▒ takie s┼é├│wka, kt├│re tylko tam si─Ö znajduj┬▒ (cho─ç zdecydowanej wi─Ökszo┬Âci ju┼╝ si─Ö tam nie znajdzie).

Teraz polaryzacja nast─Öpuje po linii Oxford-nowy Ko┬Âciuszko. Ja mam oba i jeden zupe┼énie nie potrzebnie, bo jak w Ko┬Âciuszce nie znajduj─Ö, to do Oxfordu ju┼╝ nawet nie zagl┬▒dam. Jeden og├│lny s┼éownik ang-pl-ang na pewno trzeba mie─ç, a kt├│ry - c├│┼╝, trudna rada.

Schody zaczynaj± się przy słownikach specjalistycznych. Ja np. mam około 30 słowników ekonomiczno-finansowo-bankowo-audytorskich. Albo i więcej. Czy znajduję tam wszystko? Nie. Znajduję dużo, znajduję "inspiracje", ale i tak muszę dużo szukać "poza domem", czyli w necie.

Magda

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ko┼Ťciuszko na CD

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search