Ko艣ciuszko na CD
Thread poster: DarekS

DarekS  Identity Verified
Local time: 20:43
Polish to English
+ ...
Jul 13, 2005

Witam.

W wydawnictwie UNIVERSITAS poinformowano mnie, 偶e S艂ownik Ko艣ciuszkowski dost臋pny jest jedynie w zestawie tj. dwutomowa wersja papierowa plus p艂yty CD za 252 z艂. Chcia艂bym naby膰 ten s艂ownik tylko na p艂ycie CD za ni偶sz膮 cen臋. Czy kto艣 z forumowicz贸w mia艂 okazj臋 nabycia samej p艂yty bez wersji papierowej?

Direct link Reply with quote

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
sprzeda偶 wi膮zana Jul 13, 2005

bardzo w膮tpi臋 偶eby kto艣 kupi艂 sam膮 p艂ytk臋, to jest komplet...
ale mo偶e kto艣 ze staro艣wieckich t艂umaczy sprzeda p艂ytk臋 bo woli 膰wiczy膰 podnoszenie ci臋偶ar贸w na wersji papierowej
z tym 偶e IMHO Ko艣ciuszki nie warto kupowa膰, do niczego jest i to ju偶 od pierwszego wydania z lat 50-tych poczynaj膮c...

Piotr Rypalski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Kupi膰 mo偶na, ale... Jul 13, 2005

Oczywi艣cie jest mo偶liwo艣膰 kupienia p艂yty bez s艂ownika np. na aukcjach Allego i innych, ale nie jestem pewien, czy przypadkiem nie jest to nielegalne, bo p艂yta jest przecie偶 integraln膮 cz臋艣ci膮 s艂ownika... Zale偶y te偶, czy chcesz u偶ywa膰 jej do prywatnych cel贸w, czy na komputerze firmowym.

Mo偶na pr贸bowa膰.

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
A tu si臋 nie zgadzam... Jul 13, 2005

Joanna Krahelska wrote:

z tym 偶e IMHO Ko�ciuszki nie warto kupowa膰, do niczego jest i to ju偶 od pierwszego wydania z lat 50-tych poczynaj膮c...

Ostatnie wydanie, Universitasu, moim zdaniem bije na g艂ow臋 Oxford-PWN, kt贸ry jest po prostu niechlujny i niedopracowany.
Korzystam z niego intensywnie i wi臋kszych problem贸w nie znajduj臋 - w Oxfordzie natomiast przeciwnie, znalaz艂am sporo b艂臋d贸w i brak贸w.

Rzecz gustu, perhaps

Magda

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
a tu si臋 zgadzam ;) Jul 13, 2005

Magda Dziadosz wrote:

Ostatnie wydanie, Universitasu, moim zdaniem bije na g艂ow臋 Oxford-PWN, kt贸ry jest po prostu niechlujny i niedopracowany.

Oxford PWN jest istotnie tragiczny (chocia偶 wielu ludziom odpowiada, nie wiem dlaczego)
natomiast co do Ko艣ciuszki, to mo偶e to jest moja osobista animozja, mia艂am pierwsze wydanie i mam obecne (偶y艂ka kolekcjonerska zapewne ) ale jako艣 mi nie le偶y...

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
To co nam zostaje? Jul 13, 2005

Joanna Krahelska wrote:
Oxford PWN jest istotnie tragiczny
uote]

Mie膰 wszystkie i kleci膰 optymalne definicje?

Pawe艂

Robert Zawadzki  Identity Verified
English to Polish
+ ...
I tak najlepsze sa KudoZy.... Jul 13, 2005

.

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
bo ja wiem... Jul 13, 2005

PAS wrote:

... czy jako "praktykuj膮cy" t艂umacze musimy naprawd臋 kleci膰 definicje z kilku s艂ownik贸w? zak艂adam 偶e fachowiec w sumie nie tak cz臋sto grzebie w s艂ownikach og贸lnych, chocia偶 fachowiec pocz膮tkuj膮cy albo taki kt贸ry niechc膮cy zapu艣ci艂 si臋 na nieznane sobie terytorium pewnie czasem bywa do tego zmuszony
a co do s艂ownik贸w na cd, kt贸re w dodatku maj膮 by膰 tanie, czyli wracaj膮c do g艂贸wnego tematu - jest taki ma艂o znany s艂ownik Techlandu, w empikach si臋 poniewiera teraz ju偶 za 99 zet (jak ja go kupowa艂am, przypadkiem, na jaki艣 niespodziewany wyjazd ze 3 lata temu, to kosztowa艂 149)
jak na t膮 cen臋 i nieznane wydawnictwo jest to naprawd臋 baardzo uczciwa p艂ytka, mog臋 z czystym sumieniem poleci膰!
no a terminy techniczne (i stanis艂awski hehe) to oczywi艣cie 艣wi臋ta leksykonia
do tego m贸j ukochany webster (bo ja z tych co to wol膮 webstera)
i p贸艂 dysku ju偶 zapchane, drugie p贸艂 to s艂owniki specjalistyczne o kt贸re autor w膮tku zacznie pewno pyta膰 za jakie艣 3 miesi膮ce jak si臋 rozkr臋ci i wyspecjalizuje, czego mu szczerze 偶ycz臋!

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Najlepsiejsze Jul 13, 2005

A te emocje i krzyki "sprawd藕 se w pierwszym lepszym s艂owniku"? Czyli w kt贸rym?

P.

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
je艣li w pierwszym lepszym... Jul 13, 2005

PAS wrote:

A te emocje i krzyki "sprawd藕 se w pierwszym lepszym s艂owniku"? Czyli w kt贸rym?

P.

... to znaczy w tym kt贸ry masz
a powa偶nie o KudoZach - ja do tego podchodz臋 bardzo ostro偶nie, nie b臋d臋 pisa膰 dlaczego bo pewnie dobrze wiecie...

Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Jeden og贸lny trzeba mie膰 Jul 13, 2005

PAS wrote:

W czasach kiedy ja zaczyna艂am 露wiat si臋 dzieli艂 na zwolennik贸w Ko露ciuszki i zwolennik贸w Stanis艂awskiego, kt贸rzy za偶arcie si臋 zwalczali Ja nale偶a艂am do grupy Stanis艂awskiego - nie pasowa艂 mi Ko露ciuszko, mia艂 nieczyteln卤 edycj臋, a w dodatku strasznie szybko si臋 rozpad艂. Stanis艂awski stoi dumnie na p贸艂ce po dzi露 dzie艅 i teraz raczej rzadko do niego zagl卤dam, ale jak kto露 w innym w卤tku zauwa偶y艂, s卤 takie s艂贸wka, kt贸re tylko tam si臋 znajduj卤 (cho膰 zdecydowanej wi臋kszo露ci ju偶 si臋 tam nie znajdzie).

Teraz polaryzacja nast臋puje po linii Oxford-nowy Ko露ciuszko. Ja mam oba i jeden zupe艂nie nie potrzebnie, bo jak w Ko露ciuszce nie znajduj臋, to do Oxfordu ju偶 nawet nie zagl卤dam. Jeden og贸lny s艂ownik ang-pl-ang na pewno trzeba mie膰, a kt贸ry - c贸偶, trudna rada.

Schody zaczynaj卤 si臋 przy s艂ownikach specjalistycznych. Ja np. mam oko艂o 30 s艂ownik贸w ekonomiczno-finansowo-bankowo-audytorskich. Albo i wi臋cej. Czy znajduj臋 tam wszystko? Nie. Znajduj臋 du偶o, znajduj臋 "inspiracje", ale i tak musz臋 du偶o szuka膰 "poza domem", czyli w necie.

Magda

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka M谩rquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ko艣ciuszko na CD

Advanced search

D茅j脿 Vu X3
Try it, Love it

Find out why D茅j脿 Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It鈥檚 a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search