glosariusz nazw zwierząt
Thread poster: Joanna Krahelska

Joanna Krahelska
Local time: 05:46
Polish to English
+ ...
Aug 16, 2005

obejrzałam sobie glosariusz wpisany ostatnio do prozowej bazy (jak na mnie trochę za bardzo hiszpański) i stamtąd dotarłam w takie oto miejsce:

http://www.lexicool.com/dlink.asp?ID=0VM9TJ51217&L1=09&CA=05

jest to uczciwie zrobiony w excelu glosariusz nazw zwierząt - angielski, niemiecki, francuski, holenderski i - hurra, nareszcie - łacina
ktoś niedawno wypytywał o polską nazwę jakiegoś drobnego torbacza z antypodów i wtedy po raz kolejny pomyślałam jak bardzo by mi się przydał taki słownik nazw łacińskich, jak się już ma tą łacińską bazę to można dopaść jakiegoś zoologaicon_wink.gif
glosariusz jest tylko do ściągnięcia, do którego zresztą jego autor (tłumacz skądinąd) serdecznie zaprasza
no więc zdownloadowałam, obejrzałam i polecam
tamże (tzn na lexicool.com) można sobie sporo innych fajnych rzeczy wyszukać, zajmę się tym chyba w następnym życiu bo coś czasu mam ostatnio niewiele...

Magdalena Brzezinska
English
+ ...
glosariusz Aug 17, 2005

Jestes pewna, ze te adres jest poprawny. Mnie nie udalo sie znalezc
tej strony.

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
adres Aug 17, 2005

a mnie się ten adres normalnie otwiera, jest strona gdzie pan Ockers zaprasza do downloadu (wystarczy kliknąć w to zaproszenie tam gdzie jest link...)
a doszłam do tego przez główną stronę Lexicool, gdzie można sobie wybrać język i dziedzinę słownika, te zwierzaki są pod agrikulturąicon_wink.gif

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 04:46
English to Polish
+ ...
dzięki! Aug 17, 2005

Super glosariusz i wszystko działa. Teraz tylko trzeba sobie samemu dopisać polską część....
icon_smile.gif

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
ech... i to będzie najgorsze ;) Aug 17, 2005

ale może się znajdzie ambitny fachowiec...?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

glosariusz nazw zwierząt

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search