glosariusz nazw zwierząt
Thread poster: Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 14:45
Polish to English
+ ...
Aug 16, 2005

obejrzałam sobie glosariusz wpisany ostatnio do prozowej bazy (jak na mnie trochę za bardzo hiszpański) i stamtąd dotarłam w takie oto miejsce:

http://www.lexicool.com/dlink.asp?ID=0VM9TJ51217&L1=09&CA=05

jest to uczciwie zrobiony w excelu glosariusz nazw zwierząt - angielski, niemiecki, francuski, holenderski i - hurra, nareszcie - łacina
ktoś niedawno wypytywał o polską nazwę jakiegoś drobnego torbacza z antypodów i wtedy po raz kolejny pomyślałam jak bardzo by mi się przydał taki słownik nazw łacińskich, jak się już ma tą łacińską bazę to można dopaść jakiegoś zoologa
glosariusz jest tylko do ściągnięcia, do którego zresztą jego autor (tłumacz skądinąd) serdecznie zaprasza
no więc zdownloadowałam, obejrzałam i polecam
tamże (tzn na lexicool.com) można sobie sporo innych fajnych rzeczy wyszukać, zajmę się tym chyba w następnym życiu bo coś czasu mam ostatnio niewiele...

Direct link Reply with quote

Magdalena Brzezinska
English
+ ...
glosariusz Aug 17, 2005

Jestes pewna, ze te adres jest poprawny. Mnie nie udalo sie znalezc
tej strony.

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
adres Aug 17, 2005

a mnie się ten adres normalnie otwiera, jest strona gdzie pan Ockers zaprasza do downloadu (wystarczy kliknąć w to zaproszenie tam gdzie jest link...)
a doszłam do tego przez główną stronę Lexicool, gdzie można sobie wybrać język i dziedzinę słownika, te zwierzaki są pod agrikulturą

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:45
English to Polish
+ ...
dzięki! Aug 17, 2005

Super glosariusz i wszystko działa. Teraz tylko trzeba sobie samemu dopisać polską część....

Joanna Krahelska
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
ech... i to będzie najgorsze ;) Aug 17, 2005

ale może się znajdzie ambitny fachowiec...?

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

glosariusz nazw zwierząt

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search