"Kto się spóźnił ten stracił uprawnienia"
Thread poster: Mariusz Studzinski

Mariusz Studzinski
Local time: 02:23
English to Polish
+ ...
Sep 20, 2005

Witam,

Za dzisiejszą Rzeczpospolitą (http://tinyurl.com/83em7):

"Tłumacze przysięgli, którzy do 27 lipca br. nie złożyli wniosków o wpis na listę prowadzoną przez ministra sprawiedliwości, będą musieli przystąpić do egzaminu, by utrzymać ten status.

To definitywne stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości - przekazał "Rz" naczelnik Bolesław Cieślik. Ci natomiast, którzy zmieścili się w terminie - ok. 8 tys. wniosków - mogą być spokojni, nawet jeśli jeszcze nie dostali zaświadczeń z ministerstwa. Poślizg wynika stąd, że sprawami tymi zajmuje się tylko czteroosobowy zespół naczelnika Cieślika, a pracy jest dużo, choćby ze ściągnięciem akt tłumaczy z sądów, które do tej pory prowadziły listy tłumaczy."

Dalej jest informacja, że wielu jednak nie zdążyło (np. w Zielonej Górze ponad 70 osób) i już nic z ty nie da się zrobić. Zdążyło natomiast ponad 8 tysięcy. Całkiem spora armiaicon_wink.gif.

Pozdrawiam
Mariusz Studziński


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

"Kto się spóźnił ten stracił uprawnienia"

Advanced search






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
SDL MultiTerm 2019
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2019 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2019 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »



Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search