Znikaj膮cy plik
Thread poster: Himawari

Himawari  Identity Verified
Poland
Local time: 02:08
English to Polish
+ ...
Sep 22, 2005

Witam,
mam dwa - teoretycznie takie same - pliki rtf. Z tego samego 藕r贸d艂a. S膮 w nich tabele z "translation units". Musz膮 by膰 robione pod Wordem. Otwieram na Macintoshu (OS Tiger, czyli X 10.4) pierwszy - Ok, wszystko na swoim miejscu - tabelka, w tabelce zdania, po prawej pusto, czyli jak trzeba. Otwieram drugi - a tu pusta tabelka, bez tre艣ci. Ale plik jest "ci臋偶ki", wi臋c co艣 w nim musi by膰 opr贸cz tej tabelki. Przenosz臋 wi臋c na Windowsy, a tam otwiera si臋 wszystko jak trzeba - tj. tabelka z tre艣ci膮.
Pierwszy raz spotka艂 mnie taki afront ze strony mojego iMaca - i to jeszcze wybi贸rczy, bo jedno otwiera si臋 jak nale偶y, a drugie z wy偶art膮 tre艣ci膮.
Oczywi艣cie, mog臋 pracowa膰 pod Windows, wi臋c nie jest tragicznie. Ale - ze wzgl臋du na komfort pracy (stary windowsiany laptop versus nowy desktop) wola艂abym na Macintoshu. No i ciekawo艣膰 mnie z偶era, wi臋c pytam - spotka艂 si臋 kto艣 ju偶 z takim "wypadkiem przy pracy"? Jakie mog膮 by膰 przyczyny, 偶e zawarto艣膰 pliku ot tak, znika (i to nie do ko艅ca, bo tabelka si臋 osta艂a...).

Pozdrawiam,
El偶bieta

Direct link Reply with quote

Wojciech Froelich  Identity Verified
Poland
English to Polish
Głupie pytanie Sep 22, 2005

A może należy poeksperymentować z wyświetlaniem tekstu ukrytego?

W.

Robert Zawadzki  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Zapisa艂bym w RTF Sep 22, 2005

i si臋 przygl膮dn膮艂. Ale to zabawa dla pot艂uczonych...

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zobacz na kroje pisma i ew. kolor pisma Sep 22, 2005

W Macu zaznacz ca艂y plik, kt贸ry znika (Command+A) i przypisz mu jaki艣 konkretny kr贸j pisma z kolorem czarnym.
Sprawd藕 atrybuty akapit贸w, czy nie ma ustawionych wci臋膰, kt贸re mog艂yby powodowa膰, 偶e tekst znika艂by poza ramkami tabeli. Ustaw wszystkie wci臋cia najlepiej na 0.
Sprawd藕 r贸wnie偶, czy tabela nie ma sztywno zdefiniowanej wysoko艣ci wierszy. W takiej sytuacji tekst mo偶e by膰 ca艂kowicie niewidoczny.

Poza tym, jak masz ochot臋, pode艣lij mi te pliki na info ma艂pa doku minus trans kropka de, to Ci je zapisz臋 na mak贸wie.

Pozdrawiam
Jerzy

Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Wy艣wietlanie tekstu ukrytego Sep 22, 2005

Do Wojciecha - a jak my艣lisz, czy nie posprawdza艂am r贸偶nych "Properties", tylko - jak typowa blondynka - pop艂aka艂am si臋 i napisa艂am na Forum?
Problem polega na tym, 偶e m贸j Macintoshowy Word twierdzi, 偶e nie ma 偶adnego tekstu ukrytego.
Moje pytanie by艂o zwr贸cone przede wszystkim do u偶ytkownik贸w Macintosha, to raz, a po drugie - pod Windowsami wszystko si臋 wy艣wietla bez 偶adnego szukania ukrytego tekstu. Wi臋c nie by艂abym taka pewna, 偶e moje pytanie takie g艂upie

E.

Poland
English to Polish
Bo to moje pytanie było głupie Sep 22, 2005

Himawari wrote:

Więc nie byłabym taka pewna, że moje pytanie takie głupie

Bo to moje pytanie było głupie

Dzisiaj nie będę już miał dostępu do mak贸wki, ale jeśli do jutrzejszego poranka sprawa się nie wyjaśni, służę pomocą.

Wojtek

Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Kroje pisma i kolory Sep 22, 2005

Jerzy,
te tabelki ZAWSZE maj膮 czerwone wstawki (tagi), cz臋sto inn膮 czcionk膮, kt贸re nale偶y traktowa膰 z szacunkiem, tylko i wy艂膮cznie przez "copy and paste".
Wy艣wietlone pod Windows, oba pliki s膮 - na oko - takie same (oczywi艣cie tre艣膰 jest inna), oba z czerwonym i tagami, oba w Arialu...

Chyba po prostu si膮d臋 do starego Windowsianego laptopa i przestan臋 kombinowa膰.
Tym niemniej dzi臋kuj臋 za ofert臋 pomocy i Tobie, i Wojciechowi, kt贸remu przy okazji zwracam honor za opaczne odczytanie tytu艂u jego postu

E.

Poland
English to Polish
Mo偶emy zawsze zrobi膰 eksperyment na platformie PC Sep 22, 2005

Je露li tylko dokumenty nie s卤 tajne spec. znaczenia, to mog臋 je spr贸bowa膰 zapisa膰 na PC w jaki露 odczytywalny spos贸b.

Wojtek

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Zgoda, 偶e maj膮 kolory Sep 22, 2005

Ale nadal mo偶esz - dla eksperymentu - przywali膰 temu tekstowi inny kr贸j pisma i inne atrybuty.

Tam co艣 jest, co go gryzie. Bez powodu takie numery si臋 nie dziej膮. Je偶eli, jak piszesz, jest to po prostu "go艂y tekst", to nic nie stoi na przeszkodzie zapisa膰 go dla eksperymentu w rtf oraz ew. w starszej wersji Worda i spr贸bowa膰 toto otworzy膰 na Mak贸wce. Mo偶e si臋 uda.
Poza tym nawet zapisanie jako rtf, zamkni臋cie, ponowne otwarcie i zapisanie tego samego pliku jako doc mo偶e ju偶 co艣 pom贸c.

Wcale si臋 nie dziwi臋, 偶e wolisz owocek od okienka w takich okoliczno艣ciach. Cz艂owiek jak ko艅 z klapkami na oczach, przyzwyczaja si臋. Dla mnie jes dok艂adnie odwrotnie, wol臋 okna od owoc贸w.

Pozdrawiam
J.

Poland
English to Polish
Podnosz臋... Oct 3, 2005

Natkn卤艂em si臋 na pewne informacje, wi臋c wracam do tych magicznych plik贸w.

Czy to aby przypadkiem nie s卤 pliki External View z DejaVu?

W.

Poland
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Dalej nie wiadomo Oct 6, 2005

Witam,
dzi臋kuj臋 wszystkim za rady i sugestie. Klient oznajmi艂 beztrosko, 偶e nie ma poj臋cia, czemu tak si臋 dzieje. Ja natomiast pracowa艂am z tym plikiem pod Windowsami i ponownie go tam zapisa艂am. Zapisany na nowo, da艂 si臋 bez problem贸w otworzy膰 na Macintoshu. Jedyne wyja艣nienie jakie - z mojego laickiego punktu widzenia - mo偶na znale藕膰 wygl膮da nast臋puj膮co. W File-Properties ten plik mia艂 podan膮 zupe艂nie odlotow膮 dat臋 stworzenia, gdzie艣 na pocz膮tku XX wieku. Widocznie komputer, na kt贸rym plik powstra艂, mia艂 problem z bateri膮 do zegara. By膰 mo偶e m贸j Macintoshowy Tiger zg艂upia艂 od tego w艂a艣nie.

Pozdrawiam,
E.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka M谩rquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Znikaj膮cy plik

Advanced search

BaccS 鈥 Business Accounting Software
Modern desktop project management for freelance translators

BaccS makes it easy for translators to manage their projects, schedule tasks, create invoices, and view highly customizable reports. User-friendly, ProZ.com integration, community-driven development 鈥 a few reasons BaccS is trusted by translators!

More info »
SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search