SpóĽnialscy przysięgli- nowe stanowisko ministerstwa
Thread poster: Edyta Szczepans

Edyta Szczepans  Identity Verified
Poland
Local time: 23:11
German to Polish
+ ...
Nov 5, 2005

Ciekawe rzeczy sie dzieja
Dowiadywalam sie w sierpniu, czy po wejsciu w zycie nowej ustawy moge nadal wykonywac zawod przez okres 2 lat do chwili uzyskania wpisu (dodam ze bylam tlumaczem przysieglym w mysl starej ustawy i nie zlozylam wniosku o wpis). Na infolinii w Ministerstwie poinformowano mnie ze bron boze nie moge, bo popelniam przestepstwo. Skoro tak, to juz od 4 miesiecy odsylam klientow z kwitkiem, ale dzisiaj mnie jeszcze podkusilo zeby wejsc na strone ministerstwa, a tu ......CUD!!!!, bo teraz pisza ze moge do 2007, ale w miedzyczasie musze zdac egzamin, bo wtedy naprawde uprawnienia mi wygasna. I jak tu wierzyc infoliniom??? szczegółowa informacja na:
http://www.ms.gov.pl/tl-info/tl-dlp.rtf

[Subject edited by staff or moderator 2005-11-05 20:50]

Direct link Reply with quote

Grażyna Lesińska
Poland
German to Polish
+ ...
spoĽnialscy Nov 7, 2005

oraz http://fakty.interia.pl/news?inf=678940

Grażyna

rjz
German to Polish
+ ...
Pragmatyczne rozwi±znie Nov 8, 2005

Kwestia (od)czytania i interpretacji przepisów.

Poprzednia /rygorystyczna interpretacja/ była zgodna ze zdroworozs±dkowym odczytaniem tekstu ustawy.

W PL jest jednak tak, że jak się gło¶no krzyczy, to dla "spokoju" interpretację się naci±ga.

Motywacja w MS była głównie pragamtyczna - komplikacje z powtarzeniem rozpraw, ponownym zawieraniu umów notarialnych itp. byłyby tak duże - że postanowiono - ja to nazywam "pragmatyzmem" - zmienić interpretację.

I tyle.

r.

Mariusz Studzinski
English to Polish
+ ...
pewnie i tak to nie wystarczy Nov 8, 2005

rjz wrote:
Poprzednia /rygorystyczna interpretacja/ była zgodna ze zdroworozs±dkowym odczytaniem tekstu ustawy.

MS rzeczywiście poszedł na rękę "spóźnialskim" ale myślę, że części z nich to nie wystarczy. Na różnych forach zaczynają się już pojawiać głosy typu "jak ja muszę zdawać egzamin to wszyscy powinni".

Wychodzi powoli typowo rodzima mentalność jak z tego PRL-owsko rasistowskiego kawału o 3-ch murzynach co spotykają złotą rybkę, która spełnia po 1 życzeniu: "1-szy: ja chcę być biały, 2-gi: ja chcę być biały, a 3-ci: a ja chce, żeby oni byli czarni".

Pozdrawiam
Mariusz Studziński

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

SpóĽnialscy przysięgli- nowe stanowisko ministerstwa

Advanced search

LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search