https://www.proz.com/forum/polish/39574-jakie_korzy%B6ci_dla_platynowc%F3w_w_2006.html

Pages in topic:   [1 2 3 4 5 6] >
Jakie korzy¶ci dla platynowców w 2006?
Thread poster: Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 08:15
English to Polish
+ ...
Nov 29, 2005

Dostałem zaproszenie do wykupienia platyny, w którym obiecuje się bliżej niesprecyzowane korzy¶ci dla nowych platynowców w 2006 r.

Czy można dowiedzieć się czego¶ konkretnego, oprócz tego, że będę mógł zadać 15 pytań a nie 5 na 24 godziny?

Piotr


 
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 08:15
Polish to English
+ ...
to samo inaczej Nov 29, 2005

ja bym troche przeformulowala pytanie: jak dalece dostana w d... ci, ktorzy platyny nie wykupia...?
pozdr, jk


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 08:15
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Korzy¶ci s± jak najbardziej sprecyzowane Nov 29, 2005

tu: http://www.proz.com/?sp=info/prem&inquire=1&viewPage=features

Za wcze¶nie jest mówić jakie nowe funkcje pojawi± się w ProZ.com w przyszłym roku, ale z cał± pewno¶ci± wysiłki deweloperów będ± skierowane przede wszystkim na obsługę członków (czyli tych, którzy płac±), a w znacznie mniejszym stopniu go¶ci (czyli bezpłatnych).

Magda


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 08:15
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Sformułowania Nov 29, 2005

Joanna Krahelska wrote:

ja bym troche przeformulowala pytanie: jak dalece dostana w d... ci, ktorzy platyny nie wykupia...?
pozdr, jk


To pewnie można ocenić porównujać dotychczasowe wyniki ekonomiczne platynowców i nieplatynowców

ProZ.com sprzedaje usługi, które można kupić, albo nie. To w jakim stopniu kupienie tej usługi opłaci się w sesnie zawodowym i finansowym zależy przede wszystkim od Ciebie, od tego jak będziesz chciała wykorzystać to, co portal oferuje.

Magda


 
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 08:15
Polish to English
+ ...
goscie...? Nov 29, 2005

Magda Dziadosz wrote:

a w znacznie mniejszym stopniu go¶ci (czyli bezpłatnych).

Magda


czy to jest nowa nomenklatura oficjalna...? jakos mi sie dotad wydawalo ze jestem czlonkiem, wprawdzie gorszej kategorii ale jednak, nawet tak stalo napisane w roznych miejscach
jesli teraz nie-platynowi stana sie goscmi to wszystko jasne, skad ja to znam... typowy uklad
hmmm... no nie jest dobrze, trzeba bedzie przed swietami (super termin swoja droga) wykupic ta nieszczesna platyne albo zabrac swoje zabawki i pojsc do innej piaskownicy
pozdr, jk


 
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 08:15
Polish to English
+ ...
wyniki finansowe ;) Nov 29, 2005

Magda Dziadosz wrote:

To pewnie można ocenić porównujać dotychczasowe wyniki ekonomiczne platynowców i nieplatynowców

ProZ.com sprzedaje usługi, które można kupić, albo nie. To w jakim stopniu kupienie tej usługi opłaci się w sesnie zawodowym i finansowym zależy przede wszystkim od Ciebie, od tego jak będziesz chciała wykorzystać to, co portal oferuje.

Magda


niezle mi sie wiedzie mimo braku platyny, dzieki
co do oferty promocyjnej to przed chwila juz cos na ten temat napisalam, tutaj moze tylko tyle: wyglada na to ze beda dodatkowe ograniczenia dostepu dla tych darmowcow (bo w koncu zeby dac wiecej jednym trzeba zabrac drugim...)
pozdr, jk


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 08:15
German to Polish
+ ...
A ja uważam że to ok. Nov 29, 2005

Proz staje się coraz bardziej TYM miejscem dla tłumaczy na całym świecie. To już nie jest jakieś małe forum dyskusyjne. Już dawno nie. Uważam, że całkiem w porządku jest to, że do pełnego dostępu wymagane jest wykupienie członkostwa. Jako Polacy i tak płacimy mniej, więc o co chodzi? W końcu taki wielki serwis wymaga ileś tam terabajtów pojemności (każdy platynowy użytkownik ma 100 Mb na swoje potrzeby), to wszystko potrzebuje prądu... poza tym za głupi słownik na onec... See more
Proz staje się coraz bardziej TYM miejscem dla tłumaczy na całym świecie. To już nie jest jakieś małe forum dyskusyjne. Już dawno nie. Uważam, że całkiem w porządku jest to, że do pełnego dostępu wymagane jest wykupienie członkostwa. Jako Polacy i tak płacimy mniej, więc o co chodzi? W końcu taki wielki serwis wymaga ileś tam terabajtów pojemności (każdy platynowy użytkownik ma 100 Mb na swoje potrzeby), to wszystko potrzebuje prądu... poza tym za głupi słownik na onecie się płaci, więc dlaczego nie za coś co daje tak o wiele dalej idące możliwości.

P.S.: Swoją platynę wykupię w grudniu (może wygram wycieczkę do Buenos hehe).
Collapse


 
Tomasz Sieniuć
Tomasz Sieniuć  Identity Verified
Poland
Local time: 08:15
German to Polish
+ ...
Platyna a sukces zawodowy Nov 29, 2005

Magda Dziadosz wrote:

ProZ.com sprzedaje usługi, które można kupić, albo nie. To w jakim stopniu kupienie tej usługi opłaci się w sesnie zawodowym i finansowym zależy przede wszystkim od Ciebie, od tego jak będziesz chciała wykorzystać to, co portal oferuje.

Magda


Kilka razy widzialem na jakims obcojezycznym forum pytania, czy platyna wplywa na ilosc otrzymywanych zlecen. W moim przypadku nie za bardzo, bo kwoty zlecen, ktore dostalem za posrednictwem ProZ nie pokryly jeszcze wydatku na platyne.
Byc moze nie bylem perfekcyjnym kandydatem, moze inni oferowali nizsze stawki (nie-platynowi?)... Portal oceniam bardzo wysoko, jednak rozumiem tych, ktorzy zastanawiaja sie nad wykupieniem platyny i maja watpliwosci.


 
Ryszard Jahn
Ryszard Jahn
Local time: 08:15
German to Polish
+ ...
platnowo/nieplatynowo Nov 29, 2005

Rozumiem, że następnym krokiem będzie ograniczenie udzielanych odpowiedzi przez nieplatynowych, a potem to już "z górki", może wprowadzić super-hasła na wej¶cie??.

r.


 
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 08:15
Polish to English
+ ...
jasne ze ok Nov 29, 2005

Szymon Metkowski wrote:

Uważam, że całkiem w porządku jest to, że do pełnego dostępu wymagane jest wykupienie członkostwa. Jako Polacy i tak płacimy mniej, więc o co chodzi? W końcu taki wielki serwis wymaga ileś tam terabajtów pojemności (każdy platynowy użytkownik ma 100 Mb na swoje potrzeby), to wszystko potrzebuje prądu... poza tym za głupi słownik na onecie się płaci, więc dlaczego nie za coś co daje tak o wiele dalej idące możliwości.



zgadzam sie ze to OK, zreszta wszystko co jest platne jest OK dopoki ktos jest gotow zaplacic
co do Mb na wlasne potrzeby platynowcow to nie sadze zebym z tego kiedykolwiek skorzystala... ale codziennie zdarza mi sie placic za cos z czego nie korzystam wiec przywyklam (przyklad: panstwowa sluzba zdrowia )
slowniki wole miec wlasne z powodow roznych i irrelevant do tej dyskusji
dla mnie w sumie najbardziej liczylby sie dostep do jobs i do blue boarda i pewnie dlatego wykupie ta platyne
jesli sie tu wypowiadam jako advocatus diaboli to glownie dlatego ze wszystko wskazuje na to ze proz stanie sie wkrotce moze i TYM miejscem dla tlumaczy, ale tez i miejscem dokladnie takim samym jak te inne gdzie w ogole niczego nie mozna sobie nawet obejrzec bez wniesienia oplaty za czlonkostwo
pozdr, jk


 
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 08:15
Polish to English
+ ...
wlasnie o to mi chodzi... Nov 29, 2005

rjz wrote:

Rozumiem, że następnym krokiem będzie ograniczenie udzielanych odpowiedzi przez nieplatynowych, a potem to już "z górki", może wprowadzić super-hasła na wej¶cie??.

r.


tez mnie martwia te nastepne kroki ograniczajace dostep... a ze beda to jest wiecej niz pewne
BTW, zabawny jest tez dosc niejasny zwiazek pomiedzy statusem a - jak by to nazwac - jakoscia oferowanych uslug, ale wszedzie tak jest wiec nie ma sie co czepiac


 
Lucyna Długołęcka
Lucyna Długołęcka  Identity Verified
Poland
Local time: 08:15
English to Polish
+ ...
Następny krok Nov 29, 2005

Joanna Krahelska wrote:

tez mnie martwia te nastepne kroki ograniczajace dostep... a ze beda to jest wiecej niz pewne
BTW, zabawny jest tez dosc niejasny zwiazek pomiedzy statusem a - jak by to nazwac - jakoscia oferowanych uslug, ale wszedzie tak jest wiec nie ma sie co czepiac


Następny krok, jak będzie dużo plantynowców, to będzie oferta wykupu "złota", żeby jaka¶ elita była.)

BPNMSP


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 07:15
English to Polish
bez przesadyzmu Nov 29, 2005

Nikt nie zamierza przeganiać nieplatynowych ani ograniczać liczby udzielanych przez nich odpowiedzi na pytania. W końcu właśnie dzięki temu - czyli, zdobywając kudozy - mają szansę zaistnieć na listach tłumaczy, które oglądają zleceniodawcy. Platynowi - nawet ci bez punktów - pojawiają się jako pierwsi.

A czy warto wykupić platynę? Moim zdaniem tak. ProZ to nie tylko joby (te bywają różne, podobnie jak ich stawki, ale nikt nie każe nam ich przyjmować), ale r�
... See more
Nikt nie zamierza przeganiać nieplatynowych ani ograniczać liczby udzielanych przez nich odpowiedzi na pytania. W końcu właśnie dzięki temu - czyli, zdobywając kudozy - mają szansę zaistnieć na listach tłumaczy, które oglądają zleceniodawcy. Platynowi - nawet ci bez punktów - pojawiają się jako pierwsi.

A czy warto wykupić platynę? Moim zdaniem tak. ProZ to nie tylko joby (te bywają różne, podobnie jak ich stawki, ale nikt nie każe nam ich przyjmować), ale również dostęp do ogromnych zasobów słownikowych i Blue Boardu. Fajnie jest móc spojrzeć na notowania jakiejś agencji u innych tłumaczy, zanim zacznie się dla niej pracować.

Za dostęp do wspomnianych tu słowników czy encyklopedii na Onecie nie płacę, bo jest wiele innych, nie gorszych, za to bezpłatych. A takiego serwisu jak ProZ nie ma i na razie nie zapowiada się na to, żeby był. Pamiętajmy, że staff prozowy to nie grupa zapalonych filantropów. Ci ludzie z tego żyją. Dla mnie możliwość zadawania pytań + nieograniczony dostęp do Blue Boardu (a więc czas + spokój, że agencja raczej zapłaci) warte są tych 200 czy 250 zł rocznie.

Anetta
Collapse


 
Joanna Krahelska
Joanna Krahelska
Local time: 08:15
Polish to English
+ ...
zgoda, ale... ;) Nov 29, 2005

lim0nka wrote:

Nikt nie zamierza przeganiać nieplatynowych ani ograniczać liczby udzielanych przez nich odpowiedzi na pytania. W końcu właśnie dzięki temu - czyli, zdobywając kudozy - mają szansę zaistnieć na listach tłumaczy, które oglądają zleceniodawcy.



jasne ze warto wykupic platyne, zwlaszcza ze w sumie niedroga (chociaz jako prezent pod choinke taka sobie srednia, szkoda ze ta cala kampania przypada na grudzien)
natomiast nie mialabym takiej pewnosci co do praw nieplatynowych po tych zapowiadanych zmianach... a wtedy sie juz zrobi dziwnie i w jakims momencie ja na przyklad zaczne sie wstydzic wlasnego platynowego statusu (jesli takowy sobie kupie, a pewnie kupie bo polubilam to miejsce wiec co robic...)
pozdr, jk


 
leff
leff  Identity Verified
Local time: 08:15
English to Polish
+ ...
In memoriam
I po co te insynuacje? Nov 29, 2005

jak dalece dostana w d... ci, ktorzy platyny nie wykupia

Rozumiem, że następnym krokiem będzie ograniczenie udzielanych odpowiedzi przez nieplatynowych

tez mnie martwia te nastepne kroki ograniczajace dostep... a ze beda to jest wiecej niz pewne


Dotychczas jedynym ograniczeniem w dostępie do ProZ.com było wprowadzenie w tym roku limitów w liczbie zadawanych pytań. A limity te wprowadzono właśnie na wniosek użytkowników i to bynajmniej nie tych "platynowych". Walka o wprowadzenie takich limitów trwała zresztą 2 lata i właściciel ProZ.com wcale
się do tego nie palił. To MY, zwykli użytkownicy ProZ.com, wymusiliśmy na nim to ograniczenie, a polska społeczność ProZ.com miała w tym swój znaczący udział.

Zresztą akurat obydwie osoby dywagujące na temat ograniczania dostępu nie mają chyba powodów do narzekań na limity, skoro dotychczas zadały łacznie aż 22 pytania!

pozdrawiam
Leszek


 
Pages in topic:   [1 2 3 4 5 6] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Jakie korzy¶ci dla platynowców w 2006?






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »