Arbitraż KudoZ - kłębkowe zapalenie nerek
Thread poster: Hanna Burdon

Hanna Burdon  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 23:07
English to Polish
+ ...
Dec 1, 2005

Chodzi mi konkretnie o to pytanie:
http://www.proz.com/kudoz/957203
"Kłębkowe zapalenie nerek" zostało tu przetłumaczone na "pyelonephritis". (Ja wła¶nie szukałam polskiego odpowiednika "pyelonephritis", st±d pytanie.) Tymczasem według Słomskich "pyelonephritis" to "odmiedniczkowe zapalenie nerek", za¶ "kłębuszkowe zapalenie nerek" to "glomerulonephritis". Zgadza się to z tłumaczeniem ICD-10 na stronie
http://stary1.portalmed.pl/finn2/klasyfikacje/index.stm?klas=icd10
No to jak to jest?

[Subject edited by staff or moderator 2005-12-02 20:32]

Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 00:07
English to Polish
+ ...
Haniu, ale masz zacięcie :-) Dec 2, 2005

sprawa jest oczywista. Glomerulonephritis to kłębkowe (a niektórzy mówi± kłębuszkowe - które ja wolę) zapalenie nerek. Pyelonephritis to tylko i wył±cznie odmiedniczkowe zapalenie nerek. Poza tym skrajna niewydolno¶ć nerek w typowej terminologii to "end stage renal failure"
całe zdanie dałbym:
end-stage renal failure due to glomerulonephritis

a w przebiegu oznacza w tym przypadku - wywołana...

Piotr

leff  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Hania zacięcie ma :-) Dec 2, 2005

I cześć jej za to.

Piotr Sawiec wrote:

sprawa jest oczywista. Glomerulonephritis to kłębkowe (a niektórzy mówi± kłębuszkowe - które ja wolę) zapalenie nerek. Pyelonephritis to tylko i wył±cznie odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Ale do zmiany wpisu brakuje mi jeszcze fachowego disagree do wybranej odpowiedzi oraz odpowiedzi prawidłowej, żeby wiadomo było, skąd się zmieniony wpis w Glosariuszu wziął. Proponuję, abyś obu tych zapisów dokonał Ty, jako fachowiec. A w odpowiedzi możesz też dać link do tego wątku forum.

pozdrawiam
Leszek

Piotr Sawiec  Identity Verified
English to Polish
+ ...
ale jak odpowiedzieć Dec 2, 2005

OK, disagree dałem, ale jak teraz odpowiedzieć, nie mam "guzika"

Piotr

Hanna Burdon  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 23:07
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Zacięcie? Dec 2, 2005

Zacięcie? Ładne słowo. Pasowałoby też "obsesja". Albo z angielskiego "anal retentive".icon_smile.gif))

leff wrote:

Proponuję, aby� obu tych zapisów dokonał Ty, jako fachowiec. A w odpowiedzi możesz też dać link do tego wątku forum.

Przył±czam się do pro¶by.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Arbitraż KudoZ - kłębkowe zapalenie nerek

Advanced search

SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running, helps experienced users make the most of the powerful features, ensures new

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search