Udostępnienie połączenia sieciowego na drugi komputer
Thread poster: Joanna Borowska
Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
Local time: 07:54
English to Polish
Dec 27, 2005

Od miesiąca próbuję sobie pdłączyć laptopa do komputera, tak, żebym na laptopie też miała internet i nic mi z tego nie wychodzi.

Mam karty sieciowe (2 na kompie głównym i 1 na laptopie), kabel, wszystkie potrzebne numery IP, bramek itp. Wpisuję, podączam i nic. Laptop ciągle mówi, że kabel sieciowy jest odłączony (komputer główny wykrywa kabel bez problemu).

Nie mogę się doprosić "speców od internetu"- są zajęci i ciągle mnie zbywają. Może ktoś z Was wie, jak temu zaradzić?

Tego samego laptopa miałam kiedyś podpiętego do innego kompa i wszystko "hulało"- czyli możliwe to jest

Direct link Reply with quote

bartek  Identity Verified
English to Polish
+ ...
prostacka odpowiedz Dec 27, 2005

Mam cos takiego. W czasie ostatniej awarii takiego polaczenia okazalo sie u mnie ze padla jedna z 3 kart sieciowych. W tej chwili mam to puszczone przez USB, jak mi wytlumaczono. Aha, sprawdz, jak masz ustwiona Zapore Systemu Windows. Moze masz zablokowana?
T.

PS - najczestsza przyczyna braku takiego polaczenia u mnie to jednak wypadniecie kabelka w laptopie

[Edited at 2005-12-27 12:45]

Omówienie usługi Udostępnianie połączenia internetowegoZa pomocą usługi Udostępnianie połączenia internetowego (ICS) można połączyć komputery znajdujące się w sieci domowej lub małej sieci biurowej z Internetem, używając tylko jednego połączenia. Na przykład można mieć jeden komputer, który łączy się z Internetem przy użyciu połączenia telefonicznego. Po włączeniu usługi Udostępnianie połączenia internetowego na tym komputerze, nazywanym hostem usługi ICS, inne komputery w sieci łączą się z Internetem za pomocą tego połączenia telefonicznego.

Podczas konfigurowania sieci domowej lub małej sieci biurowej zaleca się włączenie usługi Udostępnianie połączenia internetowego za pomocą Kreatora konfiguracji sieci w systemie Windows XP Home Edition. Kreator konfiguracji sieci automatycznie zapewnia wszystkie ustawienia sieciowe potrzebne do udostępnienia jednego połączenia internetowego wszystkimi komputerom w sieci.

Uwaga

Aby uruchomić Kreatora konfiguracji sieci, kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Ustawienia, kliknij polecenie Panel sterowania, a następnie kliknij dwukrotnie ikonę Kreator konfiguracji sieci.

To z Pomocy Windowsa

[Edited at 2005-12-27 12:58]

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
router Dec 27, 2005

powinnaś zainstalować "router", który działa jak rozgałęziacz i umożliwia jednoczesne niezależne połączenie 4 komputerów (w najprostszym modelu routera) z siecią. cena 150-200 PLN.

Joanna Borowska  Identity Verified
Poland
English to Polish
TOPIC STARTER
To cud - DZIAŁA!!! Dec 27, 2005

Nie wiem, jak to się stało, ale w końcu działa! A już straciłam nadzieję... Zrobiłam tak, jak napisała Teresa, chociaż robiłam tak (albo przynajmniej tak mi się zdaje) już wcześniej i robili inni śmiałkowie- bez rezultatu. No i działa! Poświąteczny cud chyba! Hurrrra!

Dzięki!!!!!!!!!!!!!!

English to Polish
+ ...
:-) Dec 27, 2005

Ciesze sie, ze zadzialalo. Ja mialam przez to skopane poltora dnia, jakis miesiac temu i wiem, ze to boli.
Pozdrawiam
T.

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Mimo wszystko kup sobie router Dec 27, 2005

Twoja konfiguracja działa tylko wtedy, gdy masz włączone pudło. To pudło bierze jakieś 300 W prądu, zużywa się, i tak dalej. Normalne dyski ATA nie są przystosowane do pracy ciągłej, a jedynie przez 8 godzin, 5 dni w tygodniu. Jest duże prawdopodobieństwo, że za jakiś czas padnie Ci dysk w pudle.
Wydatek rzędu 150 zeta na router zwróci się po kilku miesiącach z powodu mniejszego zużycia energii, natomiast nie ma ceny za utratę danych na dysku w pudle.
No i oczywiście kwestia kopii zapasowych - niezależnie od konfiguracji, należy je robić co najmniej raz w tygodniu.
Jeżeli masz Win XP, mechanizm jest wbudowany. Jeżeli masz Home, potrzebny jest inny program - zainteresuj się ofertą popularnych pism komputerowych.

Pozdrawiam

Andrzej

English to Polish
+ ...
Andrzeju Dec 27, 2005

co jest z tym routerem? To ma jakas blizsza nazwe?
T.

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Polish to English
+ ...
router c.d. Dec 27, 2005

Router - polskie nazwy: była też kiedyś propozycja "traser", ale wszyscy mowią: ruter, router albo rauter. Dosłownie rozgałęziacz jednego łącza internetowego na kilka komputerów. Każdy komputer może łączyć się z siecią niezależnie od pozostałych. Najprostsze modele mają wyjścia na 4 komputery (łącza kablowe). Wada: ciągniesz kable przez mieszkanie.

Są też modele z łączem radiowym - wtedy komputery muszą mieć bezprzewodowe (radiowe) karty sieciowe. Zaleta: nie ciągniesz kabli przez mieszkanie, możesz przyłączyć nawet kilkadziesiąt komputerów do jednego kabla; wady: rozwiązanie dużo droższe, a przy tym sąsiedzi mogą podłączyć się gratis do internetu, za który ty płacisz, jeżeli się dowiedzą. W takiej sytuacji musisz blokować hasłem włączenie się do sieci. Ale jeżeli lubisz sąsiadów, to hasła nie potrzebujesz.

Firmy: np. Syslink, D-Link, Asmax i jeszcze kilka. Znajdziesz w każdym sklepie komputerowym. Najtańsze modele około 150 PLN.

Mam nadzieję, że Andrzej L. albo Jurek Cz. wspomogą szczegółami i dokładniejszymi informacjami, jeżeli będzie zapotrzebowanie

HTH

Himawari  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
Router a prowajder (czy to jeszcze po polsku?...) Dec 27, 2005

Witam,

uzywam routera od kilku lat i aktualnie mam kable przeciagniete do trzech pokoi, chociaz jednoczesne ich uzycie zdarza sie sporadycznie - ale co za wygoda!

Tylko... jeszcze dwa-trzy lata temu TV kablowa, z ktorej lacza korzystalam zastrzegala sobie, ze do tegoz lacza moze byc podlaczony tylko jeden komputer, a jesli uzywam dwoch (np. desktopa i laptopa), to powinnam wykupic dwa abonamenty. Oczywiscie, nie mieli jak tego sprawdzic, ale straszyli. Obecnie wyglada na to, ze zrozumieli, iz router nie jest kontrabanda, a normalnym narzedziem dla uzytkownika komputera. Tym niemniej polecam sprawdzenie, czy uzywanie routera nie jest w oczach prowajdera przestepstwem

Pozdrawiam,
Elzbieta

p.s. Przepraszam za brak ogonkow, ale u mnie Unicode jest "default" i jak zapomne zmienic przed pisaniem, to potem nie pozostaje nic innego, jak obyc sie bez tychze, aby moj post byl czytelny.

Jabberwock  Identity Verified
Poland
Member (2004)
English to Polish
Odnośnie routera... Dec 28, 2005

Warto zwrócić uwagę, że rodzaj routera należy dobrać ze względu na rodzaj przyłącza internetowego. Jeśli jest to połączenie ADSL (np. Neostrada), to warto zakupić router razem z modemem ADSL, zawsze lepsza jedna skrzynka niż dwie, no i koszty nieco niższe. Natomiast jeśli łączymy się przez sieć WLAN (większość kablówek), to wystarczy sam router.

Piotr Plonski
Poland
Italian to Polish
+ ...
Udostępnienie poł±czenia sieciowego na drugi komputer Dec 28, 2005

bartek wrote:

co jest z tym routerem? To ma jakas blizsza nazwe?
T.

Rozwiązania są różne, różnie kosztują i różne mają "zady i walety"

Kilka wybranych:
1. jeden komputer udostępnia "internet drugiemu" przez wbudowany w Windowsa (zakładam, że masz Win) mechanizm. Potrzebne są dwie dodatkowe karty sieciowe oraz kabel Ethernetowy "cross" (koszt łączny ok. 50-60 PLN)Większość współczesnych kart sieciowych nie potrzebuje skrosowanego kabla,wystarczy zwykły - potrafią to rozpoznać i zmodyfikować sygnał. Wady: komputer udostępniający musi być cały czas włączony podczas korzystania z internetu na drugim, konieczność instalacji driverow do modemu. Zalety - niska cena.
2. router "przewodowy" podpięty do internetu, komputery niezależnie wpięte kabelkami do routera. Potrzebny jest router, karty sieciowe do komputerow i tyle samo kabli Ethernetowych (koszt łączny ok. 200-300 PLN, lub więcej jeżeli ma być lepszy router). Wady: wyższa cena, komputery wciąż "na uwięzi". Zalety: komputery niezależnie korzystają z internetu, w zasadzie zero konfiguracji na komputerach.
3. router "bezprzewodowy" podpięty do internetu, komputery niezależnie i bezprzewodowo połączone z routerem. Potrzebny router WiFi, dwie karty WiFi do komputerów (koszt łączny ok. 500-600 PLN, lub więcej jeżeli ma być epszy router). Wady: wysoka cena, zmniejszone bezpieczeństwo o ile nie potrafisz poprawnie skonfigurować WiFi. Zalety: niezależność w korzystaniu z internetu, pełna swoboda - internet w całym mieszkaniu, dosyć prosta konfiguracja kart WiFi.warto sprawdzić ściany, bo może okazaC się, że każdy pokój to klatka faraday'a i z tą swobodą jest kiepsko

pzdr
Piotr

Piotr Plonski
Poland
Italian to Polish
+ ...
Udostępnienie połaczenia sieciowego na drugi komputer Dec 29, 2005

Po namysle jeszcze jedno rozwiązanie(chyba najtańsze)czyli zakup dwóch adapterów Bluetooth,
Utworzenie Bluetooth Personal Network i udostępnienie połączenia sieciowego.Trzeba tylko pamiętać,że połączenie BT ma zasięg do 100 mt.

Za kilka groszy masz bezprzewodowy internet

pzdr
Piotr
[/quote]

[Edited at 2005-12-29 17:49]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Udostępnienie połączenia sieciowego na drugi komputer

Advanced search

SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search