Off topic: Stanisław Lem nie żyje... :-(((
Thread poster: PAS

PAS  Identity Verified
Local time: 21:33
English to Polish
+ ...
Mar 27, 2006

Ijon Tichy został sierotą...

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8244449&rfbawp=1143470531.004

Direct link Reply with quote

Crannmer
German to Polish
+ ...
Nie doczekal Mar 27, 2006

PAS wrote:

Ijon Tichy został sierotą...

Ech...

Lem Nobla sie nie doczekal. Choc mu sie juz od bardzo dawna nalezal. I to kilka razy.

I by go dawno dostal, gdyby nie byl z getta (tego literackiego, s-f).

Jak tak patrze, kto co roku i za co dostaje, to az zalosc sciska, ze Lem nie dostal.

MfG

C.

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Lem o Noblu Mar 27, 2006

"Nobel nie jest wyznacznikiem wartości - Akademia Szwedzka wyraźnie promuje lewicowość. Jestem ostatnim człowiekiem, który dalby nagrodę Nobla dla José Saramago. Mogę się jednak podobnie jak Czesław Miłosz przeciwko temu buntować, ale nie mogę nic zrobić. W moim przekonaniu o przyznawaniu Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, powinni decydować sami pisarze. Powinien być jakiś komitet, który będzie zgłaszał kandydatów, a potem z wielkiego kosza z kartkami jakaś mała dziewczynka wyciągałaby nazwisko szczęśliwego laureata. Trochę sobie żartuję, ale w ostatnich latach nagroda ta miała wszelkie znamiona przypadkowości. Bo dlaczego uhonorowano Saramago, czy rok wcześniej Dario Fo, a nie kogokolwiek innego? Nie mówię tego z zawiści, bo sam nigdy Nobla nie oczekiwałem. Nie lubię wielkich uroczystości, a jeśli chodzi o korzyści finansowe, to mam więcej niż mogę wydać. Nobel nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem wartości. W końcu Homer nie musiał dostawać żadnych nagród, żeby być do dziś czytanym."

[Edited at 2006-03-27 19:48]

vladex  Identity Verified
Polish
+ ...
['] Mar 28, 2006

...co tu dużo mówić...

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Stanisław Lem nie żyje... :-(((

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search