Proszę o pomoc z pytaniem
Thread poster: Piotr Bienkowski

Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 15:36
Member (2005)
English to Polish
+ ...
May 8, 2006

Proszę o pomoc tłumaczy orientujących się w zagadnieniach mechaniczno-warsztatowych, obróbce itp. o zwrócenie uwagi na pytanie http://www.proz.com/kudoz.php/1341575 (beam turning bar). Pytanie zostało chyba przeoczone przez długi weekend, a poza tym otrzymałem jedną krytyczną uwagę.

Krytykę przyjmuję i skorzystam z niej, jednak do potencjalnych krytyków kierujących krytyczne uwagi do kogokolwiek na proz.com apeluję o rozwagę - można komuś przypiąć łatkę, która już pozostanie.

Pozdrawiam,

Piotr


 

Tomasz Sieniuć  Identity Verified
Poland
Local time: 15:36
German to Polish
+ ...
Małe nieporozumienie... May 8, 2006

Witaj Piotrze,

rozumiem komentarz i wzburzenie odpowiadającego, że należy tłumaczyć wyłącznie teksty ze swoich dziedzin. Jednak czym innym jest tekst o tokarce, a czym innym tekst, który może dotyczyć czegoś zupełnie innego. Podam przykład: tłumaczę teksty informatyczne i zdarza się czasami, że muszę przetłumaczyć jakieś prawnicze albo ekonomiczne pojęcie. Wtedy Proz.com okazuje się najlepszą pomocą, bo to, co dla mnie jest niejasne, dla kogoś innego może być banalne. Myślę, że taki jest właśnie sens kudozów.

Pozdrawiam,
Tomek


 

Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 15:36
Member (2003)
Polish to German
+ ...
Przykro mi, że do tego doszło May 8, 2006

Nie będę się wdawał w szczegóły - bo nie ma potrzeby.
Stanowi to naruszenie reguły:

4.4 - Commenting on an asker's profile, his/her decision to post a certain question, to grade a certain way, or to make a certain glossary entry, is strictly forbidden. (Glossary entries can be edited after a question is closed without the involvement of an asker. Point decisions can be undone only by joint request to a moderator from both the asker and the person who was awarded the points.)


Pozdrawiam
Jerzy


 

Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 15:36
Member (2005)
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ja też tak to rozumiem May 8, 2006

Tomasz Sieniuc wrote:

(...) Wtedy Proz.com okazuje się najlepszą pomocą, bo to, co dla mnie jest niejasne, dla kogoś innego może być banalne. Myślę, że taki jest właśnie sens kudozów.

Pozdrawiam,
Tomek


Inaczej teksty o tokarkach mogliby tłumaczyć chyba tylko operatorzy tokarekicon_wink.gif

Przez jakieś 8 lat pracowałem jak tłumacz w fabryce papieru i tłumaczyłem tam teksty z naprawdę różnych dziedzin, a nie zwolniono mnie dyscyplinarnie za spowodowanie wypadku. Sam poszedłem na swoje, gdy praca tam przestała mieć sens.

Zrobiłem jak radził Andrzej Mierzejewski i napisałem do klienta, jednak jak dobrze wiemy, z odpowiedziami klientów i przydatnością tych odpowiedzi różnie bywa. Mam nadzieję, że tym razem ta odpowiedź będzie i będzie przydatna.

Pozdrawiam,

Piotr[Edited at 2006-05-08 09:10]


 

Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 15:36
Polish to English
+ ...
Być może reaguję zbyt ostro, May 8, 2006

ale naprawdę tłumacz MUSI wiedzieć, czego dotyczy tłumaczony tekst. W tej chwili mam na myśli nie kompetencje tłumacza, lecz jasne i precyzyjne określenie przez klienta tematu tłumaczenia, gdy tekst składa się z pojedynczych haseł lub krotkich zwrotów. Jest różnica między "prawdopodobnie tokarka" a "na pewno tokarka".

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Proszę o pomoc z pytaniem

Advanced search


SDL Trados Studio 2019 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2019 has evolved to bring translators a brand new experience. Designed with user experience at its core, Studio 2019 transforms how new users get up and running and helps experienced users make the most of the powerful features.

More info »
WordFinder Unlimited
For clarity and excellence

WordFinder is the leading dictionary service that gives you the words you want anywhere, anytime. Access 260+ dictionaries from the world's leading dictionary publishers in virtually any device. Find the right word anywhere, anytime - online or offline.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search