Pages in topic:   [1 2] >
Sprowadzanie książek z zagranicy
Thread poster: literary
literary
literary
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
Sep 11, 2006

Powiedzmy, że bardzo chciałbym przeczytać (najlepiej w oryginale) 3 powieści: 1. autora amerykańskiego, 2. angielskiego, 3. belgijskiego (w rodzaju A. Nothcomb). Wydane za granicą może niedawno, a może 10 czy 20 lat temu.

Najpierw sprawdziłbym, czy istnieją polskie przekłady (co jest prawdopodobne przy obecnych ilościach nowości na naszym rynku). Sprawdziłbym w Internecie, później ewentualnie kupno tłumaczenia z jakiejś polskiej internetowej księgarni albo interne
... See more
Powiedzmy, że bardzo chciałbym przeczytać (najlepiej w oryginale) 3 powieści: 1. autora amerykańskiego, 2. angielskiego, 3. belgijskiego (w rodzaju A. Nothcomb). Wydane za granicą może niedawno, a może 10 czy 20 lat temu.

Najpierw sprawdziłbym, czy istnieją polskie przekłady (co jest prawdopodobne przy obecnych ilościach nowości na naszym rynku). Sprawdziłbym w Internecie, później ewentualnie kupno tłumaczenia z jakiejś polskiej internetowej księgarni albo internetowego antykwariatu.

Załóżmy jednak (hipotetycznie), że żadna z tych trzech książek nie została przetłumaczona na polski. Nie znalazłem ich też (oryginałów) w tradycyjnych księgarniach i antykwariatach.

Teraz sprawdzam polskie księgarnie internetowe w sprawie tych oryginałów, wg autorów, tytułów, numerów ISBN. Raczej rzadko można coś znaleźć w ten sposób, to loteria. Poza tym marże są wysokie, choć i tak konkurencyjne wobec sprowadzania książek z zagranicy.
Czy istnieją polskie web-księgarnie sprowadzające książki na indywidualne zamówienie?

Kolejny etap. Żadne z powyższych prostych rozwiązań nie jest możliwe. Pozostaje kupno z zagranicznej księgarni internetowej/antykwariatu.

W Amazonie (po kupnie jednej książki) można czytać po kilkadziesiąt stron w wielu książkach, także najnowszych bestsellerach (Search Inside). Jest to także możliwe w Google Books (tu wystarcza podanie swojego emaila, wybór jest jednak ograniczony, raczej reference books niż powieści).

Na tym etapie, po przeczytaniu fragmentu, można ewentualnie zrezygnować z kupna - albo nabrać większego apetytu.

Zakładając jednak, że jestem zdeterminowanym kupującym - jak wyglądałoby kupno w przypadku tych trzech krajów - USA, UK, Belgii (z domen w nich). Najprościej byłoby mieć kogoś na miejscu, kto kupiłby książkę za mnie - to jednak podwójny koszt przesyłki - z księgarni do niego i od niego do Polski.

Czy karta kredytowa i 40 czy 50 złotych dodatkowej opłaty za przesyłkę (poza ceną książki) to jedyny sposób? Dla mnie to cena zaporowa.
Z amerykańskiego Amazona Polacy nie mogą kupować podobno książek używanych, a te wydają się tam najbardziej atrakcyjne cenowo. A jak jest w Europie Zach.?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Badam tę sprawę od dłuższego czasu i nie widzę "ludzkiego" wyjścia.
Collapse


 
Aga Blazek
Aga Blazek  Identity Verified
Local time: 01:38
German to Polish
+ ...
Omnibus Sep 11, 2006

Polecam poznańską księgarnię Omnibus - nie prowadzi, zdaje się, sprzedaży internetowej, ale książki można zamawiać telefonicznie lub drogą mailową. Odbiór książek w księgarni, ale możliwe że istnieje opcja wysyłania książek do klienta.

Sama dość często korzystam z Omnibusa głównie z jednego powodu - gdy sprowadzam książki przez księgarnię internetową na własną rękę koszty transportu czasem przewyższają wartość książki...
See more
Polecam poznańską księgarnię Omnibus - nie prowadzi, zdaje się, sprzedaży internetowej, ale książki można zamawiać telefonicznie lub drogą mailową. Odbiór książek w księgarni, ale możliwe że istnieje opcja wysyłania książek do klienta.

Sama dość często korzystam z Omnibusa głównie z jednego powodu - gdy sprowadzam książki przez księgarnię internetową na własną rękę koszty transportu czasem przewyższają wartość książki Przez wspomnianego Omnibusa wychodzi trochę taniej - prawdopodobnie koszty transportu rozkładają się na więcej zamówień, stąd ta różnica. A może mają jakieś preferencyjne ceny...tego nie wiem...
Do tej pory sprowadzałam książki z Niemiec i Wielkiej Brytanii, głównie naukowe - jeszcze się nie zawiodłam.

Pozdrawiam
Aga
Collapse


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 01:38
German to Polish
+ ...
Omnibus Sep 11, 2006

Czytając pierwszego posta od razu pomyślałem o Omnibusie. Ja też mam bardzo pozytywne doświadczenia z tą księgarnią. Polecam.
Adres: http://ksiegarnia.omnibus.com.pl/


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
No cóż Sep 11, 2006

Czy karta kredytowa i 40 czy 50 złotych dodatkowej opłaty za przesyłkę (poza ceną książki) to jedyny sposób? Dla mnie to cena zaporowa.


...zawsze można kupować na ibeju, najlepiej z Wielkiej Brytanii (średni koszt przesyłki 20 zł, do 50 zł w przypadku "cegieł". Oczywiście caveat emptor z uwagi na stan książki (na zdjęciu widać głównie okładki, a mało kto w opisie przyzna się, że na stronie pięćdziesiątej czwartej rozlał kakao).

Co do Amazona - od jakiegoś pułapu (chyba 30 funtów) przesyłka jest za darmo.

[Edited at 2006-09-11 18:56]


 
lim0nka
lim0nka  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 00:38
English to Polish
znajomi Sep 11, 2006

Jest jeszcze inna możliwość, jeśli masz znajomych, którzy często jeżdżą za granicę: prosisz ich o konkretny zakup, a zamiast za przesyłkę płacisz za (wspólną, oczywiście!) kawę, wino lub tp. Może nie zawsze wychodzi to taniej, ale na pewno przyjemniej.

 
Himawari
Himawari  Identity Verified
Poland
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
Amazon USA Sep 11, 2006

Korzystam często z amerykańskiego Amazona, ze względu na wymogi mojej "drugiej profesji" - tam jest najwięcej książek dotyczących Japonii. Używane książki są sprzedawane przez małe amerykańskie antykwariaty via Amazon i w tym wypadku trzeba płacić przy użyciu Pay-Pal'a. Co w wypadku Polaków jest trudne...
Można to jednak obejść. Ja korzystam w takich wypadkach z usług ABE BOOKS (wystarczy wpisać w Gugla, a wyjdzie adres) - oni pośredniczą i można im płacić kartą
... See more
Korzystam często z amerykańskiego Amazona, ze względu na wymogi mojej "drugiej profesji" - tam jest najwięcej książek dotyczących Japonii. Używane książki są sprzedawane przez małe amerykańskie antykwariaty via Amazon i w tym wypadku trzeba płacić przy użyciu Pay-Pal'a. Co w wypadku Polaków jest trudne...
Można to jednak obejść. Ja korzystam w takich wypadkach z usług ABE BOOKS (wystarczy wpisać w Gugla, a wyjdzie adres) - oni pośredniczą i można im płacić kartą kredytową za zakupy w małych antykwariatach.
Generalnie amerykański Amazon jest bardzo dobrym źródłem dla książek, które trudno znaleźć w Europie. Co do książek, które można znaleźć w europejskim księgarniach internetowych - warto sprawdzić, jak jest z kosztami przesyłki, bo może się okazać, że o dziwo z USA wychodzi taniej...

Pozdrawiam,

Elżbieta
Collapse


 
GingerR
GingerR  Identity Verified
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
Czy ktoś sprawdzał "American Bookstore"? Sep 12, 2006

Podobno też sprowadzają książki, ale ja tego nie sprawdzałam.

Tu informacja:
http://www.americanbookstore.pl/x_C_X__P_JAKZAMAWIAC.html

Pozdrawiam,
JN


 
literary
literary
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Świetne linki Sep 12, 2006

Bardziej przekonują mnie te księgarnie, oferta na EBayu to loteria.
Myślę, że trzeba uważać, żeby nie trafić na wersję uproszczoną (do nauki języka) jakiejś powieści. Mam nadzieję, że według ISBN można jednoznacznie je odróżnić.
Ten American Bookstore może być strzałem w dziesiątkę (już w gotowej ofercie mają dużo powieści). Omnibus obiecuje, że sprowadzi wszystko. Dostęp do amerykańskich antykwariatów przez ABE BOOKS to też rewelacja.
W Polsc
... See more
Bardziej przekonują mnie te księgarnie, oferta na EBayu to loteria.
Myślę, że trzeba uważać, żeby nie trafić na wersję uproszczoną (do nauki języka) jakiejś powieści. Mam nadzieję, że według ISBN można jednoznacznie je odróżnić.
Ten American Bookstore może być strzałem w dziesiątkę (już w gotowej ofercie mają dużo powieści). Omnibus obiecuje, że sprowadzi wszystko. Dostęp do amerykańskich antykwariatów przez ABE BOOKS to też rewelacja.
W Polsce działa ABE Marketing, być może filia, firma, przez którą sprowadzane są na przykład książki do bibliotek uniwersyteckich.

literary
Collapse


 
literary
literary
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Kupno z Amazon.com bez karty kredytowej Sep 13, 2006

Czy wystarczyłby przekaz pieniężny? Gdybym chciał załatwić sprawę w bardziej tradycyjny sposób. Jak by to przebiegło w praktyce?

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=513058

(przelew z konta tylko w obrębie USA)
... See more
Czy wystarczyłby przekaz pieniężny? Gdybym chciał załatwić sprawę w bardziej tradycyjny sposób. Jak by to przebiegło w praktyce?

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=513058

(przelew z konta tylko w obrębie USA)


http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/104-4802026-6979130?ie=UTF8&nodeId=518222
Collapse


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
Zapomnij... Sep 13, 2006

...chyba że masz konto w amerykańskim banku. Za przekaz/przelew zapłacisz drugie tyle co za książkę. Naprawdę lepiej jest zapłacić pejpalem.

 
literary
literary
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Ale gdybym chciał przeprowadzić taką operację jednorazowo Sep 14, 2006

Aby uzyskać hasło i móc czytać fragmenty książek. Przeczytanie kilkudziesięciu stron pozwala zdecydować, czy naprawdę chce się zdobyć książkę. Oni wiedzą, że po pierwszym przetarciu szlaku łatwiej jest podejmować decyzję o kolejnych zakupach. Numer prawa jazdy (przy przelewie w obrębie USA) ma chyba jednoznacznie identyfikować osobę - bo przecież kont osobistych może być kilka, ale ten numer tylko jeden.
Oczywiście chodziłoby o Amazon.com, bo brytyjski pewnie ju�
... See more
Aby uzyskać hasło i móc czytać fragmenty książek. Przeczytanie kilkudziesięciu stron pozwala zdecydować, czy naprawdę chce się zdobyć książkę. Oni wiedzą, że po pierwszym przetarciu szlaku łatwiej jest podejmować decyzję o kolejnych zakupach. Numer prawa jazdy (przy przelewie w obrębie USA) ma chyba jednoznacznie identyfikować osobę - bo przecież kont osobistych może być kilka, ale ten numer tylko jeden.
Oczywiście chodziłoby o Amazon.com, bo brytyjski pewnie już nie daje takiej możliwości (czytania fragmentów).

literary
Collapse


 
LM
LM
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
Księgarnia Internetowa "Kraina Książek" Sep 14, 2006

Jeśli nie chcesz płacić kartą, polecam polskiego pośrednika (www.ksiegarnia.com.pl). Sprowadzają książki z Amazon i Abebooks, prowizja odpowiednio 10 i 20%. Płatne z góry przelewem. Trzeba wysłać maila z wybrnymi pozycjami (a w przypadku antykwariatów, z dokładnymi namiarami) i czekać na odpowiedź z kwotą do zapłaty. Kupiłem już w ten sposób sporo książek i nie mam żadnych zastrzeże... See more
Jeśli nie chcesz płacić kartą, polecam polskiego pośrednika (www.ksiegarnia.com.pl). Sprowadzają książki z Amazon i Abebooks, prowizja odpowiednio 10 i 20%. Płatne z góry przelewem. Trzeba wysłać maila z wybrnymi pozycjami (a w przypadku antykwariatów, z dokładnymi namiarami) i czekać na odpowiedź z kwotą do zapłaty. Kupiłem już w ten sposób sporo książek i nie mam żadnych zastrzeżeń. Co do Abebooks, to oczywiście trzeba się kierować cenami przesyłek do Polski i raczej unikać Europy (zwłaszcza UK). Taniej jest w Stanach, ale też np. w Indiach, więc warto dobrze poszukać, zwłaszcza że dużo ciekawych rzeczy można znaleźć już za 1 USD i wtedy koszt transportu jest decydujący. W ramach Abebooks działa też krakowski antykwariat książek amerykańskich Massolit (Massolit.com). Mieszkam w Krakowie, więc nie wiem dokładnie, jak to jest z wysyłką, ale zdaje się, że można zapłacić przy odbiorze.

pozdrawiam

LM
Collapse


 
literary
literary
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Bez karty raczej nie da rady Sep 15, 2006

Rozumiem, że by zapłacić nie kartą w Amazon.com, trzeba mieć konto w amerykańskim banku.(?)


"We accept American Express, Diners Club, Discover, JCB, MasterCard, Eurocard, MasterMoney, Visa, Visa Check Cards, Amazon.com gift certificates, or a check, money order, or cashier's check denominated in U.S. dollars and drawn on a U.S. bank. All orders must be prepaid."

"Amazon.com accepts American Express, Diners Club, Discover, JCB, MasterCard, Eurocard, Visa, Vi
... See more
Rozumiem, że by zapłacić nie kartą w Amazon.com, trzeba mieć konto w amerykańskim banku.(?)


"We accept American Express, Diners Club, Discover, JCB, MasterCard, Eurocard, MasterMoney, Visa, Visa Check Cards, Amazon.com gift certificates, or a check, money order, or cashier's check denominated in U.S. dollars and drawn on a U.S. bank. All orders must be prepaid."

"Amazon.com accepts American Express, Diners Club, Discover, JCB, MasterCard, Eurocard, Visa, Visa Check Cards, Amazon.com gift certificates, payment directly from your bank account, and checks, money orders, or cashier's checks denominated in U.S. dollars and drawn on a U.S. bank. Additionally, we accept Borders Gift Cards and Waldenbooks Gift Cards as payment for qualifying orders.


We do not currently accept international wire transfers or Smart Cards. Also, we are unable to accept manufacturer's coupons, food stamps, or any other payment method not listed above for the purchase of Grocery items."

Our typical time frames for receiving and processing checks or money orders is as follows:

Payment sent from a U.S. address: 2 to 3 weeks
Payment sent from an international address: 4 to 5 weeks


Przy przelewie z konta na konto:
Can I use any bank account? Can I use a company account, or an account at a U.S. branch of a foreign bank?

Yes, you can use any bank account provided your account is a personal account located at a branch in the U.S. Although the principal account holder's billing address does not need to be in the U.S., the account holder must have a current U.S. driver's license or state-issued ID.

We do not accept corporate or business bank accounts.

The account should be "ACH-enabled," meaning that the bank account can be debited electronically. When you place an order, Amazon.com will check whether your bank account is ACH-enabled. If it is not, you will be offered the option to provide a new bank account or select a different payment method for your order.




Akurat przy "check/s" i "denominated" składnia jest niejasna.



W brytyjskim Amazon piszą tak:

We accept Visa, Delta, Visa Electron, MasterCard, Eurocard, American Express, Switch, Maestro, Solo, cheques or postal orders (denominated in Pounds Sterling) and Amazon.co.uk gift certificates as payment. All orders must be prepaid.
Note: we do not accept Eurocheques, cash in any currency or book tokens.

Cheques

If you'd like to pay by cheque or postal order, select the "Pay by Cheque" option on the order form and send us a personal cheque or postal order in pounds sterling for the total amount of your order (including delivery charge).

Currently we're only able to accept postal orders denominated in pounds sterling or cheques denominated in pounds sterling and drawn from a UK bank.

Paying by cheque slows down your order as we don't order your items until we receive your cheque, and we don't send the items to you until your funds clear.

If you're in the UK, paying by personal cheque typically delays your order by about seven to 10 days.

After you have fully submitted your order on our website, send your cheque to the following address:


Amazon.co.uk Accounts Department
Patriot Court
1-9 The Grove
Slough
Berkshire
SL1 1QP
UK

Remember to write your e-mail address clearly on the back of your cheque to help us to process your order more efficiently.

Your order will be processed once we've received and cleared your cheque, and will remain open for a limited time.

Note: if we do not receive payment within 45 days your order will be cancelled."

W sumie sprowadza się to do pytania, czy w ogóle można zapłacić z Polski inną metodą niż kartą kredytową. Mówię o płatności bezpośrednio do Amazona. Nie wiem też, czy kupienie czegoś z Amazona brytyjskiego daje prawo do czytania fragmentów książek.
Collapse


 
literary
literary
Local time: 01:38
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Zachęcające Sep 15, 2006

"Kraina książek" z Wrocławia ma zachęcające warunki sprzedaży. Przesyłka w obrębie Polski 0 złotych. Czemu jednak rozdzielają książki kupowane w Amazonie na pierwszą i następne, skoro klient tak naprawdę nie zapisuje się do Amazona.
Księgarnia ta ma imponującą listę klientów - sporo uczelni wyższych.
Jest więc trochę opcji wewnątrz kraju. Ciekawi mnie jeszcze tylko właśnie kupno z samego Amazona bez karty kredytowej, by móc czytać w Internecie fragmenty
... See more
"Kraina książek" z Wrocławia ma zachęcające warunki sprzedaży. Przesyłka w obrębie Polski 0 złotych. Czemu jednak rozdzielają książki kupowane w Amazonie na pierwszą i następne, skoro klient tak naprawdę nie zapisuje się do Amazona.
Księgarnia ta ma imponującą listę klientów - sporo uczelni wyższych.
Jest więc trochę opcji wewnątrz kraju. Ciekawi mnie jeszcze tylko właśnie kupno z samego Amazona bez karty kredytowej, by móc czytać w Internecie fragmenty książek. Książka za 5 dolarów, wysyłka 13 dolarów, razem 18 dolarów. Daje to dostęp do tysięcy stron. Niektóre są wprawdzie zablokowane (sądząc po Google Books), ale i tak wertowanie jest przyjemniejsze niż w zwykłej księgarni.
Opcję tę wprowadzono, bo w Ameryce książki są relatywnie tanie, ale czy dostępna jest dla całego świata?

literary



LM wrote:

Jeśli nie chcesz płacić kartą, polecam polskiego pośrednika (www.ksiegarnia.com.pl). Sprowadzają książki z Amazon i Abebooks, prowizja odpowiednio 10 i 20%. Płatne z góry przelewem. Trzeba wysłać maila z wybrnymi pozycjami (a w przypadku antykwariatów, z dokładnymi namiarami) i czekać na odpowiedź z kwotą do zapłaty. Kupiłem już w ten sposób sporo książek i nie mam żadnych zastrzeżeń. Co do Abebooks, to oczywiście trzeba się kierować cenami przesyłek do Polski i raczej unikać Europy (zwłaszcza UK). Taniej jest w Stanach, ale też np. w Indiach, więc warto dobrze poszukać, zwłaszcza że dużo ciekawych rzeczy można znaleźć już za 1 USD i wtedy koszt transportu jest decydujący. W ramach Abebooks działa też krakowski antykwariat książek amerykańskich Massolit (Massolit.com). Mieszkam w Krakowie, więc nie wiem dokładnie, jak to jest z wysyłką, ale zdaje się, że można zapłacić przy odbiorze.

pozdrawiam

LM
Collapse


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 01:38
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Ciekawa alternatywa: Sep 15, 2006

literary wrote:

Powiedzmy, że bardzo chciałbym przeczytać (najlepiej w oryginale) 3 powieści: 1. autora amerykańskiego, 2. angielskiego, 3. belgijskiego (w rodzaju A. Nothcomb). Wydane za granicą może niedawno, a może 10 czy 20 lat temu.




A spróbuj w BookMooch: http://www.bookmooch.com/ - to jest portal darmowej wymiany używanych książek. Działa na zasadzie wymiany - musisz chcieć pozbyć się jakichś pozycji ze swojej biblioteki i w zamian możesz otrzymać przez Ciebie poszukiwane.

Dopiero dziś odkryłam to miejsce, więc sama nie próbowałam, ale zapowiada się zachęcająco.



Magda


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Sprowadzanie książek z zagranicy






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »