Zawodowe konto email
Thread poster: literary
literary
literary
Local time: 16:13
English to Polish
+ ...
Sep 12, 2006

To już chyba ostatni mój wątek z wrześniowej serii. Miałem zaległości kilkuletnie ze swoimi problemami.

Chodzi o to, że mam zwykłe bezpłatne konto poczty elektronicznej. Działa, ale przydałoby się profesjonalne, zapewne płatne. Słabo się orientuję w tym temacie. Są jakieś serwery z danego miasta; poważniejsze konta w tych serwisach, gdzie są bezpłatne; serwery jakby branżowe. Kierować się ceną, szybkością transmisji, (małą) (dużą) popularnością dane
... See more
To już chyba ostatni mój wątek z wrześniowej serii. Miałem zaległości kilkuletnie ze swoimi problemami.

Chodzi o to, że mam zwykłe bezpłatne konto poczty elektronicznej. Działa, ale przydałoby się profesjonalne, zapewne płatne. Słabo się orientuję w tym temacie. Są jakieś serwery z danego miasta; poważniejsze konta w tych serwisach, gdzie są bezpłatne; serwery jakby branżowe. Kierować się ceną, szybkością transmisji, (małą) (dużą) popularnością danej poczty?

Raz jedno duże biuro tłumaczeń przesłało mi, może przypadkiem, emaile tłumaczy na moją literę alfabetu (wiadomość zbiorcza). Ponad połowa miała klasyczne darmowe konta (albo "podrasowane"), pozostali - może płatne, a może tylko egzotyczne bezpłatne.

Co radzicie?
Collapse


 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:13
English to Polish
+ ...
Kupić zawodowe Sep 13, 2006

Radzę kupić "zawodowe". Roczny abonament razem z VATem może kosztować jakieś 60-70 zł, może nawet taniej.

Warto mieć chociażby po to, żeby do wiadomości nie były doklejane żadne głupie reklamy. Np. w mailu od pewnej tłumaczki na listę dyskusyjną w stopce listu było "Chcesz mie rozebrać?" I potem adres do jakiegoś pokera online. To oczywiście skrajny przykład, ale prawdziwy.

Piotr
<
... See more
Radzę kupić "zawodowe". Roczny abonament razem z VATem może kosztować jakieś 60-70 zł, może nawet taniej.

Warto mieć chociażby po to, żeby do wiadomości nie były doklejane żadne głupie reklamy. Np. w mailu od pewnej tłumaczki na listę dyskusyjną w stopce listu było "Chcesz mie rozebrać?" I potem adres do jakiegoś pokera online. To oczywiście skrajny przykład, ale prawdziwy.

Piotr

[Edited at 2006-09-13 09:03]
Collapse


 
Piotr Sawiec
Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 16:13
English to Polish
+ ...
niekoniecznie Sep 13, 2006

jest wiele darmowych kont, które funkcjonują bardzo dobrze, zapewniają duże pojemności, mają filtry antywirusowe, antyspamowe. Np. konto na www.tlen.pl, duże, szybkie, fajnie skonfigurowane międzymordzie. Sporo portali specjalistycznych również udostępnia niezłe konta.

Inna sprawa, że cena konta płatnego wysoka szczególnie nie jest. W każdym razie według mnie nie jest to mus.

Piotrek


 
Michał Szcześniewski
Michał Szcześniewski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:13
English to Polish
+ ...
płatne konta Sep 13, 2006

nie są drogie, a warto zainwestować.
Ja mam jedno 'podrasowane' i jedno 'zawodowe'. Cena: 19 zł/rok (jeden z portali) i 50 zł +VAT/rok (zawodowe). Zawodowe działa bez zarzutu, a z ewentualnymi problemami można zgłaszać się do pomocy (przez np. chat).
Polecam.


 
Gwidon Naskrent
Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 16:13
English to Polish
+ ...
A co sądzicie... Sep 13, 2006

...o GMailu? Mam jeszcze zaproszenia gdyby ktoś chciał.

 
Piotr Bienkowski
Piotr Bienkowski  Identity Verified
Poland
Local time: 16:13
English to Polish
+ ...
Gmail jak [censored] ;) Sep 14, 2006

Gwidon Naskrent wrote:

...o GMailu? Mam jeszcze zaproszenia gdyby ktoś chciał.


U mnie zaczął działać tak, jak sugeruje pierwsza litera jego nazwy.

Skonfigurowany prawidłowo w programie pocztowym Mozilli najpierw działał dobrze a potem zaczął w nieskończoność myśleć nad ściąganiem wiadomości z dużymi załącznikami. Nie mam czasu na takie zabawy...

Piotr


 
Andrzej Sawicki
Andrzej Sawicki
Poland
Local time: 16:13
German to Polish
+ ...
GMail ma jedną wadę... Sep 14, 2006

Gwidon Naskrent wrote:

...o GMailu? Mam jeszcze zaproszenia gdyby ktoś chciał.

Warunki serwisu mówią, że nie można go używać do celów komercyjnych. Poza tym faktycznie ostatnio miewa problemy z wiadomościami po kilka megabajtów.


 
Wiola Karwacka
Wiola Karwacka
Local time: 16:13
English to Polish
+ ...
płatne Sep 14, 2006

Po pierwsze - lepiej wygląda niż [email protected]śtam.pl, a poza tym ma lepszą pojemność, no i nie musisz borykać się z reklamówkami.
Koszt kilkadziesiąt zł do paruset zł rocznie jest zupełnie strawny.
Pozdrawiam
W.

[Edited at 2006-09-14 21:09]


 
literary
literary
Local time: 16:13
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
A jakiś spis płatnych kont Sep 15, 2006

Dziękuję za dyskusję (ale po co łamać krzesła).
Link do jakiegoś spisu aktualnie dostępnych kont "zawodowych" byłby gładkim zamknięciem tego tematu.


 
Magda Dziadosz
Magda Dziadosz  Identity Verified
Poland
Local time: 16:13
Member (2004)
English to Polish
+ ...
Nie spis kont... Sep 15, 2006

... tylko sam musisz wymyślić sobie nazwę, czyli domenę ( np. @supertłumacz.pl), zarejestrować ją i umieścić w sieci. Czyli poszukujesz dobrego hostingu - niedrogiego i zapewniającego niezwodność poczty. Firm hostingowych jest nieskończenie wiele, może ktoś inny podpowie gdzie znaleźć ich spis z jakimś rozsądnym porównaniem ofert.

Innym prostym rozwiązaniem jest wykupienie platinum w proz.com - w pakiecie automatycznie otrzymujesz hosting, czyli dowolną iloś�
... See more
... tylko sam musisz wymyślić sobie nazwę, czyli domenę ( np. @supertłumacz.pl), zarejestrować ją i umieścić w sieci. Czyli poszukujesz dobrego hostingu - niedrogiego i zapewniającego niezwodność poczty. Firm hostingowych jest nieskończenie wiele, może ktoś inny podpowie gdzie znaleźć ich spis z jakimś rozsądnym porównaniem ofert.

Innym prostym rozwiązaniem jest wykupienie platinum w proz.com - w pakiecie automatycznie otrzymujesz hosting, czyli dowolną ilość kont pocztowych w swojej domenie, miejsce na dysku, dostęp FTP, etc. Więcej info tu: http://www.proz.com/faq/hosting

Ja z tego korzystam od kilku lat i działa bez problemów.

HTH,
Magda
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Zawodowe konto email






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »