Darmowe telefonowanie
Thread poster: Andrzej Lejman

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 07:33
Member (2004)
German to Polish
+ ...
Nov 2, 2006

Wiem, że jest Skype, ale tu:

http://jajah.com/

komputer jest potrzebny tylko do zaincjowania połączenia. Rozmowy stacjonarne - stacjonarne są darmowe do 2 godzin dziennie.

Zawsze jakaś alternatywa, kiedy na przykład posiadane łącze nie pozwala na komfortowe korzystanie ze Skype'a.

BTW, chyba najdalej za jakieś 2 - 3 lata połaczenia głosowe mają byc darmowe.

Dobrej zabawy i paru groszy w kieszeni dzięki darmowym rozmowomicon_wink.gif

Andrzej


 

aerduch
Poland
Local time: 07:33
German to Polish
+ ...
Czy to sprawdzona opcja? Nov 4, 2006

Pooglądałam sobie podany link i mimo wiedzy o nowych technologiach w telefonii mam małe wątpliwości. Czy korzystasz z tej opcji i czy to faktycznie darmowe w obrębie tel. stacjonarnych np. między Polską i Niemcami? Jak jest to rozliczane na rachunku telef.?

 

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 07:33
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
W ogóle nie jest rozliczane, bo połączenie jest zestawiane Nov 4, 2006

przez Internet. Warunek: druga strona musi też zarejestrować się w serwisie. Ale to zajmuje jaką minutę lub mniej.

Pozdrawiam

Andrzej


 

aerduch
Poland
Local time: 07:33
German to Polish
+ ...
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź Nov 5, 2006

i znowu mam w związku z tym pytanie: czy warunkiem w przypadku drugiej strony jest internet i w jaki sposób "druga strona" może się zarejestrować? Mam nadzieję, że nie będę Cię już męczyć więcej kolejnymi pytaniami, ale zaciekawiło mnie to. Pozdrawiam! Ola

 

Andrzej Lejman  Identity Verified
Local time: 07:33
Member (2004)
German to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Rejestracja przebiega w każdym przypadku tak samo Nov 5, 2006

Trzeba wejść na stronę i zarejestrować się. Zarejestrowanych użytkowników można dodać dla wygody do swojej książki telefonicznej.
Druga strona też musi mieć komputer z dostępem do Internetu, jeśli chce dzwonić do Ciebie. Jeśli ma tylko odbierać połączenia, nie musi mieć. Nie wiem tylko (nie sprawdzałem) czy możesz zarejestrować kogoś ze swojego komputera (system może, ale nie musi odmówić rejestracji kolejnego użytkownika z tego samego adresu IP). Zawsze można zarejestrować użytkownika, który ma tylko odbierać połączenia, na przykład z kafejki internetowej.

Pozdrawiam

Andrzej


 

aerduch
Poland
Local time: 07:33
German to Polish
+ ...
Dziękuję Ci, Dobry Człowieku! Nov 5, 2006

jeszcze raz serdecznie i przepraszam, że zajmuję czas taki i pytaniami. Forum jest bezcenne! Pozdrawiam ciepło, Ola

 

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 06:33
English to Polish
+ ...
sprawdziłam Nov 5, 2006

wszystko działa. Można zarejestrować drugą osobę ze swojego komputera, problem mój natomiast polega na tym, że wbrew temu, co tam piszą, połączenie między landline w UK i landline w Polsce nie jest darmowe. Chyba że coś źle przeczytałamicon_confused.gif

 

Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 07:33
English to Polish
+ ...
a spam? Nov 5, 2006

Przeczytałem sobie regulamin jajah i uderza mnie to, że właściwie to oni każą wyrazić zgodę na przekazywanie danych osobowych innym podmiotom. Przynajmniej tyle zrozumiałem z regulaminu, który napisany jest może średnio dla mnie zrozumiałym językiem, być może są tam jakieś kruczki, których nie wyłowiłem. Gdyby nie to, to zarejestrowałbym się już 2 dni temu, ale jeżeli ma się to wiązać z olbrzymim spamem to niechętnie. Wiem wiem, zawsze można założyć konto e-mailowe dla tego celu, ale ja mam już ich ze 6, oprócz tego konto musi być aktywne, bo jajah chce jakieś informacje tam wysyłać. Macie jakieś doświadczenia?

Piotrek


 

*eva*  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 06:33
English to Polish
+ ...
? Nov 5, 2006

żadnego spamu nie doświadczyłam, jak również do żadnej zgody na przekazywanie moich danych zmuszona nie byłam. Piotrze, możesz podać cytat? Jedyne co znalazłam wRegulaminie, to że:

Not at all JAJAH will hand over this data to 3rd parties (companies, organisations or private persons) not connected to the service of the Product.

icon_confused.gif

Czy w ogóle zdarzają się Wam jeszcze przypadki zasypywania spamem??


 

Piotr Sawiec  Identity Verified
Local time: 07:33
English to Polish
+ ...
nie wiem, jak to wszystko rozumieć Nov 5, 2006

For materials you post or otherwise provided to JAJAH and related to the Product (a "Submission"), you hereby grant JAJAH irrevocable permission to (1) use, copy, distribute, transmit, publicly display, publicly perform, reproduce, edit, modify, translate and reformat your Submission, each in connection with the Product, and (2) sublicense these rights.

Use of Users' Registration Data. JAJAH's Product may allow You limited access to other Users' Registration Data, personal information or other information ("Users' Information"). Such Users' Information, if disclosed to You, is disclosed to You only for the purpose of using the Product in accordance with the terms and conditions of the License Agreement and this Privacy Policy.

Czyli niby takie dane mogą się gdzieś przedostać. Ale jeżeli faktycznie wielu ma już pozytywne doswiadczenia z jajah i nic się nie działo, to nie widzę powodu aby im nie ufać, w końcu maila podaje się w wielu innych miejscach. Taki mój wrodzony sceptycyzm.

Piotrek


 

Gwidon Naskrent  Identity Verified
Poland
Local time: 07:33
English to Polish
+ ...
Z e-mailem nie ma problemu Nov 6, 2006

www.temporaryinbox.com - i masz skrzynkę, która wygaśnie po 30 minutach, zdążysz tylko kliknąć potwierdzenie rejestracji.

Dane użytkowników udostępniane innym osobom mają służyć wyłącznie do korzystania z programu, więc nie widzę w tym fragmencie potencjalnego zagrożenia spamem. Oczywiście nie zacytowałeś całej treści Privacy Policy, więc na 100% nie mogę wykluczyć, że to jakaś ściema.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Darmowe telefonowanie

Advanced search


Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
SDL MultiTerm 2019
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2019 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2019 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search