Nowa wersja Copernic Desktop search
Thread poster: ZenonStyczyrz

ZenonStyczyrz
Local time: 11:12
English to Polish
+ ...
Nov 2, 2006

Polecam jako uzupełnienie Google Desktop Search.
Rozpoznaje polskie znaki diakrytyczne nie tylko w tytule dokumentu (GDS), ale również w jego treści.
Posiada również bardzo przydatną funkcję podglądu danego dokumentu bez konieczności jego otwierania.

Do pobrania pod adresem
http://www.copernic.com/

Direct link Reply with quote

Andrzej Lejman  Identity Verified
German to Polish
+ ...
Miałem kiedyś przez chwilę Nov 2, 2006

i pamiętam, że dość mocno obciążał system - masz jakieś praktyczne doświadczenia z nową wersją w tym zakresie?

Pozdrawiam

Andrzej

Michał Szcześniewski  Identity Verified
Poland
English to Polish
+ ...
obciąża system? Nov 2, 2006

Witam

Korzystam od kilku lat właśnie z Copernica i nie mogę powiedzieć, aby obciążał system. Ale też nie chodzi u mnie non-stop, a jedynie gdy czegoś wyszukuję. Ustawiłem indeksowanie tylko folderów, w których faktycznie mogę czegoś szukać (używam tylko w celach zawodowych) i włączam je raz na 2-3 tygodnie.

Sprawuje się b. dobrze. Zero zastrzeżeń.

pozdrawiam
Michał

ZenonStyczyrz
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Nie zauważyłem obciążenia systemu Nov 2, 2006

Copernic i Google "chodzą" na moim laptopie cały czas i uruchamiają się przy starcie. Komputer nie działa mi wolniej, chyba, że akurat program antywirusowy robi gruntowny skan dysku

Piotr Sawiec  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Nie ma życia bez copernica Nov 2, 2006

Sobie nie wyobrażam pracy bez tego programu. Mam natomiast zapytanie, jakie są zalety używania Google Desktop Search i Copernica jednocześnie? Oprócz ew. dostępu do wyszukiwarki i konta mailowego?

Piotr

ZenonStyczyrz
English to Polish
+ ...
TOPIC STARTER
Moim zdaniem programy się uzupełniają Nov 2, 2006

Jak już wcześniej mówiłem Copernic rozpoznaje polskie znaki w treści dokumentu i ma przydatną funkcję podglądu bez konieczności otwierania.
Natomiast Google ma opcję "advanced search", gdzie można np. zdefiniować zakres czasowy wyszukiwania (date within) czy wykluczyć pewne słowa z wyszukiwania (doesn't have words).
Można też instalować różne "indexing plug-ins".

PAS  Identity Verified
English to Polish
+ ...
Copernic OK Nov 3, 2006

Copernic faktycznie obciąża system, jeśli włączona jest funkcja aktualizacji indeksu na żywo.
MSZ nie ma takiej potrzeby. Ja aktualizuję indeks co kilka dni - kiedy idę na obiad, jak czytam dziecku itp. Absolutnie mi to wystarcza.
Wychodzę z założenia, że pamiętam gdzie zachowałem pliki z tych kilku dni.

W nowej wersji znalazłem następujące usprawnienia:

1. w pole wyszukiwania można wpisać literę "ś". W poprzedniej wersji było to niemożliwe. Można było tylko wkleić dane słowo i wtedy program mógł je znaleźć.
Koresponodowałem z nimi i powiedzieli, że tak po prostu jest.
W nowej wersji problem zniknął.

2. Szukanie w plikach CSV. W moim przypadku dotyczy to jedynie glosariuszy MS. Poprzednia wersja indeksowała słowa, ale nie generowała podglądu. Nowa już znajduje dane słowo.

3. Możliwość tworzenia list ulubionych wyszukiwań - określam np. katalog, w którym mam szukać danego terminu.

Tu:

http://help.copernic.com/topic/desktopsearch20en/CDS2.htm#

znajduje się opis zaawansowanych funkcji wyszukiwania. Z lewej strony menu: "Refine a search with advanced fields" i "Refine a search with operators".

Na wszystko co Google (oprócz samej wyszukiwarki) obraziłem się śmiertelnie po jajach z nanjowszą wersją Toolbara.
Eksperymentowałem z różnymi wyszukiwarkami desktop (Windows Live, Google).
W Copernicu najbardziej mi odpowiada jego ergonomia. Windows Live DS to potworna ślamazara.

Tak na marginesie, zastąpiłem Google Toolbar wynalazkiem pt. Groowe Toolbar. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.

Paweł

[Edited at 2006-11-03 09:10]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Nowa wersja Copernic Desktop search

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search